Hirdetés

Még ennél is több van bennük – vallja a vásárhelyi futsalcsapat edzője

Akomolyságnak és a fegyelemnek köszönhető, hogy előkelő helyen állnak a vásárhelyiek
Fotó: Haáz Vince

Várakozáson felül teljesített a teremlabdarúgó 1. Liga őszi szezonjában a Marosvásárhelyi VSK, amely bejutott a felsőházba és biztosan a harmadik helyen fejezi be az alapszakaszt. Cosmin Gherman vezetőedzővel értékeltük a bajnokság első részét.

A helyi játékosokra alapozó marosvásárhelyi csapat alaposan meglepte a mezőnyt, és bebizonyította, hogy ütőképes gárdát alkot. A VSK felvette a küzdelmet a két bajnoki aspiráns együttessel is, a címvédő Galaci United ellen szoros mérkőzésen veszített, de nagy meglepetésre legyőzte a korábbi éllovas FK Székelyudvarhelyt, a hangzatos sikerrel pedig bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

Kapcsolódó

Hirdetés

„Őszintén szólva én sem vártam, hogy ennyire jól fogunk menetelni, hiszen a nyáron érkezett játékosok közül Bogdan Covaci kétéves szünet után tért vissza a pályára, Küsmödi Tamás pedig keveset játszott Székelyudvarhelyen, így nem tudtam, hogy milyen gyorsan épülnek be a csapatba.

A bajnokság kellemes meglepetése vagyunk, a komolyságnak és a fegyelemnek köszönhető, hogy előkelő helyen állunk, nem véletlenül jöttek ezek az eredmények, ezekhez gratulálok a játékosoknak és nagyon büszke vagyok rájuk”

– ismertette a Székely Sport érdeklődésére Cosmin Gherman, a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője.

Cosmin Gherman: „hinnünk kell magunkban és a képességeinkben” •  Fotó: Haáz Vince Galéria

Cosmin Gherman: „hinnünk kell magunkban és a képességeinkben”
Fotó: Haáz Vince

Elmondása szerint a kezdetekben nem az volt a célkitűzésünk, hogy bejussanak a felsőházi rájátszásba, de figyelembe véve, hogy meccsről meccsre fejlődtek, nem hátráltak meg ettől a lehetőségtől. „Meglátásom szerint sikeres évünk volt, elégedett vagyok a fiúkkal, remélem hasonlóan teljesítenek a folytatásban is, biztos, hogy még több van bennük, nem elégszünk meg ennyivel.

Hinnünk kell magunkban és a képességeinkben, egyértelmű, hogy minél jobban akarunk teljesíteni a playoffban is, ahol nagyon nehéz feladatunk lesz. Fontos, hogy a helyi játékosaink erős mérkőzéseken lépjenek pályára a felsőházban, és az ellenféltől függetlenül minden mérkőzésen a győzelem a célunk”

– fogalmazott Gherman.

Kapcsolódó

A szakvezető közölte, sokat számít a játékosoknak az FK Székelyudvarhely elleni bravúros győzelem, a Galaci Uniteddel szemben pedig nem érdemelték meg, hogy kikapjanak.

Bebizonyítottuk, hogy bármelyik ellenféllel fel tudjuk venni a küzdelmet és biztos, hogy a felsőházban is megnehezítjük a dolgukat, ha hasonló lesz a hozzáállásunk.

Hazai pályán több jó meccsünk volt, mint idegenben, ezen kell dolgoznunk, hogy a kiszállásokon is jobb eredményeket érjünk el. Sajnos az idei utolsó fordulóban kikaptunk Temesváron, ez pedig nagyon felbosszantott, de a harmadik helyen vagyunk és ezt a felsőház rajtjáig senki nem veheti el tőlünk” – mutatott rá Cosmin Gherman.

A VSK bravúros teljesítménnyel legyőzte a korábbi éllovas FK Székelyudvarhelyt •  Fotó: Haáz Vince Galéria

A VSK bravúros teljesítménnyel legyőzte a korábbi éllovas FK Székelyudvarhelyt
Fotó: Haáz Vince

A VSK edzőjét heves reklamálás miatt kiállították az ominózus Galac elleni hazai összecsapáson, később pedig három fordulóra eltiltották, így a csapat idei utolsó meccseit a lelátóról volt kénytelen követni.

Az ellenségemnek sem kívánom, hogy keresztül menjen azon, amin én, sajnos sokan reklamálnak és csak engem tiltottak el, de ilyen a sport, fontos, hogy sikerrel vettük ezt az akadályt. Három nagyon nehéz mérkőzés volt a lelátóról, az volt a legfájóbb, hogy nem lehettem kapcsolatban a csapattal.

