A kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnokban zárult az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság alsóházi (5–7. helyek) rájátszása.
Az utolsó buboréktorna eredményei: Kolozsvári Clujana–Luceafărul Buzău 4–9, Kézdivásárhelyi SE Futsal–Kolozsvári Clujana 2–4 és Luceafărul Buzău–KSE Futsal 8–7.
Az alsóház végeredménye: 5. Luceafărul Buzău 15 pont, 6. Kézdivásárhelyi SE Futsal 5 pont, 7. Kolozsvári Clujana 4 pont.
Mivel a a Dunărea Călărași visszalépett, a teremlabdarúgó 1. Ligából senki sem esik ki. Az élvonalban 7. helyen záró Kolozsvári Clujana osztályozót játszik a bennmaradásért, ellenfele a másodosztály második helyezettje, a Vrancea megyei Sportul Ciorăști együttese lesz. A 2. Ligából a Temesvári CFR jut fel.
Az első helyért a Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United csatázik, a három nyert mérkőzésig tartó sorozat április 18-án kezdődik. A bronzéremét a Dévai Autobergamo és az FK Székelyudvarhely lép majd pályára.
A román felnőtt jégkorong-válogatott új szakmai stábbal vág neki az új szezonnak. A csapat irányítását a finn Markus Juurikkala veszi át, segítői Péter Róbert és Zsók Levente másodedzők, valamint Ruczuj Gellért kapusedző lesznek.
A Sepsi OSK edzőpályáján folytatódnak az edzések a válogatottakban nem szereplő játékosok jelenlétében, a három új igazolás is csatlakozott a csapathoz. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a bajnokságban több ballépést nem engedhetnek meg maguknak.
Jóváhagyta a kormány csütörtöki ülésén a tanulói ösztöndíjak odaítélésének módszertanát. A kormányhatározat négy típusú ösztöndíjról rendelkezik.
Agresszívan rászóltak egy nőre Kolozsváron, hogy ne beszéljen magyarul, sőt még bozgornak (hazátlan) is nevezték. A Kolozs megyei rendőr-főkapitányság a Krónikával közölte, hogy a történtek kapcsán eljárást indított.
A jelek szerint az uniós intézmények és az európai bíróság által elutasított Minority SafePack sorsára juthat a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) polgári kezdeményezése is.
… Dan Tanasă uszítása sajnos nagyon bejött, ezúttal Kolozsváron vertek meg súlyosan egy vendégmunkást… és habként a tortán, az Új Jobboldal nevű szélsőnackópárt tüntetni készül a vendégmunkások ellen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!