Sokáig kérdéses volt, hogy hány klub indul a 2018–2019-es kiírásban. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) teremlabdarúgó-szakbizottsága is csupán ezen a héten hozta nyilvánosságra, hogy tíz csapat lesz ott a rajtnál.
A megszokott nevek mellett, mint a Dévai Autobergamo, a Temesvári Informatica, a Galaci United, a Jászvásári Futsal Poli, a Dunărea Călărași, a Kolozsvári Clujana, a Csíkszeredai Imperial Wet és az FK Székelyudvarhely, két olyan csapatot találunk, amely még nem szerepelt az élvonalban, ezek a Gloria Buzău és a Bukovina Vicov.
A bajnokság lebonyolítása megegyezik a tavalyival. Az alapszakaszban a felek oda-visszavágó rendszerben játszanak, ezt követően az első hat helyezett a felsőházi rájátszásban folytatja.
A play-offban két hármas csoportot alakítanak ki, majd következik újból egy oda-visszavágó. Ezek után az első helyezettek a döntőt, a másodikok a kisdöntőt játsszák. Az alapszakasz 7–10. helyezettjei a play-outban csatáznak a kiesés elkerüléséért.
A szakértők négy csapatot emelnek ki, amelyek az aranyért küzdenek majd – az FK-t nem sorolják közéjük. A címvédő Temesvári Informatica, a nagy rivális Dévai Autobergamo és a nagyok orra alá többször borsot törő Galaci United mellett a nyári szünetben alaposan átalakult Csíkszeredai Imperial Wet gárdáját tartják bajnokesélyesnek.
A várakozások alapján a fenti négy mellett a rájátszásba a Dunărea Călărași és az FK Udvarhely kerülhet. A további négyes – Kolozsvár, Buzău, Vicov, Jászvásár – nagy valószínűséggel a tabella alsó felében foglal majd helyet.
Mint ahogy a FK Székelyudvarhely edzője, Jakab Zoltán megfogalmazta, idén a csapat célkitűzése a rájátszásba jutás. A keret kissé átalakult, két húzóember, Szőcs László és Bíró Attila távozott.
Többnyire rutinos sportolók érkeztek, mint Csoma Alpár és Szőcs Loránd. „A lehetőségekhez mérten jó felkészülésen vagyunk túl. Napi egy edzéssel hangoltunk, sikerült öt barátságos meccset is játszanunk.
A védekezésre kell nagyobb hangsúlyt fektetnünk, ahonnan jó támadásokat indíthatunk” – fejtette ki a tréner.
Az FK Székelyudvarhely első mérkőzése hazai környezetben lesz, a Jászvásári Futsal Polit látja vendégül a városi sportcsarnokban. A párharcot vasárnap 20 órától rendezik. A klub tájékoztatása szerint a mérkőzés előtt meg lehet vásárolni az éves bérletet.
A tervek szerint minden találkozót élőben közvetít a Futsal Romania Facebook-oldala és Youtube-csatornája.
Teremlabdarúgás, 1. Liga, 2018–2019-es szezon, 1. forduló:
Bukovina Vicov–Temesvári Informatica – szombaton 18.30-tól,
Dévai Autobergamo–Kolozsvári Clujana – vasárnap 18 órától,
FK Székelyudvarhely–Jászvásári Poli CSM – vasárnap 20 órától,
Galaci United–Csíkszeredai Imperial Wet – hétfőn 18.30-tól,
Gloria Buzău–Dunărea Călărași – kedden 18.30-tól.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!