Az FK Udvarhely húzta be a veretlenek csatáját

Zátyi Tibor 2024. szeptember 29., 20:50

Sokáig kiegyenlített és szoros meccset játszott egymással az FK Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga 4. fordulójában, a vasárnapi mérkőzésen az utolsó tíz perc volt a döntő.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

A vendégek a Sepsi-SIC elleni döntetlennel kezdtek, majd a Mausoleul Mărăşeşti és a Luceafarul Buzău legyőzésével szorgosan gyűjtögették a pontokat, a játéknap előtt a második helyről érkeztek az éllovas otthonába. Az FK Székelyudvarhely a mezőnyből egyedüliként tudta megnyerni mindhárom eddigi bajnokiját, a sort a címvédő Galaci Uniteddel kezdte, majd az ezüstérmes Temesvári CFR-t, valamint a Dévai Westet is legyőzte.

A hazaiak részéről Gavrilă a második percben kezdte meg a gólgyártást a városi sportcsarnokban, Tankó passzát követően a kapu torkából nem hibázott. A vásárhelyiek – keretükben több olyan játékossal, akik korábban az FK-t erősítették (Iszlai, Küsmödi, Tifán) – nem torpantak meg a korai gól miatt, több lehetőséget is kialakítottak, de nem voltak igazán veszélyesek Toniță kapujára.

A hazaiak játéka nem volt gördülékeny, a sokat szaladó vendégek rendre megállították a támadásokat, így komolyabb lehetőséget nem is tudtak kidolgozni, rögzített helyzetekből pedig nem voltak pontosak.

Mezőnyjátékkal teltek el a percek, a VSK a fegyelmezett védekezésre és a labdaszerzésekből indított ellentámadásokra épített, míg a hazaiak türelmesen adogattak az ellenfél térfelén, mindezt veszélytelenül.

Aztán a játékrész végén Boga gondolt egyet, szenzációs csellel verte meg emberét, majd a kilencesről, két ember szorításából hatalmas gólt lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant be a kapuba (2–0).

Rögtön időt kért és lehozott kapusos taktikára váltott Cosmin Gherman. Ez végül kifizetődő volt, hiszen a szünet előtt egy másodperccel (!) a megkülönböztető mezt viselő Iszlai távoli lövésébe beleért Tifán, a labda pedig a hazai kapuban kötött ki (2–1).

A második játékrészt is lehozott kapusos taktikával kezdte a VSK, hajszolta az egyenlítést, ám ezúttal nem jött ki a lépés, a 24. percben Hadnagy szerzett labdát, Kedei pedig az üres kapuba lőtt (3–1). A vásárhelyiek nem változtattak, amikor birtokolták a labdát, lehozott kapusos taktikát alkalmaytak, ezúttal Küsmödi öltözött be és a 28. percben nagy gólt lőtt a szélről, ismét visszajött egyre a VSK (3–2).

Ezúttal is hamar visszaállította kétgólos előnyét a házigazda, a 30. percben egy szögletet követően Bálint kényszerítőzött Kedeivel, majd a jobb alsóba lőtt. Nem sokkal később Hadnagy is feliratkozott a gólszerzők közé, félpályáról emelt az üresen maradt vásárhelyi kapuba. Innen már nem volt veszítenivalója a vendégeknek, továbbra is öt mezőnyjátékossal támadtak, de nem sikerült közelebb férkőzniük, a hazaiak pedig Bálint és Kedei révén az utolsó percben tovább növelték előnyüket, végül 7–2-re nyerték a meccset.

Megtartotta tökéletes mérlegét az FK Székelyudvarhely, habár végül öt góllal győzött, alaposan meg kellett dolgoznia a sikerért a Marosvásárhelyi VSK ellen. A vendégek lelkes és fegyelmezett játékukkal bárkinek nehézséget fognak majd okozni a bajnokságban.

Székely rangadó következik, Sepsiszentgyörgyre, a Sepsi-SIC-hez látogat október 7-én, jövő hétfőn az FK Székelyudvarhely, míg a Marosvásárhelyi VSK hazai pályán október 8-án a Temesvári CFR-t fogadja.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 4. forduló
Fustal Klub Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 7–2 (2–1).
Gólszerzők: Gavrilă (2.), Boga (18.), Kedei (24., 40.), Bálint (30., 40.), Hadnagy (33.), illetve Tifán (20.), Küsmödi (28.).
FK: Tonița – Boga, Dudău, Tankó, Gavrilă. Cserék: Popovics, Péter, Bálint, Kedei, Miklós, Hadnagy, Kerestély, Lőrincz. Vezetőedző: Florin Ignat.
VSK: Tătar – Iszlai, Pogăcean, Laposi, Küsmödi. Cserék: Covaci, Varga, Butiurcă, Micola, Săbăduș, Curticăpean, Bokor, Barbocz, Tifán. Vezetőedző: Cosmin Gherman.