A világbajnokság előtt a 2015-ben elért 5. hely megtartását, vagy az előrébb lépést tűzte ki célul a válogatott, és Pál Attila is javítani szeretett volna a két évvel ezelőtti vb-n elért egyéni eredményén. Ez nem jött össze, annak ellenére, hogy mind a csapat, mind pedig ő egyéniben is jobban teljesített, mint legutóbb.
– összegezte Pál Attila.
Kifejtette, olyan lovakat, szállítójárműveket, fogatokat láthattak most, amelyeket korábban sosem. Ez a technikai felszereltség jelentette a különbséget.
A versenyen csapattársával, Rákóczi Gergővel végig szoros csatát vívtak, mi sem jellemzi jobban ezt, hogy minimális pontszámkülönbség alakult ki köztük. 181,53–181,61 volt az eredményük. Ez átszámolva 25 századmásodpercet jelentett volna. Forma 1-es versenyeken adódnak ilyen különbségek. A csapat harmadik tagja, Bartha Eduárd számára ezúttal nem sikerült a legjobban a versenyzés.
Pál és Rákóczi kiegyensúlyozott produkciót mutatott be mindhárom versenyszámban, jobb eredményt díjhajtásban és akadályhajtásban érhettek volna el. A díjhajtás során olyan bírók pontoztak, akik eddig sosem találkoztak az erdélyiekkel. Ha lett volna mód idén 2–3 németországi vagy hollandiai viadalon megmutatkozni, akkor biztosan jobb pontszámot kapnak – állapította meg Pál Attila. Hozzátette, a versenytársak szerint is jobb pontszámot érdemeltek volna.
Az akadályhajtásban mutatkozott meg igazán a világ és az erdélyi fogatok közötti technikai különbség.
A 18 ország 81 versenyzőjét felvonultató mezőnyben Pálnak és Rákóczinak volt a legnehezebb kocsija. Egyikük sem követett el verőhibát, de időeredményük elmaradt a várttól. A kocsikerekek belesüllyedtek a homokos talajba. Keményebb pályán sokkal jobb lett volna az eredmény.
A ranglistán hátrább csúszott ugyan az erdélyi különítmény, de Pál Attila nem elégedetlen. Úgy érzi, a lovakból sikerült kihozni a maximumot. A romániai válogatott így 8. lett, a világbajnoki címet Magyarország nyerte, a dobogót a németek és a franciák egészítették ki.
Egyéniben a magyar Hölle Martin nyerte meg az aranyat a német Sebastian Warneck és a svájci Schenk Beat előtt. Rákóczi Gergő a 25., Pál Attila a 26., Bartha Eduárd a 40. helyen végzett – ez jelzi, hogy a válogatottat jól állította össze a hazai fogathajtó szakbizottság.
A versenyen részt vett még három másik romániai hajtó is, de ők a mezőny második felében végeztek. Varga Roland 53., Babó Kálmán 60., Pop Paul 64. lett.
Pál Attila kiemelte, hogy nem csak a saját érdeme mindaz, amit a világbajnokságon vagy más versenyeken elér. A csapat nélkül ez nem menne. Kell hozzá egy jó segédhajtó, aki testvére, Pál Alpár. Ugyanakkor hatalmas jelentősége van annak, hogy májustól a lovak kiváló fizikai állapotáért, egészségéért az Olaszországban élő Anca Virgil dolgozott, és a világbajnokság helyszínén is ő érte el, hogy az összes versenyszámon a maximális teljesítményt tudják nyújtani.
Az sem titok, hogy a Hargita megyei önkormányzat, Gyergyóalfalu közbirtokossága és a Romániai Lovas-szövetség hozzájárulása is kellett ahhoz, hogy Szlovéniában jelen lehessen, rajthoz állhasson az alfalvi Hipogriff egyesület versenyzője.
A verseny lezárulásának pillanatában már elkezdődött a felkészülés a következő világbajnokságra is. Felmérték, miben kellene fejlődni.
A fogatkocsikat cserélni kellene, habár hazai szinten tökéletesek lennének. A világbajnokságon olyan új építésű fogatok jelentek meg, amelyek sokkal könnyebben irányíthatóak, más teljesítményt lehet velük elérni. Ehhez azonban a jelenleginél jóval nagyobb költségvetés kellene, ami egyelőre nem áll rendelkezésükre. Összehasonlításul: a hazai fogathajtók a Nyugat-Európai profik költségvetésének 20 százalékából versenyeznek...
Nagy a sürgés-forgás az átigazolási piacon a hazai labdarúgó-élvonalban, a rövid téli szünet ideje alatt a csapatok igyekeznek felfrissíteni a keretüket. Mutatjuk, milyen változások történtek a klubok háza táján.
Nem ér véget a labdarúgó Szuperligában szereplő klubok pénzügyi instabilitása, a Galaci Oțelul és a Petrolul Ploiești után két másik csapat került a padlóra.
Egy rendőrautó és egy személygépkocsi ütközött össze Székelyudvarhelyen, Kaufland áruház előtti körforgalomban kedden este – olvasható az Udvarhelyszéki Közlekedési INFO Facebook-csoportban.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!