A pályafutása 16. Dakarjánál tartó Gyenes Emánuel a szervizcsapat nélkül versenyzőknek fenntartott Original by Motul kategória címvédője.
Az Autonet Motorcycle Team pilótája megnyerte a szombati prológot a kategóriájában és összetettben a 17. helyen ért célba a motorosok mezőnyében a 22 kilométeres versenytávon.
Vasárnap az első gyorsasági szakaszt rendezték Janbuban, a 305 km mért hosszúságú etapon a spanyol Edgar Canet győzött. Gyenes 3 óra és 41,33 perc lemaradással a 23. helyen végzett és összetettben ugyanezt a pozíciót foglalja el.
A kategóriájában viszont a szatmári motoros megerősítette az első helyet, 16 perces előnnyel vezet a második, spanyol Javi Vega előtt.
A Dakar Rali második szakaszát hétfőn rendezik, Janbu és Al Ula között 400 km-t kell teljesíteniük a pilótáknak.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
Megszakadt a Sepsi OSK hosszú veretlenségi sorozata a labdarúgó 2. Ligában, de nemcsak az eredmény kavart hullámokat: a lefújás után kemény szavak hangzottak el mindkét oldalon, az edzők nem fogták vissza magukat.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!