Az olimpián vegyespárosban Ovidiu Ionescuval a negyeddöntő volt a végállomás, egyéniben barátnője és párostársa, az osztrák színekben versenyző Sofia Polcanova a nyolcaddöntőben búcsúztatta őt, majd egy hétre rá a csapatversenyben, ahol a legnagyobb reménységgel indultak Európa-bajnokként, a 16 között India „viccelte” meg Szőcséket.
Akkor, az azóta már lemondott szövetségi kapitány durván beleszállt a legjobb európaiba. Viorel Filimon szerint Berni tudása alatt szerepelt a csapatversenyben.
Kérdés azonban, hogy mennyi tüske maradt benne...
A marosvásárhelyi asztaliteniszező ezt nagyon zokon vette, és már akkor elhatározta, hogy még többet edz, hogy Los Angelesben tényleg összejöjjön a hőn áhított olimpiai érem.
Bár, bevallása szerint, ennél – napi nyolc óránál – többet már nem tud az asztal mellett tölteni...
Szőcs Bernadett az olimpia után elvetette azt a szokását, hogy nagyon fokuszáljon az éremre. Bár mindhárom versenyszámában dobogóra szeretne állni, már nem helyezi ezt előtérbe.
Bernit az sem nyomasztja, hogy egyéniben az első helyen emelték ki a világranglistán elfoglalt helyezésének köszönhetően. Nem is gondol erre, lépésről-lépésre, azaz mérkőzésről-mérkőzésre próbálja majd venni az akadályokat, annál is inkább, mivel egyéniben még nincs érme a kontinensviadalról.
Természetesen szeretné megvédeni Polcanovával a címét párosban, de a vegyesben is maradandót alkotna. „Ovidiu Ionescuval nagy elvárásaim vannak. Legutóbb ezüstérmesek lettünk, most egy kicsit előbbre lépnénk, ha lehet, de mindenképp szeretnék dobogóra állni ebben a próbában is” – mondta.
A legutóbbi eredmények nem éppen biztatóak, bár ki tudja, egy-két mérkőzés a világ legjobbjai ellen tovább fejlesztheti az amúgy is nagyszerű játékát.
Legutóbb a Pekingben megrendezett China Smash 2024-en 10. kiemeltként meglepetésre már az első mérkőzésén alulmaradt, a legjobb 32 közé jutásért 3–1-es vereséget szenvedett a német színekben versenyző, világranglistán 44. Xiaona Shantól.
Párosban sem járt jobban, Polcanovával 3–1-es vereséget szenvedtek egy japán kettőstől a 16 közé kerülésért kiírt körben.
Némi vigaszt a vegyespáros nyújtott számára, szokásos partnerével, Ovidiu Ionescuval az oldalán előbb erőnyerőként bejutottak a legjobb 16 közé, majd onnan is továbbléptek a negyeddöntőbe. Az ötödikként kiemelt romániai kettősnek viszont ez jelentette a végállomást, a második helyen kiemelt kínai Lin Shidong–Kuai Man párostól 3–0-ra kikaptak.
Ezt megelőzően Makaóban is elindult a WTT Champions nevezetű meghívásos tornán, ahol a világ legjobbjai komoly pénzdíjakért mérik össze erejüket, azonban a sorsolásnál nem volt szerencséje, a világranglista második helyezett és ezen a versenyen is a másodikként kiemelt kínai Wang Manyu-val találta szembe magát.
Bár korábban sikerült fogást találnia a csapattal kétszeres olimpiai-, egyéniben világ- és Ázsia-bajnok kínain, ezúttal az esélyesebb győzött, bár Szőcs „elcsípett” egy szettet. Az előjelek nem túl bíztatóak, bár mindössze egyetlen „európaival”, a német Xiaona Shannal találkozott az olimpia óta.
Ennek ellenére Szőcs Polcanovával címvédőként indul a női párosban és ezüstérmesként Ovidiu Ionescuval vegyespárosban, tehát mindkét próbában abszolút éremesélyes.
2022-ben, Münchenben egyéniben a negyeddöntőig jutott, a későbbi győztes – a jó barátnő – Polcanova búcsúztatta 4–2-vel.
Most jöhetne az édes bosszú – és bőven van miért visszavágnia.
Az élsportolók komolyan megtervezett versenynaptár szerint építik fel az edzéseiket, ugyanis a csúcsformát az esztendő legfontosabb megméretésére kell elérniük. Azonban vannak évek, amelyben nem csak egy kiemelt jelentőségű verseny szerepel a naptárban, ilyen a 2024-es is.
Egyenesen három!
Az olimpia mellett még februárban a kvalifikációs csapat-világbajnokságot rendezték, illetve ott van az ezen a héten sorra kerülő kontinensviadal is, közben pedig kiemeltnek számít a jó néhány nagy nemzetközi pénzdíjas WTT sorozat is. És ugye, nem legutolsó sorban a pénz is számít...
Hogy formában lesz-e Szőcs Bernadette a linzi Európa-bajnokságon, az a napokban kiderül.
Mindenesetre a sorsolása egyéniben nem rossz, első számú kiemeltként nem is lehetne ez másképp. Polcanovával (2. kiemelt) legfennebb a döntőben találkozhat.
Vegyespárosban a második helyen rangsorolták Ovidiu Ionescu oldalán, már a nyolc között összefuthatnak a másik román kettőssel, az Eduard Ionescu és Elisabeta Samara alkotta párossal, míg női párosban – címvédőként is csak hetedik kiemeltként – a legjobb négy közé jutásért az első helyen kiemelt Adina Diaconu–Xiao Maria (román–spanyol) kettős várhat rájuk, ha rajtuk túljutnak, akkor vagy egy német, vagy egy román kettős, (Elisabeta Samara–Dragoman Andreea) lehet a legnagyobb „falat” – immár a döntőbe jutásért.
Jó étvágyat hozzá!
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.