Hirdetés

Véget ért a rémálom, kedvező döntésben bízik Simona Halep

Simona Halep közel másfél évvel ezelőtt játszott legutóbb hivatalos mérkőzést
Fotó: TransylvaniaOpen/Facebook

Végéhez közeledik a korábbi világelső Simona Halep kálváriája, akit doppingvétség miatt négy évre tiltottak el a versenyzéstől. A román teniszező két héttel ezelőtt a Nemzetközi Sportdöntőbíróságon védekezett, és bizakodva várja a végső ítéletet.

Tavaly szeptemberben a Nemzetközi Tenisz Integritás Ügynökség (ITIA, International Tennis Integrity Agency) négy évre tiltotta el Simona Halepet doppinghasználat miatt. A kétszeres Grand Slam-bajnok sportoló több mint egy évet kellett várjon (az idő alatt felfüggesztették), amíg döntést hoztak az ügyében, miután a 2022-es US Openen Roxadustat nevű anyagot találták a szervezetében, ami doppingszernek számít, illetve a biológiai útlevelében is szabálytalanságokat fedeztek fel.

Kapcsolódó

Hirdetés

Az ítélet azonban nem volt végleges, Simona Halep tavaly októberben fellebbezett a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (TAS). A korábbi világelső február 7. és 9. között jelent meg a svájci székhelyű szervezetnél, ahol

ügyvédi csapatával megpróbálták bebizonyítani az ártatlanságát, és azt kérték, hogy töröljék el az ITIA döntését és csökkentsék a büntetését, amely jelenleg 2026 október 6-áig érvényes.

Kapcsolódó

A konstancai származású játékos nem nyilatkozhatott a meghallgatások végén, szerdán azonban a közösségi oldalán osztotta meg gondolatait, és bizakodó, hogy számára kedvező döntést hoznak.

•  Fotó: Facebook/Transylvania Open Galéria

Fotó: Facebook/Transylvania Open

A rémálom, amit másfél éve élek, véget ért. Lehetőségem volt arra, hogy a TAS előtt védekezzek és bebizonyítsam, hogy semmilyen módon nem doppingoltam. Ezt mondtam az első naptól kezdve, amikor megvádoltak. Most emelt fővel várom a döntést”

– írta Halep az Instagramon.

A rendkívül nehéz időszak lejártával a klasszis teniszező megköszönte a szurkolóinak, a játékosoknak, a sportlegendáknak, a szponzorainak és mindenki másnak a hatalmas támogatást, és az összes üzenetet és videót, amit a megpróbáltatásai alatt küldtek neki.

Köszönöm a feltétlen bizalmatokat. Ez a támogatás jelentett számomra mindent, és erőt adott ahhoz, hogy minden nap tovább harcoljak az igazságért.

Amint megkapom a hírt az ügyemről, megosztom veletek. A lehető legjobbakat kívánom nektek. A jó és az igazság mindig győzedelmeskedik” – fogalmazott Simona Halep.

•  Fotó: Kieran Galvin/EPA/Agerpres Galéria

Fotó: Kieran Galvin/EPA/Agerpres

Közben Halep beperelte azt a kanadai céget, amely azokat a táplálékkiegészítőket gyártotta, amelyekről úgy véli, hogy pozitív lett a doppingtesztje, és négy évre eltiltották.

Halep több mint 10 millió dolláros kártérítést követel a Quantum Nutritiontól, amely a Schinoussa Superfoodot gyártotta, ebből mutatták ki ugyanis a Roxadustat nevű anyagot.

Simona Halep közel másfél évvel ezelőtt lépett pályára utoljára, 2022. augusztus 29-én kiesett az US Open első körében. Tavaly nyáron kikerült a világranglista első ezer helyezettje közül, majd teljesen törlésre került, miután az utolsó pontjait is elveszítette.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesen más arcát mutatta a bekapott gól után, egy ponttal tér haza az FK Csíkszereda

Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Ott volt a házmester, a postás, a villanyszerelő – ezért járunk rockkoncertre

A rocker élete a „hogy lehet ilyen hangerőn hallgatni ezt a csörömpölést, fiam”-tól a „megyünk hát, hétkor találkozunk a helyszínen”-ig.

Ez is érdekelheti

Matek a jégen, dráma a pályán – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda értékes pontot szerzett Ploiești-en, miközben a Sepsi OSK kiütéssel biztosította helyét a 2. Liga felsőházában. A jégkorongozók a székely derbik jegyében a román bajnokság négyes döntőjére és az Erste Liga rájátszására készülnek.

Barca–Atlético, U–Hermannstadt – kedden a tévében

A Barcelona és az Atlético Madrid a spanyol Király-kupa elődöntőjének visszavágóját játssza, a román női labdarúgó-válogatott vb-selejtezőn lép pályára, elkezdődik a Román Kupa negyeddöntője, folytatódik a magyar hokibajnokság döntője.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a csíkszéki judokák

Összesen 36 dobogós helyezést szereztek a csíkszéki judokák a hétvégén Besztercén megrendezett nemzetközi cselgáncs kupán, amelyen hat ország U10–U16-os korosztályú dzsúdósai léptek tatamira.

Elkerülte egymást a vébéezüstérmes magyar és a rekordbajnok román válogatott a minifoci-Eb-n

Kisorsolták a 12. minifoci-Európa-bajnokság csoportkörét, a magyar és a román válogatott elkerülte egymást. A kontinenstornának Szlovákia ad otthont a nyár elején, immár harmadszorra.

Incze Kriszta: ez az ezüstérem csupán egy állomás, nem a végcél

A zágrábi UWW-rangsorviadal után az albán fővárosban, Tiranában is erődemonstrációt tartott a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta birkózó, aki legutóbbi bronzérmét ezúttal ezüstre cserélte, és bizakodva várja az áprilisi Európa-bajnokságot.

Kupameccset játszik a marosvásárhelyi futsalcsapat, mellette sok focimérkőzés – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó játéknapja. A futsal Román Kupa négyes döntőjébe juthat a Marosvásárhelyi VSK.

Képernyőn az FK Csíkszereda kiszállása – a vasárnapi sportműsor

Idegenben játszik a labdarúgó Szuperliga vasárnapi játéknapján az FK Csíkszereda, délután a Petrolul vendége lesz. A topligás focimeccsek mellett kézilabda és kosárlabda, valamint téli sportok, sznúker, kerékpározás és golf színesítik a kínálatot.

Hazai pályán a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA, idegenben a Kolozsvári CFR

A szombati nap első felében egymás után nézhetjük a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA hazai meccsét a 2. Ligában, este a Kolozsvári CFR kiszállását a Szuperligában. A külföldi labdarúgómérkőzések mellett több egyéni sportág szerepel a kínálatban.

Megtapsoltuk Székelyudvarhely sportsikereit a gálán (videóval)

Örömteli pillanatokra, országos bajnoki címekre, Eb- és vb-résztvevőkre, olimpikonra lehet büszke Székelyudvarhely. Ott voltunk kameránkkal a sportgálán.

Sorsolnak az európai kupákban, vb-selejtezőt játszanak a kosárválogatottak – a pénteki sportműsor

Sorsolnak a Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában és a Konferencia-ligában, ellenfelet kap a Ferencvárosi TC is. Vb-selejtezőt játszik a román és a magyar kosárválogatott, a programban topligás futball, téli sportok és sznúker is szerepel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!