Könnyedén lépett a kupa elődöntőjébe az FK Udvarhely ificsapata

Józsa Csongor 2022. február 26., 18:49

Tíz perc alatt eldöntötte a továbbjutó sorsát a hazai környezetben játszó FK Székelyudvarhely, esélyeshez méltó teljesítménnyel ott van a legjobb négy között a teremlabdarúgó U19-es Román Kupában.

Simán lelépte első ellenfelét az FK Udvarhely Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a házigazda találkozója indította a Székelyudvarhelyen rendezett U19-es Román Kupa nyolcasdöntőjét. A Jakab Zoltán által irányított Futsal Klub ellenfele a Ceahlăul Piatra Neamț volt.

A székelyföldiek favoritok, hogy a magasba emeljék a trófeát, ennek megfelelően indították is a negyeddöntőt, már a 3. percig kétszer zörgették meg az ellenlábas kapuját.

Nem volt megállás, a végig fölényben játszó udvarhelyiek még kettőt berámoltak, a 9. percben 4–0 állt az eredményjelzőn. Gyakorlatilag ezzel le is zárták a párharcot.

Fotó: Beliczay László

A tréner minden benevezett játékosának megadta a szereplési jogot, nagyon sokáig 4–1 volt az állás, csupán a végjátékban módosult ez.

Könnyen nyert a házigazda, a vasárnapi 14 órától a városi sportcsarnokban – belépés díjtalan, az érvényben lévő járványügyi szabályok betartásával – a CN Fălticeni lesz a ellenlábasa.

A torna minden egyes összecsapását a FRF TV Youtube-csatornája élőben közvetíti.

Teremlabdarúgó U19-es Román Kupa, negyeddöntő:

FK Székelyudvarhely–Ceahlăul Piatra Neamț 6–1 (4–0).
Gólszerzők: Miklós (1., 6.), Kerestély (3.), Munteanu (9., öngól), Bálint (34.), Csomor (37.), illetve Dumitru (32.).