HIRDETÉS

Bombagólok és pattanásig feszült idegek meccsén verte Dévát az FK Udvarhely

Fotó: László Ildikó

Év végi összefoglalókba való találatokkal lepte meg a Dévai CSM csapatát az FK Székelyudvarhely, majd a második félidőben hősies védekezéssel őrizte meg előnyét és győzte le riválisát kedden este a teremlabdarúgó 1. Liga 13. fordulójában.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Nagyjából háromnegyedig telt meg a székelyudvarhelyi városi sportcsarnok nézőtere az év első hivatalos futsalmérkőzésére, a név- és így struktúraváltozáson átesett dévai csapatban több, az udvarhelyi közönségnek ismerős név szerepelt, mint a Matei-testvérek, vagy a honosított Valadares, míg a kispadon foglalt helyet és 26-os számmal nevezve volt az Autobergamo korábbi tulajdonosa, Dorin Popa.

Az eleje az ismerkedésről és kemény belépőkről szólt, egészen a 3. perc végéig, amikor egy szabálytalanságot követően megszerezte a vezetést a házigazda: a bal oldalról Miklós passzolt keresztbe Iszlainak, aki bő tíz méterről kilőtte a jobb alsót.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

A gólt követően nagyobb nyomás alá került az udvarhelyi védelem, ám hiába játszottak Dévánál a légiósok is, nem tudtak helyzetet kialakítani, az FK kiválóan zárta le a passzsávokat.

A 7. percben egy emberként robbant a csarnok, Boga a jobb oldali szögletponttól ívelte előre a labdát Balázsinak, aki a kilences vonaláról átvétel nélkül pöccintette el Dinicuță mellett a labdát, gyönyörű találat volt.

Érkezett is az időkérés a portugál Roger Augustótól, ám továbbra sem lehetett ráismerni a dévai csapatra, habár birtokolták a labdát, rengeteget hibáztak, az FK magabiztosan őrizte előnyét.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

A dévai próbálkozások általában elhaltak a hazai blokkban, vagy az oldalhálóban kötöttek ki, Farkasnak első komolyabb védéseit a 14. percben kellett bemutatnia, Cristian Matei, majd Camara lövéseinél. Ezután kezdett tovább nőni a dévai nyomás, Valadares távoli próbálkozása is kaput talált, majd Ramic a keresztlécet lőtte telibe.

Egy adott pillanatban csak az idegenlégiósok szerepeltek Dévánál, de nem tudtak veszélyesek lenni, majd Nastai került ziccerbe, de ezt is védte Farkas.

Jakab Zoltán, a hazaiak edzője időkéréssel próbált kis erőt vinni csapata támadásaiba, hiszen a két gólt követően gyakorlatilag csak védekezéssel voltak elfoglalva a fiúk,

majd egy ellentámadás során Hadnagy tette próbára Dinicuțăt, majd Boga lőtt mellé.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

A félidő végén pedig ismét Miklós szolgált gólpasszal, ezúttal oldalberúgást követően ívelt át a jobb oldalra, ahol Kanyó kapásból, 12 méterről lőtt a hálóba. A szünetig még kimaradt egy Bálint ziccer,

az FK pedig megérdemelt, háromgólos előnyben mehetett az öltözőkbe.

Bálint újabb helyzetével folytatódott a meccs, majd öt percen át labdatologatást és feszült játékot láthatott a közönség. A 26. percben veszélyes szabadrúgáshoz jutott Déva, ám ezt is túlkomplikálták, Farkas könnyen védett. A közönség pedig nem pihent, folyamatosan buzdította a hazai csapatot, ám hamarosan pár pillanatra elhalkult, mivel Cristian Matei végül faragott a dévai hátrányból.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Az idegek pattanásig feszültek, történt is egy kisebb összeszólalkozás a dévai kispadnál, a vendégek két sárga lapot is kialkudtak maguknak a játékvezetőktől.

Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobbat Camara hagyta ki, amikor a 31. percben kapásból a bal kapufát találta telibe.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Az utolsó hét és fél percre kigyűlt az FK szabálytalansága, majd nem sokkal később minimálisra fogyott az előnye, amikor egy kavarodást követően Farkas nem tudta megfogni a labdát, Camara volt a gólszerző. A közönség természetesen nemtetszésének adott hangot és óriási füttykoncertet kaptak a játékvezetők.

Pokolinak ígérkezett a mérkőzés hajrája, az idegeket pedig tovább feszítette, hogy az egyik játékvezető kommunikációs eszköze meghibásodott.

A folytatásban is minden erejét zsenge előnyének megtartására fordította az FK, ellentámadást sem tudott vezetni, Valadares, majd Simic ziccerénél pedig Farkasra volt ismét szükség.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Tizenhét másodperc maradt hátra, amikor mindent egy lapra téve lehozott kapusos taktikára váltott Déva, de nem jött ki a lépés, Valadares labdát veszített, így már nem fért bele semmi, csak a közönségtől a „Szép volt, fiúk!”, hatalmas meccset nyert meg az FK.

