A felsőházban rúghatja az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2021. január 09., 22:57 utolsó módosítás: 2021. január 10., 11:26

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen az FK Székelyudvarhely elérte célkitűzését, belőtte magát a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházába.

Bálint Andor három gólt szerzett Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton késő délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának zárófordulójában az FK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzăut látta vendégül a hazai rendezésű buboréktornán. A tét nagy volt, a rájátszás felsőházának utolsó résztvevőjét döntötte el. A Jakab Zoltán által irányított gárda volt valamelyest előnyben, számukra belefért egy kétgólos vereség is, hogy ott lehessenek a legjobbak között.

A hazaiak a Grigoraș – Szécsi, Kedei, Balázsi, Bálit összeállítással kezdtek, a mérkőzés során csupán három cserejátékos kapott még lehetőséget (Tankó, Gálfi és Kerestély). Nem indult túl jól a meccs számukra, már a 30. másodpercben megszerezte a vezetést az ellenlábas, szöglet után Vicene kapásból bombázta nyolcról a hálóba a játékszert. Pár pillanatra rá az udvarhelyi kapufát kapta telibe a labda.

Az FK fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, előbb kimaradt egy ziccer, a 7. percben Bálint duplájával megfordította az állást (2–1).

Fotó: Erdély Bálint Előd

Kitartó volt a Luceafărul, az egyik legtapasztaltabb játékosuk, a sokszoros válogatott Răzvan Radu kiegyenlített, szép egyéni akció után elgurította a kapus lába mellett (2–2).

Ezt a találatot újabb két székelyföldi gól követte: a félkörön belül elvégzett közvetett szabadrúgást Szécsi ívelte át a kapus feje fölött, a 14. percben pedig Tankó laposan lőtte a jobb alsóba, kialakítva az első félidei 4–2-es eredményt.

A második játékrész egyértelmű vendég mezőnyfölényben kezdődött – igaz, hogy nekik volt sürgetőbb a gólszerzés. A 28. percben sikerült a hátrányból faragniuk. Az FK jól védekezett, amikor pedig már mindenki verve volt, a kapuban Grigoraș mutatott be bravúrt.

Sokáig volt 4–3, a 38. minutumban Kedei szépségdíjas találatával változott az állás. Az FK válogatottja a saját térfeléről indulva elhúzott a bal oldalon, könnyed bokamozdulattal ívelte át a kimozduló hálóőrön (5–3).

A kapus mezőnyjátékosra való cserérésével rohamozott a legvégén a Luceafărul, a húzás be is jött, húsz másodperc alatt egyenlítettek. Csakhogy, még volt pár másodperc, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Bálint pöckölt az üresen maradt kapuba: 6–5-re nyert az FK Székelyudvarhely, ezzel a diadallal pedig a rájátszás felsőházában folytathatja.

A lefújást követően az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán elégedetten összegzett: „Az idény előtt nem igazán gondoltuk, hogy elérhetjük az eddig megszerzett eredményt. Román Kupát nyertünk, és ott vagyunk a felsőházi küzdelemben.

Le az összes kalapokkal ezen fiatal gárda előtt. Megajándékoztuk magunkat egy jó tavaszi versenynaptárral, ahol csak fejlődni tudunk”.

Egy mérkőzése még maradt az alapszakaszból az FK Székelyudvarhelynek, vasárnap egy elhalasztott párharcot pótol 16 órától a Csíkszeredai Imperial Wettel szemben (Pro X tévétársaság élőben közvetíti). Ez az összecsapás kimenetele már nem változtat az álláson: a csíkiak a második, az udvarhelyiek a negyedik helyről jutnak a rájátszás felsőházába (az első a Galaci United, a harmadik a Dévai Autobergamo).

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 6–5 (4–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (6., 7., 40.), Szécsi Barna (11.), Tankó Levente (14.), Kedei Barna (38.), illetve Vicene Toma (1.), Răzvan Radu (10., 39.), Bobe Gabriel (28.), Ovidiu Aramă (40.).