Rangos országos verseny érkezik Csíkszeredába: október 11-én az Erőss Zsolt Aréna ad otthont az U18-as csapat- és földharc-cselgáncsbajnokságnak, ahol a hazai dzsúdósok is bizonyíthatják tudásukat.
A keddi sportkínálat középpontjában a LaLiga hétközi fordulója áll: pályán a Real Madrid, a Sevilla és a Bilbao. Az angol Ligakupában a Chelsea és a Liverpool játszik a továbbjutásért, lesz még tenisz és országúti kerékpár is.
Az elmúlt hétvégén Buzăuban és Moinești-ben rendezték a férfi és női asztalitenisz-bajnokság A és B divíziójának fordulóit. A székelyföldi csapatok vegyes eredményekkel zártak, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK bravúros játékkal közel került az élvonalhoz.
Éremesővel és szép váltóeredménnyel zárta a hétvégét a VSK Csíkszereda tájfutócsapata Curtea de Argeș környékén. A sprint országos bajnoki futamon és a Mentor Silva Kupán is dobogós helyek születtek, a váltó pedig a 6. helyen végzett.
A két újonc harcát hozza a labdarúgó Szuperliga délutáni találkozója, mindketten az első győzelmükért hajtanak az élvonalban. Tenisz és kerékpár még a kínálatban.
A román bajnoki címvédő Marosvásárhelyi Nova Vita minifutball csapata hatalmas sikert ért el azzal, hogy elhódította a legrangosabb európai kupasorozat trófeáját.
Sporteseményekben gazdag vasárnap vár ránk, a hazai labdarúgó másodosztályban, illetve az élvonalban képernyőre kerül a Marosvásárhelyi ASA és a Kolozsvári CFR mérkőzése, továbbá pályán az FK Csíkszereda női focicsapata és a Segesvári VSK kézilabdázói is.
Az európai topligák mellett labdarúgó bajnoki mérkőzéseket rendeznek a román és a magyar élvonalban. Igazi sportkavalkád, választhatunk kedvünkre, hogy mit nézünk a képernyőn.
Újabb kihívások várnak a következő hetekben a világklasszis marosvásárhelyi származású asztaliteniszezőre. Szőcs Bernadette előbb egy rangos kínai megmérettetésen, majd a csapat Európa-bajnokságon küzd az érmekért.
Újabb döntőket rendeznek az atlétikai világbajnokságon Tokióban, Formula–1-es szabadedzések Azerbajdzsánból, Billie Jean King-kupa, kerékpárversenyek és estére topligás focimeccsek – színes a pénteki sportműsor kínálata.
Elrajtolnak a küzdelmek a férfi asztalitenisz Szuperligában, péntektől hétfőig Bukarestben rendezik a bajnokság odavágóinak mérkőzéseit. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az új kiírásban is az éremszerzésre hajt.
Nekivág a magyar és a román teremlabdarúgó-válogatott az Eb-pótselejtezőnek. Pályán a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A labdarúgóknál zárul az alapszakasz első fordulója.
Komoly sportdiplomáciai fegyvertényt vitt véghez a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. A második számú európai kupaporond képviselőit fogadja. A férfiak mellett a női mezőny is a városban játszhat.
Benedek Péter, Mailát András és Buzás Róbert is szorítóba lép a közelgő U19-es ökölvívó Európa-bajnokságon. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolói Liverpoolban készültek a viadalra, erős edzőpartnerekkel mérkőzve.
A Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata a Galatasarayt fogadja az Euroliga selejtezőjében, este a Liverpool az Atlético Madrid együttesét fogadja, a Chelsea a Bayern Münchenhez látogat. Sporteseményekben sűrű a szerda.
Bravúros, vagy várható volt az FK Csíkszereda pontszerzése az FCSB ellen, közelít a Sepsi OSK a 2. Liga élmezőnyéhez, jön a magyar–román futsal-Eb-selejtező, milyen volt a hokis idénykezdet az Erste Ligában – itt a Helyzetbe hozunk! új része.
Hat dobogós helyezéssel tértek haza a székelyföldi fiatal dzsudókák a hétvégén földharc kategóriában Râmnicu Vâlceán megrendezett utánpótláskorú oszágos cselgáncsbajnokságról, ahol 350 sportoló lépett tatamira.