Legyőzték a házigazdát, a második helyen végeztek

Székely Sport 2022. szeptember 20., 21:20 utolsó módosítás: 2022. szeptember 20., 21:27

A világbajnoki selejtezőkre hangoló romániai teremlabdarágó-válogatott hétfőn és kedden Moldovában, a Kisinyov melletti Ciorescuban vett részt egy háromcsapatos felkészülési tornán. Két szoros mérkőzést játszottak, egy győzelemmel és egy vereséggel zártak.

A romániai válogatottat több székelyföldi játékos, köztük Hadnagy István képviseli Fotó: FMF.MD

Az első találkozóján hétfőn a világranglistán 9. helyezett Ukrajnával csapott össze Kacsó Endre szövetségi kapitány együttese. A végig szoros csatában az 1–1-es félidei állást követően 3–1-es vereséget szenvedtek, Románia gólját Octavian Cireș szerezte.

A torna utolsó mérkőzésén kedden este a romániai válogatott a házigazdával játszott a második helyért. A moldovaiak hamar megszerezték a vezetést, és ezt sokáig tartották is, de aztán a vendégeknek a szünet előtt sikerült betalálniuk kétszer is, Paulo Fereira és Cireș góljaival kevesebb, mint fél perc alatt fordítottak.
A folytatásban jó ideig megmaradt az egygólos különbség, majd a végéhez közeledve a romániai játékosok 4–1-re elhúztak. A házigazdák nem adták fel, két gyors góllal felzárkóztak, és az egyenlítésért küzdöttek. Ez viszont nem jött össze nekik, a legvégén Mánya Szabolcs üres kapus találatával bebiztosította a győzelmet a romániai csapatnak.

A felkészülési tornát Ukrajna nyerte, amely a Románia elleni győzelmét megelőzően 7–4-re múlta felül Moldovát, így bebiztosította az első helyét.

A világbajnoki selejtezők második szakaszában a romániai válogatott a finnekkel és a dánokkal együtt a 8. csoportban kapott helyet, amelynek küzdelmei október 6-án kezdődnek, amikor Marosvásárhelyen Románia–Dánia összecsapást rendeznek.

Teremlabdarúgó felkészülési torna, Moldova:

Románia–Ukrajna 1–3 (1–1).
Gólszerzők: Cireș (17.), illetve Cserniavszkij (10.), Abaksiny (27.), Felipe Oliveira (39., öngól).

Moldova–Románia 3–5 (1–2).
Gólszerzők: Daniel Adam (5., 34.), Obadă (36.), illetve Paulo Fereira (15.), Cireș (16.), Andre Sasse (31.), Felipe Oliveira (33.), Mánya (39.).

Moldova–Ukrajna 4–7 (2–4).
A romániai teremlabdarúgó-válogatott kerete

Kapusok: Petrișor Toniță (Galaci United), Andrei Dinicuță (Dévai Autobergamo), Theodor Lungu (Temesvári CFR).
Mezőnyjátékosok: Adrian Oanea (Elledi Futsal, Olaszország), Octavian Cireș, Daniel Araujo, Andrei Crăciun (mindhárman Galaci United), Mánya Szabolcs, Hadnagy István (mindketten Kecskemét Futsal, Magyarország), Andre Sasse (Portimonense, Portugália), Bálint Andor, Iszlai Richárd (mindketten FK Székelyudvarhely), Sergiu Gavrilă (Dévai Autobergamo), Felipe Oliveira (Napoli Futsal, Olaszország), Paulo Fereira (Povoa Futsal Club, Portugália).
Szövetségi kapitány: Kacsó Endre.