Végül az FK Udvarhely behúzta a drámai székely rangadót Sepsiszentgyörgyön

Zátyi Tibor 2024. január 25., 21:19 utolsó módosítás: 2024. január 25., 22:06

Izgalmas és fordulatos volt a teremlabdarúgó élvonal székely rangadója, a bajnokságban újonc Sepsi-SIC nem tudta megtartani kétgólos előnyét az FK Udvarhellyel szemben, a vendégek talpra álltak és hazavitték a pontokat.

Ahogy várható volt, parázs, kiegyenlített csatát hozott a Sepsi-SIC–FK találkozó Fotó: Miska Brigitta

A csütörtök esti mérkőzés elején a vendég FK birtokolta többet a labdát a Sepsi Arénában, ám nem tudott igazán veszélyesen játszani, míg a türelmesen és fegyelmezetten védekező Sepsi-SIC ellentámadásból, gyors passzokkal próbálta áttörni az udvarhelyi falat, ugyancsak eredménytelenül.

A lelátón végig jó hangulat uralkodott, az FK-t is elkísérte 20 fős szurkolócsoportja, mintegy hatszázan voltak kíváncsiak a székely csapatok csatájára.

A játékrész közepén Kanyó kihagyta a kihagyhatatlant, Küsmödi indítását követően a hazai kapust, Korodit is kicselezte, pár méterről viszont a jobb kapufát találta telibe, majd az ismétlésnél Balázsi passzát nem tudta közelről értékesíteni.

A hazaiak fegyelmezett játéka végül nem volt elég a pontszerzéshez a tapasztalt udvarhelyiekkel szemben Fotó: Miska Brigitta

Az udvarhelyiek hajszolták a vezető találatot, és ez lett a vesztük, hiszen egy szögletet követően Boga a SIC hatosa előtt veszített labdát, az ebből indított ellentámadás végén Mánya passzolt a kapu torkába, ahol érkezett Szőcs és megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek.

A gól megfogta az FK-t, a hazaiak pedig nem sokkal később Mánya révén kettőre növelték előnyüket, a bal oldalról, éles szögből leadott lövése megviccelte Farkast és Küsmödit, a játékszer pedig a hálóban kötött ki, a hazaiak edző-játékosa egyben beállította a félidei eredményt is (2–0).

Fotó: Miska Brigitta

A szünetet nem hozott változást az FK játékában, a SIC keményen védekezett, a vendégek pedig nem tudtak helyzetet kialakítani. A 25. perc végén nagyszerű lehetőséghez jutottak, hét méterről végezhetett szabadrúgást az udvarhelyiek, Küsmödi készítette le a labdát Hadnagynak, aki az egyik hazai játékosba lőtt. A nyomás egyre nőtt a SIC-en, ismét szabadrúgáshoz jutott az FK, Tankó Bogához passzolt, akinek a lövését a gólvonalról még mentették, a labda visszakerült Tankóhoz, aki 11 méterről a hálóba bombázott.

Rögtön érkezett az egyenlítés, Korodi feljött egy támadással a félpályáig, társai viszont eladták a labdát és így Hadnagy a saját térfeléről az üresen maradt kapuba emelt (2–2).

A hazaiak játékán az időkérés és a lehozott kapusos taktikára váltás sem segített, hiszen a 35. percben kigyűlt a csapathibájuk, a Hadnagy buktatása miatt megítélt kisbüntetőt Miklós végezte el, a hálóba bombázott, így már az FK-nál volt az előny.

A háromszékiek pillanatokkal később még nehezebb helyzetbe kerültek, egy ellentámadás során Hadnagy lőtt, a kapu torkába visszaért Máthis Mátyás mezőnyjátékosként kézzel védett, emiatt büntetőt ítéltek a játékvezetők, a fiatal futsalost pedig kiállították. A hatméterest Bálint bevágta, már kettővel vezetett az FK (2–4).

A hajrában mindent egy lapra téve lehozott kapussal támadt a SIC, és Mánya révén sikerült is a szépítés, ám a pontszerzési remények az utolsó fél percre teljesen szétfoszlottak, amikor Hadnagy szerzett labdát és ismét az üres kapuba lőtt, lezárva a székely futsalrangadót (3–5).

A lefújást követően a közönség a csapatokkal közösen elénekelte a székely himnuszt.

Kedvező döntetlen Temesváron

A tizenötödik játéknap másik rangadóján osztozkodott a pontokon a forduló előtt a táblázaton második Temesvári CFR és a harmadik Dévai CSM. A meccs első félideje steril, helyzetekben szegény játékot hozott, aztán negyedóra után a CFR-től Wellington bombája akadt be. A második játékrész elején fordított Déva, Gavrilă használta ki a válogatottba is behívott Lungu kapus két hibáját. Az előnyt végül Déva nem tudta megtartani, a hajrában Wellington egyenlített, majd a vendégek hiába hozták le kapusukat is, az eredmény nem változott, 2–2 lett a vége és Temesvár továbbra is bitorolja a 2. helyet, míg Déva lecsúszott a negyedik pozícióba.

Az FK sepsiszentgyörgyi győzelmével óriási lépést tett a felsőházi rájátszásért, hiszen így már nem csak három pont előnye van a Sepsi-SIC-kel szemben a táblázaton, hanem az egymás elleni eredményekben is jobbak az udvarhelyiek, miután a hazai meccsen 8–1-re nyertek. Az udvarhelyi csapat jelenleg a harmadik, a következő fordulóban pedig újabb nagy csatát vív, a második Temesvárt fogadja majd február közepén. A Sepsi-SIC-re is hasonlóan nehéz feladat vár, a címvédő, egyben éllovas Galaci United vendége lesz.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 15. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Futsal Klub Székelyudvarhely 3–5 (2–0),
gólszerzők Szőcs (13.), Mánya (17., 39.), illetve Tankó (28.), Hadnagy (29., 40.), Miklós (35., kisbüntetőből), Bálint (36., nagybüntetőből),
kiállítva Máthis M. (36., Sepsi-SIC).
Sepsi-SIC: Korodi – Bende, Veress, Csog, Isac. Cserék: Mánya, Szőcs, Fábián, Kusztos, Máthis M., Máthis B., Czintos. Edző-játékos: Mánya Szabolcs.
FK: Farkas – Bálint, Kanyó, Hadnagy, Miklós. Cserék: Iszlai, Tankó, Balázsi, Kedei, Kerestély, Küsmödi, Boga. Vezetőedző: Jakab Zoltán.