Kilencből egy pont maradt Székelyföldön

Gergely Imre 2023. november 27., 14:29 utolsó módosítás: 2023. november 27., 14:30

Nem alakult jól a hétvége a székelyföldi csapatok számára a teremlabdarúgó 2. Ligában. A listavezető Gyergyóremete csak döntetlent ért el, Gyergyószentmiklós és Korond kikapott.

Gólokból nem volt hiány Fotó: László Ildikó

A futsal másodosztályban a visszavágók kezdődtek el a hétvégén, a bajnokság 6. fordulójában két meglepetés eredmény született. Elveszítette hibátlan mérlegét a Gyergyóremetei Kereszthegy, amely miután szeptemberben idegenben 11–3-ra győzött a Ceahlăul Piatra Neamț Ceahlăul ellen, most hazai pályán csak 5–5-ös döntetlent ért el.

A mérkőzés a lehető legizgalmasabb forgatókönyv szerint zajlott. A Kereszthegy négyszer szerzett vezetést, és az ellenfél mind az négy alkalommal válaszolni tudott, sőt fordított is, de Dobri révén a remeteiek is tudtak egyenlíteni. Az 5–5-ös állás a 31. percben alakult ki, ezt követően már egyik fél sem tudott betalálni, így maradt a döntetlen. Ezzel a Kereszthegy továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot, de már nem hibátlan a mérlege.

Még kellemetlenebbül alakult a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó mérkőzése. Az odavágón az Inter is nyert a Fortius Buzău ellen, most viszont hazai pályán 7–4-es vereség lett a vége. Nem játszott jól a gyergyószentmiklósi együttes, és a vendégek sorra büntették a hibákat, és így már az első félidőben 1–5 volt az állás.

A 6. forduló harmadik mérkőzésén a Korondi Junior esélytelen volt Kolozsváron, ahol 11–0-ra kapott ki.

Teremlabdarúgás, 2. Liga, 6. forduló:

Gyergyóremetei Kereszthegy–Ceahlăul Piatra Neamț 5–5 (3–2).
Gólszerzők: Doltea Gabriel (1., és 11. perc), Szfárli Hunor (18.), Miklós Árpád (25.), Dobri Norbert (31.), illetve Vlad Avram (10., 24., 26., 30.), Daniel Catana (17.)

Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Fortius Buzău 4–7 (1–5).
Az Inter gólszerzői: Andrei Țepeș 2, Hegyi Attila, Cine Hunor.

Kolozsvári Clujana–Korondi Junior 11–0 (3–0).