Hirdetés

Múltidéző, amikor Székelyudvarhely futsalbajnoki címet ünnepelhetett

Fotó: Balázs Attila

Tizenhét évvel ezelőtt révbe ért az akkor Sport Klub névre hallgató székelyudvarhelyi teremlabdarúgó-együttes. Azóta hiába próbálkozik, ezüst- és bronzérmeket gyűjtött be. Milyen is volt a 2008-as szezon, ennek néztünk utána.

Idén újból bejutott a teremlabdarúgó 1. Liga bajnoki döntőjébe a Futsal Klub Székelyudvarhely. Az együttes a sportág romániai fennállása, azaz 2003 óta minden egyes szezonban ott volt a rajtnál. Háromszor hódította el az aranyérmet, ezúttal a legutóbbit, a 2008-ast idézzük fel.

Hirdetés

Az akkori bajnokságban tizenkét együttes indult el – kettővel kevesebb, mint az előző szezonban –, egyben ekkor ennyi volt az országban az összes aktív futsalcsapat száma, mivel még nem volt másodosztály. A versenykiírás ekkor is alapszakaszból és rájátszásból állt.

Tizenhét évvel ezelőtt a Sport Klub Székelyudvarhely a Dévai CIP együttesével harcolt az elsőségért. Ez a két klub ebben az idényben kiemelkedett a mezőnyből. Az oda-visszavágókat a székelyudvarhelyiek nyerték meg, 21 győzelem mellett 1 vereséget összegezve, azt éppen a Hunyad megyeiek ellen szenvedték el 3–0 arányban.

Kapcsolódó

Az alapszakaszban végül 63 pontot gyűjtött az SK (136–33-as gólaránnyal), a CIP 59 ponttal követte. A harmadik helyezett FC Craiova 44 egységgel zárt.

A rájátszásba az első nyolc jutott, itt kieséses rendszerben jutottak el a döntőig. A Sport Klub a Temesvári Polit 11–3-ra és 11–4-re verte a negyeddöntőben. Az elődöntőben a Kozma Mihály által irányított gárda a Marosvásárhelyi City`us-szal csapott össze. Hazai környezetben 3–0-ra nyertek, idegenben pedig egy kiélezett meccsen 5–4-re diadalmaskodtak.

A döntőben aztán újból a Dévai CIP következett. Az első felvonást 4–3-ra nyert az SK, a CIP otthon kiegyenlített, miután 6–2-re múlta felül a székelyföldieket.

2008. június 5-én a városi sportcsarnokban telt ház előtt 6–2-re diadalmaskodott a Székelyudvarhely Sport Klub. Fennállása harmadik bajnoki címét szerezte. Azóta is az utolsót.

Ezt megelőzően 2003-ban még Sport Egyesület, 2005-ben pedig már SK néven lett országos bajnok a székelyudvarhelyi futsalcsapat.

Az említett klubok mellett még a következők játszottak a 2007–2008-as szezonban: CS Piatra Neamț, Resicabányai Municipal, Kolozsvári Clujana, Galaci United, Csíkszeredai FC, Dévai SK és Konstancai SK.

A mostani aranyhoz csoda kellene

Vissza a jelenbe! A futsal 1. Liga bajnoki döntőjében a harmadik mérkőzés következik, az FK Székelyudvarhely június 1-jén, vasárnap 19 órától a Galaci Unitedot fogadja.

Az idei döntőben 2–0-ra vezet a Galac •  Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat Galéria

Az idei döntőben 2–0-ra vezet a Galac
Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Az egyik fél három győzelemig tartó párharca összesítésben 2:0-ra áll, miután a címvédő mindkét hazai meccsét 4–2-re megnyerte.

Kapcsolódó

Innen kellene fordítania az FK-nak, hogy tizenhét év után újból bajnoki címet ünnepeljen a város.

Szavazógép

Ki nyeri a teremlabdarúgó 1. Ligát?

Szavazás eredménye
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Székelyhon

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes

Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.

`
Krónika

Felpofozott két diáklányt, őrizetbe vették az erdélyi város iskolájának tanárát

Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.

Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

A földön kell maradnia a Sepsi-SIC-nek, nagy volt a gallér az udvarhelyieknél

Megőrizte veretlenségét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának odavágója lejártával, miután idegenben nyerte meg a VSK Székelyudvarhely elleni székely rangadót. A párharc után a két együttes edző-játékosát kérdeztük.

A végére kifulladt a VSK Székelyudvarhely, tovább robog a Sepsi-SIC

Sokáig nyílt volt a harc a teremlabdarúgó 1. Liga két székelyföldi együttese között. A rangsor első helye volt a tét, megtartotta veretlenségét a háromszéki csapat az alapszakasz felénél.

Vágtak egy tízest, beérték az éllovast a marosvásárhelyi futsalosok

A várakozások szerint nagy különbséggel győzte le a sereghajtó Mausoleul Mărășești csapatát a Marosvásárhelyi VSK, amely pontszámban beérte az éllovast a teremlabdarúgó élvonalban.

Csak a csoportelsőség ér továbbjutást a hazai futsalbajnoknak

Hazai közönség előtt játszik a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája alapkörében a Galaci United. A csoportküzdelmek végén csak az első helyezett jut tovább a következő szakaszba.

Hozta a kötelezőt, felzárkózott a Marosvásárhelyi VSK

Nem férhetett kétség a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgócsapatának győzelméhez, hazai pályán felülmúlta a Luceafărul Buzăut, és előre lépett a ranglista harmadik helyére.

A VSK Székelyudvarhely fiatalos lendülete felőrölte a dévai öregfiú futsalcsapatot

Az első félidő derekáig volt szoros az állás, onnan a VSK Székelyudvarhely magához ragadta a kezdeményezést, teljesen megérdemelten nyert a Dévai West otthonában a teremlabdarúgó 1. Ligában.

Felfalta vacsorára a sereghajtót a Sepsi-SIC

A sereghajtó ellen hozta a kötelezőt az éllovas Sepsi-SIC a futsalélvonal 6. fordulójában, a sepsiszentgyörgyiek tetszetős játékkal arattak hatgólos győzelmet.

Hibátlanul menetel a Gyergyóremetei Kereszthegy SK

Továbbra is remekel a Gyergyóremetei Kereszthegy SK a teremlabdarúgó 2. ligában. A címvédő ezúttal idegenben, a Fortius Buzău otthonában diadalmaskodott magabiztos játékkal.

Tisztult a kép, felemás a székelyföldi futsalcsapatok bajnoki rajtja

A teremlabdarúgó 1. Liga idei kiírásának rajtja előtt csak találgattunk, hogy milyenek lehetnek az erőviszonyok. Azóta a mezőny túl van öt játéknapon. Kissé tisztult a kép, hogy mire is számíthatunk a 2025–26-os szezonban.

Ezekért a pillanatokért megéri csinálni – veretlenül vezeti a bajnokságot a Sepsi-SIC

Hiába a teljesen átalakult keret, pazar formában kezdte a teremlabdarúgó 1. Liga idei kiírását a Sepsi-SIC, amely öt játéknap alatt egyszer sem talált legyőzőre. A csapat edző-játékosa, Mánya Szabolcs őszintén beszélt az érzéseiről és a siker kulcsáról.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!