Ezek közül két meccset megnyertünk, úgy vélem, hogy Udvarhellyel a legszebb mérkőzést játszottuk a bajnokságban, 1400 néző volt a csarnokban, ezt akartuk elérni a projektünkkel, hogy a futsalt visszajuttassuk oda, ahol évekkel ezelőtt volt, amikor a City`usszal sorozatban nyertük a bajnoki címeket” – jegyezte meg Gherman.

Kapcsolódó

A Marosvásárhelyi VSK az eddigi tizenkét mérkőzésén hét győzelmet, egy döntetlent és négy vereséget összesített a bajnokságban. Az együttes bebiztosította harmadik helyét az alapszakasz végéig, amelynek utolsó két fordulójában januárban hazai pályán a Dévai West és idegenben a Galaci United ellen játszik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
12
11
0
1
84-25
33
2
Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely
12
10
0
2
110-35
30
3
Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK
12
7
1
4
84-43
22
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC
12
3
5
4
46-44
14
5
Dévai West Dévai West
12
4
2
6
56-55
14
6
Temesvári CFR Temesvári CFR
12
4
2
6
44-58
14
7
Luceafărul Buzău Luceafărul
12
2
0
10
39-97
6
8
Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti
12
1
2
9
33-139
5
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Képernyőn a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA idei első bajnokija

Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.

Székelyhon

Szánkózás közben esett a folyóba két kiskorú: az egyikük megmenekült, a másikuk holtteste most került elő

A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.

`
Krónika

A Securitate egykori Kovászna megyei parancsnokával készült életútinterjút közöl a Krónika

Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.

Krónika

Elkezdődött az új sóbánya építése Kolozs megyében

Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.

Főtér

TWM, The world is mine, ez lesz a Bentley rendszáma. Megdolgoztam érte, nem szégyellek negyvenkilenc évesen nyugdíjba menni

„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”

Ez is érdekelheti

A székelyudvarhelyi vagy a marosvásárhelyi csapat lemarad a futsalbajnokság felsőházáról

A futsal 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulója előtt három együttes már biztos résztvevője a felsőházi rájátszásnak. A Marosvásárhelyi VSK kezében a sorsa, hogy csatlakozzon hozzájuk. A VSK Székelyudvarhely kihasználhatja az esetleges botlásukat.

Lehozta kapott gól nélkül a meccsét a VSK Székelyudvarhely

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését játszotta a VSK Székelyudvarhely. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott, hogy elérje a felsőházi rájátszást. Különösebb gond nélkül győzte le saját szurkolói előtt a Dévai Westet a futsal 1. Ligában.

Balánbányán folytatódott a megyei futsalbajnokság, a házigazdák mindenkit legyőztek

Újabb csoportmérkőzésekkel folytatódott vasárnap a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelyre rekordszámú nevezés érkezett: összesen húsz csapat vállalta a megmérettetést. A harmadik tornát Balánbányán rendezték.

A szünet után már nem kegyelmezett a Marosvásárhelyi VSK

Utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta a marosvásárhelyi együttes a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában, amely vasárnap délután a Luceafarul Buzău vendége volt. Szünetben még döntetlen volt az állás, majd Kacsó Endre legénysége sebességet váltott.

Bebiztosították helyüket a felsőházi rájátszásban a Sepsi-SIC futsalosai

Fölényesen győzött a Mausoleul Mărăşeşti vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely bebiztosította helyét a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

Hazai környezetben védhet címet a marosvásárhelyi ifi futsalcsapat

Marosvásárhely ad otthont az idei U19-es futsal Román Kupa nyolcas döntőjének. Négyre növelheti címét a helyi VSK, kisorsolták a negyeddöntők párosításait.

Nem kerültek össze a székelyföldi futsalcsapatok a kupában

Akár mind a három élvonalbeli együttes ott lehet a végelszámolásnál, a teremlabdarúgó Román Kupa Final 4-jában. Tudjuk a negyeddöntők párosítását.

Bejutottak a székelyföldi ificsapatok a futsal Román Kupa nyolcas döntőjébe

Kialakul a Final 8 mezőnye az U19-es teremlabdarúgó Román Kupában. Négy székelyföldi gárda versengett a továbbjutásért.

Másfél tucat gólt lőttek kupaellenfelüknek a marosvásárhelyi futsalosok

Könnyed bokamozdulattal jutott be a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjébe a Marosvásárhelyi VSK, amely tizennyolcszor talált be a másodosztályú CFR Romgaz Craiova kapujába.

Hazai sikerrel zárult a székelykeresztúri futsaltorna

A B csoport teremtornájával folytatódott vasárnap Székelykeresztúron a Hargita megyei futsalbajnokság, ez volt az Udvarhely–Keresztúr körzetből nevezett csapatok második teremlabdarúgó-tornája.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!