Tavaly szeptemberben a Nemzetközi Tenisz Integritás Ügynökség (ITIA, International Tennis Integrity Agency) négy évre tiltotta el Simona Halepet doppinghasználat miatt. A kétszeres Grand Slam-bajnok sportoló több mint egy évet kellett várjon (az idő alatt felfüggesztették), amíg döntést hoztak az ügyében, miután a 2022-es US Openen Roxadustat nevű anyagot találták a szervezetében, ami doppingszernek számít, illetve a biológiai útlevelében is szabálytalanságokat fedeztek fel.
Az ítélet azonban nem volt végleges, Simona Halep tavaly októberben fellebbezett a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál (TAS). A korábbi világelső február 7. és 9. között jelent meg a svájci székhelyű szervezetnél, ahol
ügyvédi csapatával megpróbálták bebizonyítani az ártatlanságát, és azt kérték, hogy töröljék el az ITIA döntését és csökkentsék a büntetését, amely jelenleg 2026 október 6-áig érvényes.
A konstancai származású játékos nem nyilatkozhatott a meghallgatások végén, szerdán azonban a közösségi oldalán osztotta meg gondolatait, és bizakodó, hogy számára kedvező döntést hoznak.
– írta Halep az Instagramon.
A rendkívül nehéz időszak lejártával a klasszis teniszező megköszönte a szurkolóinak, a játékosoknak, a sportlegendáknak, a szponzorainak és mindenki másnak a hatalmas támogatást, és az összes üzenetet és videót, amit a megpróbáltatásai alatt küldtek neki.
Amint megkapom a hírt az ügyemről, megosztom veletek. A lehető legjobbakat kívánom nektek. A jó és az igazság mindig győzedelmeskedik” – fogalmazott Simona Halep.
Közben Halep beperelte azt a kanadai céget, amely azokat a táplálékkiegészítőket gyártotta, amelyekről úgy véli, hogy pozitív lett a doppingtesztje, és négy évre eltiltották.
Halep több mint 10 millió dolláros kártérítést követel a Quantum Nutritiontól, amely a Schinoussa Superfoodot gyártotta, ebből mutatták ki ugyanis a Roxadustat nevű anyagot.
Simona Halep közel másfél évvel ezelőtt lépett pályára utoljára, 2022. augusztus 29-én kiesett az US Open első körében. Tavaly nyáron kikerült a világranglista első ezer helyezettje közül, majd teljesen törlésre került, miután az utolsó pontjait is elveszítette.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!