HIRDETÉS

Újabb tizenegyespárbaj, továbbjutottak a horvátok

Modric a hosszabbításban eldönthette volna a meccset, de kihagyott egy büntetőt. A tizenegyespárbajban javította hibáját
Fotó: Agerpres/AP/Vassil Donev

2018. július 02., 00:04

Drámai csatát vívott egymással a horvát és a dán válogatott az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. Ismét büntetők döntöttek a továbbjutásról, amiből a horvátok jöttek ki jobban.

2018. július 02., 00:04

Gyorsan gólt váltott a két együttes. Már a 2. percben betaláltak a dánok, egy oldalbedobásnál nem tudtak felszabadítani a horvát védők, a labda Jörgensen elé került, akinek közeli lövését csak a kapuba tudta beütni Subosic, a balkániak hálóőre.

Alig telt el két perc, a túloldalon is hibáztak az északiak hátvédei, Mandzukic pedig büntetett (1–1).

Ezután mindkét oldalon akadt néhány helyzet, azonban a rendes játékidőben ezúttal sem tudták eredményesen befejezni az akcióikat a felek.

HIRDETÉS

Jöhetett a hosszabbítás, akárcsak a spanyol–orosz meccsen. Eddig még sem a horvátok, sem a dánok nem játszottak ráadásos meccset a világbajnokságon.

A 113. percben eldönthették volna a mérkőzést a horvátok, Rebic került ziccerbe, elhúzta Schmeichel kapus mellett a labdát, de hátulról érkezett Jörgensen, és becsúszva szerelt. Tizenegyest ítélt a játékvezető, de a dán védőt nem állította ki.

Modric állt oda, elvégezni a büntetőt, ám a kapu jobb oldalába tartó labdát Schmeichel hárította.

Jöhettek a tizenegyesek. Már az elsőt védte a horvát kapus, Subasic: Eriksen lövését tolta az oldallécre. A horvátoktól Badelj állt oda elvégezni a büntetőt, de Scmeichel is a helyén volt.

Ezután két-két tizenegyest mindkét fél értékesített, majd Schöne rúgásánál Subasic ismét hárított, de Schmeichel is védte Pivaric próbálkozását.

Az utolsó sorozatnál Nicolai Jörgensen középre tartó lövését Subasic lábbal védte, majd Rakitic nem hibázott, és továbbjuttatta Horvátországot.

Oroszország lesz a horvátok ellenfele a negyeddöntőben, a mérkőzés július 7-én, szombaton 21 órakor kezdődik Szocsiban. A másik ismert negyeddöntőt, az Uruguay–Franciaország találkozót pénteken 17 órától rendezik meg Nyizsnyij Novgorodban.

Labdarúgás, világbajnokság, Oroszország, nyolcaddöntő:
Horvátország–Dánia 1–1 (1–1, 1–1, 1–1), tizenegyesekkel 3–2,
Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion, 43 319 néző, vezette Néstor Pitana (argentin),
gólszerzők: Mandzukic (4.), illetve Jörgensen (2.).
Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic (Pivaric, 81.) – Rakitic, Brozovic (Kovacic, 71.) – Rebic, Modric, Perisic (Kramaric, 97.) – Mandzukic (Badelj, 108.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Dánia: K. Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, M. Jörgensen, Knudsen – Christensen (Schöne, a szünetben), Delaney (Krohn-Dehli, 98.), Eriksen – Y. Poulsen, Cornelius (N. Jörgensen, 66.), Braithwaite (Sisto, a hosszabbítás szünetében). Szövetségi kapitány: Age Hareide

Nyolcaddöntő:
Franciaország–Argentína 4–3
Uruguay–Portugália 2–1
Spanyolország–Oroszország 1–1 – tizenegyesekkel 3–4

Horvátország–Dánia 1–1 – tizenegyesekkel 3–2

Július 2., hétfő:
Brazília–Mexikó, Szamara, 17 óra
Belgium–Japán, Rosztov, 21 óra

Július 3., kedd.:
Svédország–Svájc, Szentpétervár, 17 óra
Kolumbia–Anglia, Moszkva (Szpartak Stadion), 21 óra

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A kiállítás után szétesett az FK Csíkszereda (videóval)

Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.

