A magyar vízilabda kiválóságai beszélgettek a sportág múltjáról, jelenéről és jövőjéről a tusványosi Sportteraszon. A csütörtöki előadás után Szécsi Zoltán és Gór-Nagy Miklós mesélt a vb tanulságairól és a válogatottak előtt álló biztató jövőről.
Újabb forduló kezdődik pénteken a labdarúgó Szuperligában, az FK Csíkszereda késő este a Bukaresti Rapidot fogadja. Az Újpest és a Diósgyőr mérkőzésével elrajtol a magyar bajnokság új szezonja.
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, a csütörtöki döntőben 15–13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
Folytatódik a Tour de France, a magyar férfi vízilabda-válogatott a spanyolokkal csap össze a vizes vébé döntőjében. A Konferencia Ligában pályára lép az ETO FC, a Paks, a Puskás Akadémia, a Kolozsvári U és az U Craiova, az Európa Ligában pedig a CFR.
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12–9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.
Nem ül tétlenül a nyári szünetben a kilencszeres román motokrossz-bajnok Tompa Krisztián, aki először versenyez a világ egyik legkeményebb motorkerékpáros viadalán, a Nagyszeben és környékén zajló Red Bull Romaniacs-en.
Hazai pályán bizonyíthattak a Kereszteq (Székelykeresztúri Egyesülés) fiatal sportolói, az ifjúsági teqball Európa-bajnokság selejtezőjében küzdöttek a minél jobb helyezésekért.
Ötből öt győzelemnél tart a tornán a magyar női vízilabda-válogatott. A hatodik diadal, amelyet a görögökkel játszanak világbajnoki címet jelentene Szingapúrban a vizes vébén.
A magyar férfi vízilabda-válogatott idegőrlő meccsen 19–18-ra legyőzte az olimpiai bajnok bajnok szerb csapatot a szingapúri világbajnokság keddi elődöntőjében.
Újjáépülő arénák, új csapatok, kulcsjátékosok mozgása és legendák távozása, csíki erősítések a láthatáron – a Helyzetbe hozunk! negyedik részében Gyurka Csaba és Szabó Előd-Zsolt ismét alaposan körbejárja Székelyföld és a térség sportvilágát.
A magyar férfi vízilabda-válogatott a szerbekkel játszik a döntőbe jutásért a vébén, a labdarúgó Bajnokok Ligájában pályára lép a Fradi és az FCSB, folytatódik a Tour, elődöntőznek a női Eb-n.
Kisorsolták a férfi asztalitenisz Európa Kupa idei csoportkörének csoportjait. A székelyföldi együttes még nem tudja, hogy megkapja-e a házigazda szerepkört.
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15–9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
Idén is sportlegendák, olimpiai bajnokok és erdélyi példaképek a meghívottak a Tusványosi Nyári Szabadegyetem egyik legnépszerűbb helyszínén, a Buzsánszky Jenő Sportteraszon.
Egy év és nyolc hónap után szenvedett vereséget újra egyéniben Györgydeák Apor. A székely világelső teqballos klubtársától, Marek Pokwaptól kapott ki a montenegrói torna döntőjében.
Két kiemelkedő mérkőzést követhetünk hétfőn késő délután: előbb a magyar női vízilabda-válogatott elődöntőt játszik a szingapúri világbajnokságon, majd az FK Csíkszereda az első idegenbeli mérkőzésén lép pályára a labdarúgó Szuperligában.
Kiválóan szerepelt Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub az U15-ös és U19-es korosztályok magyar bajnokságán. Az U19-eseknél négy versenyző indult, és mindannyian bajnoki címet szereztek. Az U15-ösöknél is született egy bronzérem.