Hirdetés

Megbosszulták magukat a vásárhelyi futsalosok kihagyott helyzetei

Pont nélkül maradtak
Fotó: Haáz Vince

Hiába uralta a játékot és alakított ki több helyzetet, pont nélkül maradt a Temesvári CFR otthonában a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 12. fordulójában.

2024. december 02., 18:33

A marosvásárhelyi együttes hatalmas önbizalommal várhatta a hétfő esti találkozót, hiszen egy héttel korábban hangzatos győzelmet aratott az éllovas FK Székelyudvarhely ellen, és bebiztosította helyét a bajnokság felsőházi rájátszásában.

Kapcsolódó

Hirdetés

Az első játékrészben kiegyenlített volt a küzdelem, amelynek végén a vásárhelyiek vészkapussal játszottak, de

ez a taktika rosszul sült el, mivel egy elrontott támadás után Ilaş az üres kapuba lőtt, ezzel a találattal a szünetben a házigazdák vezettek.

Alig kezdődött el a második félidő, a VSK 18 másodperc után újabb gólt kapott, Nemiţanu megduplázta a temesváriak előnyét. A gyors válasz azonban nem maradt el, mindössze két perccel később Tifán Norbert szépített.

A vendégek ismét lehozták a kapusukat, így nagy fölényben játszottak, rengeteg helyzetet alakítottak ki és a hajrához közeledve Tifán duplájával kiegyenlítettek.

Bőven volt ideje a győztes találat megszerzésére a VSK-nak, amely folyamatos nyomás alatt tartotta a hazai kaput, de a lehetőségeket mind kihagyták.

Ezek pedig megbosszulták magukat, az utolsó előtti percben egy szögletnél figyelmetlenek voltak, a CFR Ilaş révén belőtte a győztes gólt.

A Marosvásárhelyi VSK ezúttal pont nélkül maradt és vereséggel zárta az évet, viszont kiválóan menetelt az őszi szezonban, és nagy valószínűséggel a harmadik helyen zárja majd az alapszakaszt, amelyből még két forduló maradt hátra, ezeket januárban rendezik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 12. forduló:
Temesvári CFR–Marosvásárhelyi VSK 3–2 (1–0).
Gólszerzők: Ilaș (18., 39.), Nemiţanu (21.), illetve Tifán (23., 33.).

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 12. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
12
11
0
1
84-25
33
2
Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely
12
10
0
2
110-35
30
3
Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK
12
7
1
4
84-43
22
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC
12
3
5
4
46-44
14
5
Dévai West Dévai West
12
4
2
6
56-55
14
6
Temesvári CFR Temesvári CFR
12
4
2
6
44-58
14
7
Luceafărul Buzău Luceafărul
12
2
0
10
39-97
6
8
Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti
12
1
2
9
33-139
5
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

A magyar bajnok megvette az FK Csíkszereda fiatal alapemberét

Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.

Székelyhon

Házépítés engedély nélkül? Bizonyos esetekben lehetséges lesz

Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.

`
Krónika

A külhoniak szavazati joga, a Tisza-kormány és a kommentszekció dühe

Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.

Krónika

Boc szakállas viccével, fergeteges musicallel zárult a Kolozsvári Magyar Napok

Kiértékelték a szervezők a vasárnap este befejeződött 17. Kolozsvári Magyar Napokat: az augusztus 16-23. között megszervezett, Tárt kapukkal jelmondatú rendezvénysorozat látogatottsága újabb rekordot döntött.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Trófeára tör az új futsalszezonban a marosvásárhelyi csapat

Kiélezett küzdelemre számítanak a Marosvásárhelyi VSK-nál a teremlabdarúgó 1. Liga új idényében. A játékosok tudatában vannak, hogy több vetélytársukat kell felülmúlják, de nagyon eltökéltek, és legalább az egyik trófea megszerzése a céljuk.

Bedobta a törölközőt a futsalbajnok, megszűnik a Galaci United

Megszűnik a Galaci United futsalcsapata, amely 2003-as alapítása óta több mint két évtizeden keresztül meghatározó szereplője volt a román teremlabdarúgásnak. A klub vezetősége közleményben jelentette be, hogy befejezi működését.

A futsalbajnok hátat fordított a Szuperkupának, kérdéses az indulása az 1. Ligában is

Két nappal a futsal Szuperkupa-mérkőzés előtt jelezte a Galaci United, hogy technikai okok miatt nem tud elutazni Székelyudvarhelyre, így elmarad a Sepsi-SIC elleni találkozó. Kérdéses, hogy a címvédő ott lesz-e a hétvégén kezdődő bajnokságban.

A második összecsapáson is ugyanaz az eredmény született a székelyföldi futsalcsapatok között

Újabb gólgazdag felkészülési mérkőzést játszott egymással a futsal 1. Liga két székelyföldi együttese. A VSK Székelyudvarhely a hajrában fordított, és másodszor győzte le a Marosvásárhelyi VSK-t.

Történelmi sikerre készül a Sepsi-SIC, trófeával indítaná az új idényt

Rögtön komoly téttel kezdődik a 2026–2027-es teremlabdarúgó-idény a Sepsi-SIC számára. Mánya Szabolcs együttese a Galaci United ellen hódíthatja el története első trófeáját, a háromszékiek bizakodva várják a Szuperkupa-meccset.

Szorosra sikeredett a vásárhelyi és az udvarhelyi futsalosok felkészülési meccse

Két barátságos mérkőzést játszik egymás ellen ezen a héten az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság új idényére hangoló Marosvásárhelyi VSK és a VSK Székelyelyudvarhely. Az első találkozót kedden szoros küzdelemben az udvarhelyiek nyerték idegenben.

Székelyudvarhelyen rendezik a futsal Szuperkupa-döntőt

A városi sportcsarnok ad otthont az idei futsal Szuperkupa-mérkőzésnek. A találkozón a bajnoki címvédő és kupagyőztes Galaci United az ezüstérmes Sepsi-SIC ellen lép pályára.

Hasznos tapasztalatokkal hangolt a szezonra a Sepsi-SIC

Két felkészülési mérkőzést játszott hazai pályán a Sepsi-SIC futsalcsapata a moldáv bajnok FC Clic Media Chișinău ellen. A háromszékiek mindkét találkozót elveszítették, de így is fontos tapasztalatot gyűjtöttek az új idény rajtja előtt.

A Kereszthegy volt élvonalbeli együttes ellen indítja a futsal 2. Ligát

A futsal 2. Liga mezőnye is tudja a menetrendet. A tízcsapatos bajnokságban egyetlen székelyföldi együttes szerepel, a Gyergyóremetei Kereszthegy.

Székely derbivel indul a futsal 1. Liga

Csütörtökön kisorsolták a futsal 1. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. A nyolccsapatos mezőnyben három székelyföldi együttes szerepel, az első fordulóban az ezüstérmes Sepsi-SIC és a nyáron alaposan megerősödött VSK Székelyudvarhellyel csap össze.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!