Már a sorsolást követően lehetett tudni, hogy pikáns lesz a teremlabdarúgó Eb-pótselejtező a romániai és a magyar válogatott között. Az odavágó után sem lettünk túl okosak, minden szerdán este dől el a Craiován rendezendő visszavágón.
A múlt heti, csütörtöki első meccsen, Debrecenben a magyarok 3–1-re vezettek, az utolsó percekben, lehozott kapussal alakította ki a romániai csapat a 3–2-es végeredményt.
„Nagyon fontos találat volt az. Jól kijött, hogy miután meghúztuk az öt a négy elleni játékot, akkor gyorsan betaláltunk.
– nyilatkozta a Székely Sport megkeresésére a VSK Székelyudvarhely és a romániai válogatott játékosa, Miklós Tamás.
Számára a szerdai Eb-pótselejtező visszavágója lesz a 15. mérkőzése válogatott mezben. Az odavágón ott volt a kezdőcsapatban, most is bizakodik, hogy megkapja a lehetőséget a szövetségi kapitánytól, Kacsó Endrétől.
„Már a felkészülés alatt az edzéseken úgy gyakoroltunk, hogy megvolt az a két sor, amelyik nagy valószínűséggel többet lesz a pályán. Az egyedüli kérdés az volt, hogy mi kezdünk-e, vagy a másik négyes. Nagy nyomás alatt játszottunk, a szurkolók remek hangulatot teremtettek Debrecenben. Ez pedig vitte előre a magyarokat.
Hogy mit várok a visszavágótól? Most mi kapjuk meg a kellő bíztatást, a hírek szerint minden jegy elkelt, telt ház előtt rendezik a meccset.
– mutatott rá a mikóújfalusi származású, 32 éves játékos.
A romániai válogatott péntektől már Craiován tartózkodik, készül a sorsdöntő mérkőzésre. Miklós elárulta, a keddi, hivatalos edzésen a büntetőlövéseket is gyakorolták. Amennyiben a rendes játékidőben egy góllal nyer a romániai együttes, akkor kétszer ötperces hosszabbítás következik. Ha marad ez a különbség ezt követően is, akkor jönnek az hatméteresek.
A futsal Eb-pótselejtező visszavágóját szerdán 19 óra 30 perctől rendezik, élőben közvetíti a Pro Arena és az M4 Sport tévétársaság, valamint az FRF TV internetes portál.
Illyefalván rendezték a 68. Nemzetközi Sporttörténeti Konferenciát, ahol különleges előadások és beszélgetések zajlottak. Az eseményen részt vett a Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila, valamint a csapat kapusa, Fejér Béla is.
Kétszer is megszerezte a vezetést az FK Csíkszereda a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga hétfői meccsén. A vendégek válaszolni tudtak ezekre. A tizedik fordulót követően sincs meg az első élvonalbeli székelyföldi diadal.
Egy 17 éves lányt találtak felakasztva egy ház melléképületében Dolj megyében. A rendőrség vizsgálja a halálesetet.
Bilincsben vitték el az Áprily Lajos Gimnázium udvaráról Toró Tamást, a brassói városi közgyűlés üléseinek újonnan kinevezett állandó meghívottját – adta hírül a helyi sajtó.
Lehetővé teszi a településekre betörő medvék lelövését egy, a környezetvédelmi minisztérium által közzétett új sürgősségi rendelet tervezete.
Garri Kaszparov sakk-nagymester nekiment a román államfőnek. Továbbra is megkapják a tízesre vizsgázó iskolások a jutalompénzüket az oktatási miniszter szerint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!