HIRDETÉS

Újabb székelyföldi városban rendeznek nemzetközi teqballtornát

A harmadik állomásához érkezik idén ősszel a Góbék Teqball Tournament
Fotó: Varga Mátyás

A harmadik állomásához érkezik a Góbék Teqball Tournament, november közepén Szentegyháza látja vendégül a sportág több kiemelkedő játékosát.

Ebben az évben indult útjára a Góbék Teqball Team saját rendezésű nemzetközi versenye, amelynek első kiadását júniusban Székelyudvarhelyen tartották, majd augusztus végén Csíkszeredában került sor a második tornára.

Mind a két megmérettetésen a házigazda klub világklasszisai uralták a mezőnyt, Udvarhelyen mind a négy trófeát elhódították, míg Csíkban a háromból két aranyérmet szereztek.

A sorozat harmadik állomásán három kategóriában, férfi egyéniben, férfi párosban és vegyespárosban zajlanak majd a küzdelmek, a székelyföldiek célja pedig nem lehet más, mint megnyerni mindegyik versenyszámot.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Hat héttel a torna kezdete előtt már hat ország képviselői, a romániai versenyzők mellett magyar, dán, lengyel, cseh és pakisztáni válogatott játékosok, világ- és Európa-bajnokok, illetve országos aranyérmesek jelentkeztek a szentegyházi viadalra.

A kétnapos eseménynek november 15-én és 16-án a kisvárosban újonnan átadott, impozáns Ambrus Pál Sportcsarnok ad otthont.

HIRDETÉS

Az iraki válogatottat készíti fel a Góbék vezetője és világelsője

A Góbék Teqball Team vezetője, Ilyés Szabolcs és a férfi egyéni világranglistán hosszú ideje éllovas Györgydeák Apor jelenleg Bagdadban tartózkodnak, ahol az iraki válogatottat készítik fel az október végén Bahreinben rendezendő Ázsiai Ijfúsági Olimpiai Játékokra. A nagyszabású eseményen 45 ország több mint 10 ezer sportolója vesz részt és debütáló sportágként a teqball is szerepel.

A két tehetséges iraki ifjúsági játékos, Fadel és Noor kiemelkedő eredményt értek el szeptemberben az év egyik legnagyobb tornáján a Teqball World Series keretében Pekingben, ahol

a Góbék edzőinek és szakmai stábjának irányítása mellett férfi párosban bronzérmet nyertek.

A kéthetes bagdadi felkészítő után egy hétig Székelyudvarhelyen tartják az edzéseket, majd ismét Irakban folytatják, ahonnan a küldöttség Bahreinbe utazik az október 22. és 31. között zajló multisport eseményre, amelyen a legfőbb cél az éremszerzés.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Az OSK felajánlotta, az FK visszautasította – Csíkszeredában lesz a székely kuparangadó

Hazai pályán fogadja a Sepsi OSK-t az FK Csíkszereda a Román Kupában: a Hargita megyei klub vezetése nem fogadta el Diószegi László ajánlatát, hogy Sepsiszentgyörgyön rendezzék a derbit. Szondy Zoltán klubelnök indokolta meg a döntést.

Szögre akasztják az öltöző kulcsát Csíkszentdomokoson

Fordulatos meccsek, drámai hajrák és súlyos vereségek jellemezték a hétvégét a csíkszéki labdarúgó-bajnokságokban. Az 5. Ligában Csíkszentdomokos bejelentette visszalépését.

Székelyhon

Emlékezetes marad ez a nap Kászonban, ahol tetemes bírságot szabtak ki a rendőrök

Nagyszabású ellenőrzést tartottak a hatóságok Kászonaltízen, Kászonjakabfalván, Kászonújfaluban és Kászonfeltízen szerdán reggel, melynek eredményeként temetes bírságot róttak ki.

`
Krónika

Négyszáz lejes támogatást kapnak decemberben a 2574 lejnél kisebb jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok

Négyszáz lejes segélyt kapnak decemberben a 2574 lejnél kisebb jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok – közölte kedden Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter.

Krónika

Leszerelték Hunyadi János szobrát a vajdahunyadi vár Buzogány-tornyának tetejéről

152 év után először szerelték le kedden a vajdahunyadi vár Buzogány-tornyán álló, Hunyadi János ábrázoló szobrot – jelentette be a dél-erdélyi város önkormányzata.

Főtér

Pornón innen és túl – mi menti meg az unatkozó embert?

Arról, hogy miért lenne fontos továbbra is a Vezúv lejtőjére építeni a városainkat.

Ez is érdekelheti

Új edzővel vág neki az idénynek a kézdivásárhelyi jégpillangó

Új kosztümben, új kűrrel és új edzővel indította a versenyszezont a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti műkorcsolyázó, aki hibátlan tripla Salchowot bemutatva nyerte meg az idény első európai kiírását.

A nemzetközi kupasorozatoké a főszerep – a csütörtöki sportműsor

Újabb mérkőzéseket rendeznek a labdarúgó Európa- és Konferencia Ligában, pályán a magyar és a román csapatok. Szerepel még a kínálatban tenisz, kerékpár, kosár, valamint golf is.

Három gyergyói ökölvívó szerepel egyszerre az Európa-bajnokságon

Történelmi pillanat az ökölvívásban: három fiatal ökölvívó egyszerre képviseli Gyergyószentmiklóst és Székelyföldet az U19-es Európa-bajnokságon, Ostravában. Magyar színekben küzdenek az érmekért.

Öt év a székelyföldi sportért

Születésnapot ünneplünk, öt évvel ezelőtt, 2020 október elsején indult útjára a Székely Sport, amely azóta a térség meghatározó és megbízható hírportálja lett.

Tompa Krisztián hatodik Balkán-bajnoki címét motorozta össze

Egy fordulóval a vége előtt bebiztosította végső győzelmét a motokrossz Balkán-bajnokságban a sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián, aki magabiztos versenyzéssel behozhatatlan előnyre tett szert a sorozatban.

Harminc éremmel zárták az Avas Kupát a háromszéki karatékák

A sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club 35 fiatallal vett részt a miskolci Avas Kupán, ahol 10 arany-, 11 ezüst- és 9 bronzérmet szerezve az egyik legeredményesebb klubként zárta a rangos versenyt.

Sztárparádé a Bajnokok Ligájában – szerdán a tévében

Folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája, este Barcelona–PSG rangadót rendeznek, pályára lép többek között a Manchester City, az Arsenal és a Juventus is. A Kolozsvári U-BT elkezdi szereplését az Eurokupában, lesz még női kézilabda és kerékpár is.

Három versenyen is helytálltak a székely dzsúdósok

Sikeres hétvégét zártak a székely dzsudósok: Linzben a veterán Európa-kupán, Bákóban az országos földharc-bajnokságon és a Sosha nemzetközi cselgáncs versenyen is számos dobogós helyezést szereztek.

Botrány a pályán, derbi a kupában – Helyzetbe hozunk!

Diszkrimináció Nagyszebenben, edzőváltás Udvarhelyen, székely rangadó a kupában, a KSE menetelése, a Corona volt a fokmérő és a Sapientia győztes visszatérése – a Helyzetbe hozunk! legújabb részében ismét minden sportágat górcső alá veszünk.

Dobogón végeztek a székelyföldi párosok a Vâlcea Ralin

Tizedik bajnoki címét szerezte meg Simone Tempestini a Vâlcea Ralin, ahol a székelyföldi párosok is dobogós helyeken végeztek.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!