A világbajnokság előtt a 2015-ben elért 5. hely megtartását, vagy az előrébb lépést tűzte ki célul a válogatott, és Pál Attila is javítani szeretett volna a két évvel ezelőtti vb-n elért egyéni eredményén. Ez nem jött össze, annak ellenére, hogy mind a csapat, mind pedig ő egyéniben is jobban teljesített, mint legutóbb.
– összegezte Pál Attila.
Kifejtette, olyan lovakat, szállítójárműveket, fogatokat láthattak most, amelyeket korábban sosem. Ez a technikai felszereltség jelentette a különbséget.
A versenyen csapattársával, Rákóczi Gergővel végig szoros csatát vívtak, mi sem jellemzi jobban ezt, hogy minimális pontszámkülönbség alakult ki köztük. 181,53–181,61 volt az eredményük. Ez átszámolva 25 századmásodpercet jelentett volna. Forma 1-es versenyeken adódnak ilyen különbségek. A csapat harmadik tagja, Bartha Eduárd számára ezúttal nem sikerült a legjobban a versenyzés.
Pál és Rákóczi kiegyensúlyozott produkciót mutatott be mindhárom versenyszámban, jobb eredményt díjhajtásban és akadályhajtásban érhettek volna el. A díjhajtás során olyan bírók pontoztak, akik eddig sosem találkoztak az erdélyiekkel. Ha lett volna mód idén 2–3 németországi vagy hollandiai viadalon megmutatkozni, akkor biztosan jobb pontszámot kapnak – állapította meg Pál Attila. Hozzátette, a versenytársak szerint is jobb pontszámot érdemeltek volna.
Az akadályhajtásban mutatkozott meg igazán a világ és az erdélyi fogatok közötti technikai különbség.
A 18 ország 81 versenyzőjét felvonultató mezőnyben Pálnak és Rákóczinak volt a legnehezebb kocsija. Egyikük sem követett el verőhibát, de időeredményük elmaradt a várttól. A kocsikerekek belesüllyedtek a homokos talajba. Keményebb pályán sokkal jobb lett volna az eredmény.
A ranglistán hátrább csúszott ugyan az erdélyi különítmény, de Pál Attila nem elégedetlen. Úgy érzi, a lovakból sikerült kihozni a maximumot. A romániai válogatott így 8. lett, a világbajnoki címet Magyarország nyerte, a dobogót a németek és a franciák egészítették ki.
Egyéniben a magyar Hölle Martin nyerte meg az aranyat a német Sebastian Warneck és a svájci Schenk Beat előtt. Rákóczi Gergő a 25., Pál Attila a 26., Bartha Eduárd a 40. helyen végzett – ez jelzi, hogy a válogatottat jól állította össze a hazai fogathajtó szakbizottság.
A versenyen részt vett még három másik romániai hajtó is, de ők a mezőny második felében végeztek. Varga Roland 53., Babó Kálmán 60., Pop Paul 64. lett.
Pál Attila kiemelte, hogy nem csak a saját érdeme mindaz, amit a világbajnokságon vagy más versenyeken elér. A csapat nélkül ez nem menne. Kell hozzá egy jó segédhajtó, aki testvére, Pál Alpár. Ugyanakkor hatalmas jelentősége van annak, hogy májustól a lovak kiváló fizikai állapotáért, egészségéért az Olaszországban élő Anca Virgil dolgozott, és a világbajnokság helyszínén is ő érte el, hogy az összes versenyszámon a maximális teljesítményt tudják nyújtani.
Az sem titok, hogy a Hargita megyei önkormányzat, Gyergyóalfalu közbirtokossága és a Romániai Lovas-szövetség hozzájárulása is kellett ahhoz, hogy Szlovéniában jelen lehessen, rajthoz állhasson az alfalvi Hipogriff egyesület versenyzője.
A verseny lezárulásának pillanatában már elkezdődött a felkészülés a következő világbajnokságra is. Felmérték, miben kellene fejlődni.
A fogatkocsikat cserélni kellene, habár hazai szinten tökéletesek lennének. A világbajnokságon olyan új építésű fogatok jelentek meg, amelyek sokkal könnyebben irányíthatóak, más teljesítményt lehet velük elérni. Ehhez azonban a jelenleginél jóval nagyobb költségvetés kellene, ami egyelőre nem áll rendelkezésükre. Összehasonlításul: a hazai fogathajtók a Nyugat-Európai profik költségvetésének 20 százalékából versenyeznek...
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!