Hétfőn délután a címvédő, az alapszakaszt és a rájátszást is megnyerő Galaci United otthonában indult el a teremlabdarúgó 1. Liga döntője. Idén a Futsal Klub Székelyudvarhely próbál felérni a dobogó tetejére, elvenni az aranyérmes hegemóniáját.
Az FK edzője, Florin Ignat nem számíthatott Bálint Andor játékára, aki térdsérüléssel bajlódik. A kezdeti tapogatózó játék után egy gyors támadás után szépen kipasszolták a védelmet, az 5. percben Boga szerezte meg a vezetést a székelyudvarhelyieknek.
A vendégek jól védekeztek, ellenfelük nem igazán találta a gólhoz vezető utat, két ízben Toniță is hárított. Ahogy túloldalt kapustársa is semlegesítette Kerestély távoli löketét.
A 12. percben kényszercserét kellett végrehajtania az FK trénerének, Toniță sérülést szenvedett, a fiatal Tompea nem ijedt meg a téttől, jól szállt be a meccsbe, jól védte a kapuját, egyre nagyobb volt a galaci nyomás.
A játék képével ellentétben a 16. percben növelte előnyét a vendégcsapat, egy szögletet Dos Santosnak készítettek le, aki tízről kilőtte a bal felsőt (0–2).
A pihenőig nem húzta ki a székelyföldi gárda, A. Sassé megpattant lövése megtréfálta Tompeát. Sőt, a szüntet jelző dudaszó előtt közel volt az United, hogy kiegyenlítsen, de maradt az 1–2-es állás az eredményjelzőn.
Még nagyobb nyomás alá helyezte az FK kapuját a címvédő a második játékrész elején, igaz ebből két ízben is ellentámadást indíthattak. A kapusok bravúrokat mutattak be. Aztán a 25. percben Tompea is tehetetlen volt, az elcsúszott védelmet kipasszolták, közelről F. Sasse pöccintette be (2–2).
Lógott a levegőben a harmadik galaci gól, miután csak ők voltak játékban, a székelyudvarhelyiek a védekezéssel voltak elfoglalva, nagyon keveset volt náluk a labda.
Három perccel a vége előtt Tompea mozdult ki rossz ütemben, szabálytalankodott a félkörön belül F. Sasséval szemben. A büntetőt Araujo magabiztosan értékesítette (3–2).
A végjátékra mezőnyjátékosra cserélte kapusát az FK Székelyudvarhely, ez a húzás nem jött be, eladott labdát követően kialakult a 4–2-es végeredmény.
Szép, nyílt mérkőzést játszott a két együttes, sokáig tartotta magát az FK, de az United bedarálta őket, így az összesítésben 1–0-ra vezetnek az egyik fél három győzelméig tartó párharcában.
Folytatás kedden 19 órától szintén Galacon.
Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 4–2 (1–2).
Gólszerzők: André Sasse (18.), Felipe Sasse (25., 39.), Daniel Araujo (37., nagybüntetőből) illetve Boga Bence (5.), Leondardo Dos Santos (16.)
FK: Toniță – Tankó, Hadnagy, Kerestély, Dos Santos. Cserék: Tompea –Boga, Dudău, Miklós, Kedei. Edző: Florin Ignat.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Helyi népszavazással dönthetnek a sepsiszentgyörgyiek arról, milyen adópolitikát alkalmazzon a város a következő években – jelentette be egy keddi lakossági fórumon Antal Árpád polgármester.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!