Nem ez az FK Udvarhely igazi arca, elcsúszott az újoncnál

Józsa Csongor 2021. november 08., 20:09 utolsó módosítás: 2021. november 09., 10:01

Nagyon gyenge játékkal rukkolt elő a Futsal Klub Székelyudvarhely az újoncnak számító Temesvári CFR otthonában. Ezt ki is használta a házigazda, a székelyföldiek bánhatják a kisiklást.

Sokba kerülhetnek az elhullajtott pontok Fotó: Erdély Bálint Előd

Listavezetőként vágott neki a teremlabdarúgó 1. Liga kilencedik fordulójának az FK Székelyudvarhely. Miután a Galac–Déva rangadót elnapolták, így a hétfő késő délutáni összecsapás kimenetelétől függetlenül biztosan az első helyről is várta a folytatást. A Temesvári CFR elleni összecsapáson mégis fontos volt a győzelem megszerzése számukra, hogy a másik két élmezőnybeli gárdával tartani tudják a lépést.

A Jakab Zoltán által irányított vendégek a Grigoraș – Szécsi, Kedei, Bálint, Balázsi kezdőcsapattal indítottak, a találkozó folyamán pályára lépett még Kanyó, Tankó, Miklós, Kerestély, Gálfi és Vékás.

Kiegyensúlyozott volt az első tíz perc, valamivel több helyzetet alakított ki a székelyföldi gárda, de jobbára mezőnyben adogattak a felek. Nem kockáztatott egyik csapat sem, ahogy a ritmus sem volt öldöklő – egymás hibájára vártak. Az első felvonásban egyik kapunál sem voltak ordító gólhelyzetek, már nagyon úgy tűnt, nem is születik találat.

Aztán a 20. percben kétszer is kapitulált az FK, húsz másodperc leforgása alatt a bánságiak ellentámadásokat értékesítettek (2–0).

Alighogy megkezdődött a második játékrész megrúgta a harmadikot is a CFR, a védelem lánchibáját követően közelről pöccintette be Plopeanu (3–0).

Fotó: Erdély Bálint Előd

Képtelen volt az újításra az FK Székelyudvarhely, pedig a a 30. percben nagy lehetőséghez jutott: megkapta második figyelmeztetését a harmadik gól szerzője, így két minutumig emberelőnyben támadhattak. Ekkor sem sikerült megzörgetniük a hálót.

A kapus mezőnyjátékosra cserélésével is megpróbálkozott Jakab Zoltán, már a 33. perctől bevetette ezt a taktikai elemet is. Ez is balul sült el, az üres kapuba passzolt Lupu, így nem csökkent, hanem nőtt a különbség (4–0).

Balázsi kapufáját követően Bálint is a felső lécet találta el, csakhogy az ő lökete a hálóban kötött ki: a 37. minutumban szerezte az első gólját az FK.

A pontszerzés reményét Fernandez gyorsan eloszlatta, védhetetlenül lőtt a vészkapussal maradt udvarhelyiek kapujába.

Megérdemelten nyert a Temesvári CFR, ezzel pedig megnehezítette saját dolgát az udvarhelyi alakulat, hogy az alapszakasz legvégén az első két hely valamelyikén végezzen, így egyenes ágon bejusson a rájátszás elődöntőjébe.