Az FK Csíkszereda lehet a következő állomása a magyar válogatott támadónak?

A magyar sportsajtó szerint az NBI-ből két erősítés is érkezhet a labdarúgó Szuperliga újoncához, az FK Csíkszeredához. Tapasztalt, magyar bajnok labdarúgókat hoztak hírbe a piros-feketékkel.

Székelyhon

Magyar motorosok baleseteztek a Transzalpinán, egyikük életét vesztette – videóval

Balesetben életét vesztette vasárnap a Transzalpina magashegyi úton egy argentin és egy magyar motoros. Egyikük utasa többszörös sérüléseket szenvedett, a nőt mentőhelikopterrel szállították a nagyszebeni sürgősségre.

`
Krónika

Négyszobás szolgálati lakást kapott egy villában a lefaragásokat bejelentő miniszterelnöki kancelláriavezető egy dokumentum szerint

Négyszobás, 135 négyzetméteres szolgálati lakást kapott egy bukaresti villában Mihai Jurca, Ilie Bolojan miniszterelnök kancelláriájának vezetője – derült ki szombaton egy hivatalos dokumentumból.

Krónika

Kevesebb munkanap, alacsonyabb fizetés: a vasút bevezeti a négy napos munkahetet

A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.

Főtér

A Maros megnyomorítása – a kavicsbányák és az emlékeikből élő horgászok

Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?

Ez is érdekelheti

Az olimpiai bajnokot legyőzve vébédöntős a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott idegőrlő meccsen 19–18-ra legyőzte az olimpiai bajnok bajnok szerb csapatot a szingapúri világbajnokság keddi elődöntőjében.

A fű és jég dala – minden pályán zajlik az élet

Újjáépülő arénák, új csapatok, kulcsjátékosok mozgása és legendák távozása, csíki erősítések a láthatáron – a Helyzetbe hozunk! negyedik részében Gyurka Csaba és Szabó Előd-Zsolt ismét alaposan körbejárja Székelyföld és a térség sportvilágát.

A döntőért játszanak a magyarok – kedden a tévében

A magyar férfi vízilabda-válogatott a szerbekkel játszik a döntőbe jutásért a vébén, a labdarúgó Bajnokok Ligájában pályára lép a Fradi és az FCSB, folytatódik a Tour, elődöntőznek a női Eb-n.

Ellenfeleket kapott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK, hazatért Toró az ifi Eb-ről

Kisorsolták a férfi asztalitenisz Európa Kupa idei csoportkörének csoportjait. A székelyföldi együttes még nem tudja, hogy megkapja-e a házigazda szerepkört.

Az olimpiai bajnok kiütésével világbajnoki döntőben a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15–9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.

Ikonok, történetek, inspirációk – tartalmas sportbeszélgetések sora Tusványoson

Idén is sportlegendák, olimpiai bajnokok és erdélyi példaképek a meghívottak a Tusványosi Nyári Szabadegyetem egyik legnépszerűbb helyszínén, a Buzsánszky Jenő Sportteraszon.

Lezárult a székely világelső veretlenségi sorozata

Egy év és nyolc hónap után szenvedett vereséget újra egyéniben Györgydeák Apor. A székely világelső teqballos klubtársától, Marek Pokwaptól kapott ki a montenegrói torna döntőjében.

Képernyőn az FK Csíkszereda kiszállása és a magyar női vízilabdázók vb-elődöntője

Két kiemelkedő mérkőzést követhetünk hétfőn késő délután: előbb a magyar női vízilabda-válogatott elődöntőt játszik a szingapúri világbajnokságon, majd az FK Csíkszereda az első idegenbeli mérkőzésén lép pályára a labdarúgó Szuperligában.

U19-ben verhetetlenek a gyergyói ökölvívók

Kiválóan szerepelt Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub az U15-ös és U19-es korosztályok magyar bajnokságán. Az U19-eseknél négy versenyző indult, és mindannyian bajnoki címet szereztek. Az U15-ösöknél is született egy bronzérem.

A vébécímvédő horvátokat kiütve érmekért játszik a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 18–12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!