Ahogy arról már előzetesen hírt adtunk, a Futsal Klub helyett VSK Székelyudvarhely lett idéntől a teremlabdarúgó 1. Ligában szereplő együttes neve.
Nem csak a név, hanem a keret is változott. Távozott öt olyan játékos, akik húzóemberek voltak, rendre meghívást kaptak a romániai válogatottba: Petrișor Toniță, Sergiu Gavrilă, Vlăduț Dudău, Hadnagy István és Bálint Andor. Ahogy az edzővel, Florin Ignattal sem hosszabbítottak.
A VSK ezen a héten vágott neki az új szezonnak, az edzői feladatkört Jakab Zoltán látja el, az ő munkáját pedig Tankó Levente játékos, csapatkapitány segíti. Ezen a héten a fizikai, az erőnléti tréningek vannak főhangsúlyban, ezt követik már a labdás edzéseket.

„Igazán fiatal csapatunk lesz, ez pedig számukra egy remek lehetőség lesz, hogy sokat játsszanak, fejlődjenek. A jövő csapatát építjük, lássuk, miként ragadják meg ezt az esélyt, hogy beépüljenek a nagyok közé.
Ami engem illet, Jakab Zoltán vezetőedzővel úgy egyeztünk, hogy mindenben segítem a munkáját, amiben tudom, amolyan segédedzői szerepkör az enyém” – mondta el a Székely Sport megkeresésére Tankó Levente, aki így játékosként belekóstol a nagycsapat szakmai munkájába is.

A VSK Székelyudvarhely jövő hétvégén, augusztus 9–10-én hazai környezetben szervez négycsapatos felkészülési tornát. Ide a Marosvásárhelyi VSK-t, a Dévai Autobergamót és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et hívta meg.
Ezt követően még lesz egy tesztmeccse Sepsiszentgyörgyön, aztán augusztus 26-án jön a Szuperkupa a Galaci United ellen.

A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasza a tervek szerint augusztus utolsó hétvégéjén kezdődik.
Kapusok: Sandrin Tompea, Szabó Ervin, Lőrincz Zsolt.
Mezőnyjátékosok: Kedei Barna, Miklós Tamás, Tankó Levente, Tifán Tamás, Péter Miklós, Boga Bence, Kerestély József, Popovics Erik, Kiss Csaba, Bálint Patrik, Fazakas Zalán, Vass Lóránd, Boér Ákos, Partene Denisz.
Vezetőedző: Jakab Zoltán.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!