Elszenvedte első vereségét, nem kell szégyenkeznie a Sepsi-SIC-nek

Józsa Csongor 2023. október 24., 20:01 utolsó módosítás: 2023. október 24., 20:46

Az első félidőben végig védekezett, a szünetet követően mindent megtett, hogy ledolgozza összeszedett hátrányát a sepsiszentgyörgyi futsalcsapat.

Megvoltak a lehetőségek a zárkózásra Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Kedden délután a Sepsi Arénában a teremlabdarúgó 1. Liga ötödik fordulójának mérkőzésén a Sepsi-SIC a Dévai VSK-t látta vendégül. A bajnoki találkozó előtt mindkét együttes veretlen volt, a háromszékiek négyből négyet nyertek, míg a Hunyad megyeiek két győzelmet és két döntetlent jegyeztek.

Az első félidőben a sokkal tapasztaltabb sportolókból álló vendégek akarata érvényesült, irányították a játékot, sok helyzetet dolgoztak ki, ezekből pedig kettőt értékesítettek is. Az újonc sepsiszentgyörgyiek nehezen értek el a kapuig, egyetlen igazi gólszerzési lehetőségük volt.

A pihenőt követően a Mánya Szabolcs és Máté József által irányított együttes fennebb tolta a sorait, már nem annyira a védekezésre összpontosított.

Két távoli lövésük még elkerülte a kaput, aztán a VSK játékosának a gólvonalról kellett tisztáznia Mátyás próbálkozását.

A 30. percben kigyűlt a háromszékiek csapathibája. Egy kihagyott dévai kisbüntetőt követően túloldalt Jakab a felső kapufára bombázta. A végjátékban kockáztatott a Sepsi-SIC, mezőnyjátékosra cserélte kapusát, nem jött be a húzás.

Érvényesült a papírforma, a jobban jegyzett, sokkal tapasztaltabb gárda szerezte meg a pontokat. A sepsiszentgyörgyiek a szünet után megmutatták, hogy bár újoncok a ligában, nem kell őket leírni, nem véletlen, hogy zsinórban négyszer nyertek eddig.