Alig húsz másodpercet kellett várni a szombati meccs első góljára, a vendégek szerezték meg a vezetést: az FK edzője által pályára küldött Grigoraș – Mánya, Szécsi, Biró, Szőcs László kezdősorból utóbbi talált be. A következő gólt is az udvarhelyiek lőtték, Kedei Barna révén, de nem sokkal később szépítettek a háromszékiek.
A második félidő közepén született újabb gól, Mánya növelte kettőre az FK előnyét, majd Biró és Miklós is bevette a kézdivásárhelyiek kapuját (1–5). A 35. percben egyet faragott hátrányából a KSE, azonban a végén még hármat kapott, és 8–2-re nyert a Küküllő-menti együttes, melynél minden játékos lehetőséghez jutott, és a fiatalabbak is bizonyíthattak.
Vereségével a Kézdi SE idén az utolsó helyen végzett a ranglistán.
Mindössze négy pontot gyűjtött a csapat a pontvadászat során: januárban 3–3-as döntetlent játszott a Kolozsvári Clujanával, februárban 4–2-re nyert a megyei rivális, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal otthonában.
Győzelmével a Futsal Klub Székelyudvarhely a harmadikként zárta az alapszakaszt, így a rájátszásban a Marosvásárhelyi City’us lesz a negyeddöntős ellenfele. Hétfőn este tudjuk meg, hogy miként alakul a többi párharc, ugyanis a Galaci United a Marosvásárhelyi City’us otthonában harcolhatja ki a listavezető pozíciót.
„Ezen a mérkőzésen az volt a célunk, hogy ne sérüljön le senki, a rájátszásra mindenki bevethető legyen. Sok gólhelyzetet kialakítottunk, de rengeteget ki is hagytunk. A fiatalok is játéklehetőséget kaptak” – közölte a találkozó után Jakab Zoltán, az FK edzője. Megtudtuk, hogy április közepén kezdődik a rájátszás, Marosvásárhelyen játsszák első meccsüket az udvarhelyiek.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22., utolsó forduló:
Kézdivásárhelyi KSE–Futsal Klub Székelyudvarhely 2–8 (1–2),
az udvarhelyiek gólszerzői: Szőcs László (1.), Kedei (8.), Mánya (29.), Biró (31.), Miklós (32.), Gálfi (38.), Hadnagy (39., 40.).
További mérkőzések:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal–Dévai Autobergamo (vasárnap, 16), Temesvári Informatica–Resicabányai Muncitorul (vasárnap, 18), Jászvásári CSM Poli–Dunărea Călărași (hétfő, 16), Marosvásárhelyi City'us–Galaci United (hétfő, 18.30); a Kolozsvári Clujana szabadnapos.
Ranglista:
1. Galaci United 47 pont (19 meccs)
2. Dévai Autobergamo 46 (19)
3. FK Székelyudvarhely 45 (20)
4. Temesvári Informatica 40 (19)
5. Dunărea Călărași 36 (19)
6. Marosvásárhelyi City’us 30 (19)
7. Jászvásári Poli CSM 26 (19)
8. Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal 13 (19/58–101-es gólkülönbség)
9. Resicabányai Muncitorul 13 (19/39–115)
10. Kolozsvári Clujana 7 (20)
11. Kézdivásárhelyi KSE 4 (20)
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!