A győztes találatért hajtott az FK Udvarhely, ellenfele vitte be a kegyelemdöfést

Józsa Csongor 2024. február 13., 19:56 utolsó módosítás: 2024. február 13., 20:14

Mindent vagy semmit mottójú bajnoki meccset játszott az FK Székelyudvarhely. A Temesvári CFR elleni diadallal nagy lépést tett volna előre, míg egy vereséggel óriási hátrányba kerülhetett a futsal élvonal alapszakaszában.

Temesvár elvitte a pontokat Székelyudvarhelyről Fotó: László Ildikó

Kedden délután a tavalyi ezüstérmes, az FK Székelyudvarhely a Temesvári CFR-t látta vendégül a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának tizenhatodik fordulójában. Utóbbi a rangsorban a második helyet foglalta el, hat pont választotta el a két klubot a kezdő sípszó előtt.

Azaz, roppant fontos összecsapás volt ez, főként a rájátszásra nézve.

Fotó: László Ildikó

A házigazdák kezdője a Farkas – Boga, Miklós, Iszlai, Hadnagy volt, mezőnyben a Tankó, Bálint, Balázsi, Kanyó négyes volt a második sor (játszott még: Küsmödi, Kedei és Péter). Energikusan indított mindkét fél, megpróbálta a másikra erőltetni akaratát – azaz, irányítani a játékot. Ez a találkozó elején többnyire a volt román szövetségi kapitány, a Robert Lupu által felkészített gárdának jött össze. Egy távoli lövésük utat is talált a hálóba, a 4. percben előnyhöz jutottak.

Idegesebbnek tűnt a házigazda – rajtuk nagyobb volt a nyomás, eredménykényszerben voltak –, nagyon könnyen, gyorsan összegyűjtöttek négy szabálytalanságot a 10. percig. Ráadásul igazi nagy gólszerzési lehetőséget nem is alakítottak ki.

A játékrész második felében is veszélyesebb volt a temesvári alakulat, Farkas bravúrja kellett egy ziccernél, hogy ne legyen kettő közte.

A 15. percben gyűlt ki az FK csapathibája, kicsivel rá viszont jött az egyenlítés,

Hadnagy tartotta meg a labdát a félkörnél, Tankónak készítette le, aki remek ütemben, pontosan lőtte ki a jobb alsót, kialakítva a félidőbeli eredményt (1–1).

A bánságiak kapufájával, ordító helyzetével indult a második játékrész. Válaszképp érkezett Tankó bombája, ez az oldalsó kapufáról kifelé pattant.

A félidő derekán kényszercserét kellett végrehajtania a vendégeknek, a 46 éves Vlad Iancunak – aki sokszoros román válogatott – kellett kicsit beállnia védenie. Társát ápolták a kispadon, de aztán vissza tudott állni.

A 34. percben szép kényszerítőzés után Küsmödi ugratta Hadnagyot, a kapus mellett elhúzta, de már nem volt elég hely, hogy az üres kapuba begurítsa. A továbbra is nyílt meccsen Farkasnak kellett újabb két védést bemutatnia.

A végjátékra kigyűlt a temesváriak csapathibája, ezért azt a taktikát választották, hogy kitámadtak, így többnyire náluk volt a játékszer. Egy perccel a dudaszó előtt kérte ki idejét Jakab Zoltán, meghúzta a kapus nélküli játékot. Nem jött be, egy ellentámadásból, amikor még 24 másodperc volt hátra, Wellington da Silva maradt egyedül, közelről bepöccintette (1–2).

Még egy kapura lövése volt az FK-nak, de ezt hatástalanította a hálóőr. Nem szolgáltak rá a vereségre, talán a döntetlen igazságosabb lett volna a nagyon kiélezett rangadón.

Ezzel a vereségével mindhárom lehetséges felsőházi rájátszásbeli ellenlábasával szemben hátrányba kerülhet, a Dévai VSK is megnyerte találkozóját a Marosvásárhelyi VSK ellen, így nagyon nehéz dolga lesz a székelyudvarhelyieknek a play-off-ban.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári CFR 1–2 (1–1).
Gólszerzők: Tankó Levente (17.), illetve Gustavo da Silva (4.), Wellington da Silva (40.).