A rutin döntött a székely futsalrangadón – állítják az edzők

Sebestyén Ervin 2024. január 26., 18:53 utolsó módosítás: 2024. január 26., 18:54

Hatalmas meccset játszott Sepsiszentgyörgyön a Sepsi-SIC és az FK Székelyudvarhely csütörtökön a teremlabdarúgó 1. Liga 15. fordulójában. A zöld-fehérek szünetben két góllal vezettek, de a végén a vendégek örülhettek. A rangadó után a két edzőt kérdeztük.

Rendkívül izgalmas csatát vívott egymással a két székely gárda Fotó: Miska Brigitta

Színvonalas, izgalmas és látványos találkozót láthattak a nézők a Sepsi Arénában, ahol összesen nyolc találatot szerzett a két gárda. Az első játékrészben a hazaiak kétszer is eredményesek voltak, a második félidőben viszont összeszedte magát az FK és megfordította az összecsapást.

„A csapat, a stáb és a játékosok odaadásból és küzdésből csillagos tízesre vizsgáztak, azt az akarást amit a pályára kivittek a fiatalok, mind a nézők, mind mindenki más látta, én tényleg csak gratulálni tudok és büszke vagyok rájuk. Számukra nagy csalódás egy ilyen találkozó elvesztése, viszont én már tapasztaltabb vagyok, így könnyebben át tudok lépni ezeken a dolgokon.

Természetesen rosszul esett mindenkinek, hogy nem szereztünk pontot az első félidőben mutatott játék alapján, de úgy gondolom rengeteget tanultunk ebből és még javunkra tudjuk fordítani ezeket a tapasztalatokat”

– értékelt az összecsapást követően Mánya Szabolcs, a hazaiak edzőjátékosa.

Fotó: Miska Brigitta

Kifejtette, hogy elkövettek ugyan olyan egyéni hibákat, amikből gólokat kaptak, viszont ő akkor sem fogja soha azt mondani, hogy egy valaki miatt veszítettek. „Én felelek mindenért edzőként és vállalom a felelősséget.

A második félidőre kicsit elfogytunk fejben, koncentrálásban, azonban ez betudható a tapasztalanságnak. Tudjuk, hogy minél több ilyen meccset fogunk játszani, annál jobban lehet majd építkezni erre az egészre és fejlődni”

– mutatott rá.

A székely rangadóra mintegy 500 néző látogatott ki, akik a végső sípszóig rendületlenül biztatták kedvenc csapatukat. „Nagyon jó érzés volt, talán csak az tudja, aki pályán volt és átérezte azt a libabőrt. Nagyon szépen köszönjük a támogatást a szurkolóknak, mindenkinek aki kilátogatott és annak ellenére, hogy kikaptunk úgy érzem sikerült egy olyan játékot mutatnunk, amivel remélhetőleg még több nézőt tudunk csalogatni a lelátóra” – közölte bizakodva Mánya Szabolcs.

Az FK Székelyudvarhely vezetőedzője, Jakab Zoltán az ellenfelet dicsérte, meglátása szerint rövid időn belül hatalmas fejlődésen mentek keresztül, és ha ezt tudják folytatni, akkor jövőben sok mindenbe lehet még beleszólásuk.

Meglepően jól mobilizálta magát ez a szentgyörgyi csapat, őszintén arra számítottam, hogy egy könnyebb mérkőzés lesz.

„Az elején meg is voltak a lehetőségeink, aztán még üres kapura sem sikerült betalálnunk, ezért 2–0-s hátrányban voltunk szünetben” – kezdte az értékelést az FK trénere.

Meglátása szerint nagyon jókor jött a félidő, az öltözőben pedig rendkívül higgadt volt mindenki, abban bíztak, hogy a második húsz percben javukra tudják fordítani majd a rutint, illetve reménykedtek, hogy a gyorsiramú tempót nem fogják bírni a Sepsi-SIC játékosai.

„A fordulást követően az első percből ismét a kezünkbe vettük a mérkőzés irányítását, és sikerült megfordítani, ami nagyon sokat jelent számunkra. A felsőházba való bekerülés nem volt veszélyben, viszont az, hogy hányadikként jutunk be oda, az már nem mindegy a mostani versenykiírás szerint” – hangsúlyozta a rutinos edző.

Hozzátette, nem csak a tabella miatt volt fontos ez a siker, ugyanis a Dévai West elleni vereség nagyon rányomta a bélyegét az egész öltözőre és abban bízik, hogy ez a fordítás elfeledteti azt az elbukott mérkőzést.

A két tréner egyetértett abban, hogy a két csapat között kijött, hogy melyik a rutinosabb, ez pedig nagyban befolyásolta a második játékrész történéseit.

Tizenöt játéknapot követően az FK Székelyudvarhely a harmadik helyen áll 31 ponttal, míg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az ötödik pozíciót foglalja el a tíz fős tabellán. Az udvarhelyiek legközelebb a Temesvári CFR ellen lépnek pályára idegenben, míg a zöld-fehérek a címvédő és éllovas Galaci United otthonába látogatnak.