Az első félidőben mutatott gólerős játékot a másodikban felemésztette a védekezés, és még a szerencsére is szüksége volt az udvarhelyieknek, de a lényeg, hogy a három pontot otthon tartották.

Két idegenbeli mérkőzés következik, vasárnap 17 órakor a címvédő Galaci United, majd jövő csütörtökön, január 25-én a Sepsi-SIC vendége lesz az FK. A táblázat első négy helyezettjével történő találkozás utolsó állomása majd ismét a városi sportcsarnokban lesz, a Temesvári CFR elleni meccset február közepén rendezik.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 13. forduló

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai CSM 3–2 (3–0).

Gólszerzők: Iszlai (3.), Balázsi (7.), Kanyó (19.), illetve Cr. Matei (26.), Camara (34.).
FK: Farkas – Iszlai, Bálint, Miklós, Hadnagy. Játszott még: Tankó, Boga, Kanyó, Balázsi, Küsmödi, Kedei. Vezetőedző: Jakab Zoltán.
Déva: Dinicuță – Cr. Matei, Nastai, Simic, Camara. Cserék: R. Matei, Grosu, Gavrilă, Budai, Voin, Ramic, Valadares, Strugariu, Popa. Vezetőedző: Roger Augusto.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, 13. forduló

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Bajnokavatás Bukarestben vagy Csíkszeredában

Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.

Szülők a lelátón, edzők a pályán – egyértelművé kell tenni a szerepeket

A szülő és az edző központi szerepet játszik a sportolóvá válás cseppet sem egyszerű folyamatában, ezért egyáltalán nem mindegy, milyen modellt mutatnak a gyerekeknek. A kölcsönösen egymásra utalt helyzetben érdemes néhány szempontot szem előtt tartani.

Székelyhon

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó

Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.

`
Krónika

Leadta voksát a szavazópolgárok fele az államfőválasztás második fordulójában

A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.

Krónika

Macron csattanós választ adott az őt lediktátorozó AUR-vezérnek

Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.

Főtér

Elnökválasztás az őrület határán

Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.

Ez is érdekelheti

Székelyudvarhelyen osztják ki az érmeket az ifi teremlabdarúgóknak

A szakszövetség kijelölte, idén Székelyudvarhelyen avatnak bajnokot a futsal U19-es bajnokságban. Három székelyföldi klub jutott be a négyes döntőbe.

Szépen búcsúzott hazai környezetben a Sepsi-SIC futsalcsapata

Újra legyőzte hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK-t a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, gólszegény mérkőzésen nyert a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában.

Nem lehetett ráismerni az FK Székelyudvarhelyre, elpáholta őket a címvédő

Elemi hibákat követett el az FK Székelyudvarhely, ezeket pedig kihasználta a Galaci United. Eldőlt, kié lesz a pályaelőny a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében.

Az élvonalban játszana a Gyergyóremetei Kereszthegy, de még vannak kérdőjelek

A Gyergyóremetei Kereszthegy megvédte a bajnoki címét a teremlabdarúgó 2. Ligában, így ismét jogot szerzett az élvonalba való induláshoz. Tavaly nem vállalták, idén meglépnék ezt.

Lóg a levegőben az óvás, eldöntheti, az FK Székelyudvarhely nyeri-e a rájátszást

Több mint egy hónappal ezelőtt óvta meg az FK Székelyudvarhely a Galaci United elleni hazai mérkőzését. A szakszövetség fegyelmi bizottsága kivár, eddig még nem hozott döntést, pedig jön az utolsó derbi a futsalbajnokságban.

Korán eldőlt minden, esélyt sem adott a címvédő a sepsiszentgyörgyi futsalcsapatnak

Egy pillanatig sem volt kérdés, melyik csapat szerzi meg a három pontot a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában: a címvédő Galaci United már az első percben jelezte a Sepsi-SIC ellen, hogy otthon nem ismer kegyelmet.

A négyből három csapat székelyföldi lesz az ifi futsalbajnokság döntő tornáján

A rájátszás még nem zárult, de egy fordulóval az oda-visszavágókat követően kialakult a teremlabdarúgó U19-es bajnokság négyes döntőjének a mezőnye. Csupa székelyföldi együttesekkel.

A hajráig bírta a hősies VSK, a pontok viszont az FK-nál maradtak

Nagyon megnehezítette a tartalékos Marosvásárhelyi VSK az FK Székelyudvarhely dolgát a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, a Román Kupa döntőjének „visszavágóját” hétfőn kora este hatalmas erőket mozgósítva húzta be a házigazda.

A becsületgól sem jött össze a tartalékos vásárhelyi futsalcsapatnak

Több alapemberét nélkülözve játszotta le a bajnoki címvédő Galaci United elleni idegenbeli meccsét a Marosvásárhelyi VSK, amely 6–0-ra kapott ki a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Hozta a kötelezőt az FK, nem volt esélye a Sepsinek

Nem borult a papírforma a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, kedden este a friss kupagyőztes Futsal Klub Székelyudvarhely könyörtelenül kihasználta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC játékosainak hibáit és könnyed győzelmet aratott.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!