Rövid ideig vezette a marosvásárhelyi csapatot Fekete Károly kapusedző, akivel az ASA jó eredményeket ért el az előző két fordulóban, miután 2–1-re nyert az FC Argeș Pitești elleni kiszállásán és 0–0-s döntetlent játszott itthon a Chindia Târgoviștéval. A klub vezetői ugyanis hétközben megegyeztek a Kolozsvári Universitateát a negyedosztályból a 3. Ligába feljuttató Marius Popescuval.
„A Marosvásárhelyi ASA köszönti Marius Popescu vezetőedző érkezését” – áll a klub újonnan létrehozott honlapjának rövid közleményében.
A 47 éves vezetőedzőt hétvégén menesztették Kolozsvárról, miután csapatával meglepetésre 2–0-ra kikapott a Tasnádi Unireától
az 5. csoport (amelyben a két Maros megyei csapat, a Szászrégeni Lendület és a Radnóti SK is játszik) 4. fordulójában.
A gyulafehérvári Marius Popescu középpályásként a Kolozsvári U, a Kolozsvári CFR, a Besztercei Gloria, a Szatmárnémeti Olimpia, a Gyulafehérvári Apulum és az Aradi UTA játékosa volt, rövid edzői pályfutása során pedig az FC Botoşani-t, a Máramarosszigeti CSM-t és a tavaly nyáron újraalapított Kolozsvári U-t irányította.
Az ASA klubigazgatója, Cristian Chertes a liga2.ro portálnak úgy nyilatkozott, hogy
az edző meghatározatlan ideig marad, ameddig eredményes a csapattal, illetve számára nem jelöltek ki semmilyen célkitűzést. Továbbá közölte, bár a klubnak az élvonalba való feljutás az egyértelmű célja, ennek megvalósításáért előbb rendeznie kell pénzügyi problémáit.
Az ASA a bajnokság hétvégi fordulójában szombaton délelőtt nagy esélyesnek számít az újonc Bukaresti Metaloglobus otthonában, ahol már Marius Popescu irányítja a csapatot. A tabellán 17 ponttal harmadik ASA esetleges győzelemmel megerősítheti helyét a dobogón, azonban egyáltalán nem lesz egyszerű feladata a 8 pontjával csak a 14. pozíciót elfoglaló, de versenyképes csapattal rendelkező fővárosiak ellen.
A hétvégi fordulóban az éllovas Nagyszebeni Hermannstadt az anyagi gondjait megoldó Foresta Suceavát fogadja, a második Temesvári Ripensia a szintén az élmezőnyben elhelyezkedő Academica Clinceni vendégeként játszik, továbbá kiemelkedik a Dunărea Călărași–Pandurii Târgu Jiu és a Szatmárnémeti Olimpia–Aradi UTA mérkőzés.
Nemcsak az ASA-nál történt edzőváltás ezen a héten, hanem a szezon elején az ugyancsak a feljutásra pályázó, de várakozáson alul teljesítő, a ranglistán csak 16. helyen álló Szatmárnémeti Olimpiánál is, ahol a lemondott Selymes Tibort a Steaua egykori sikerkapusaként ismert Ritli Zoltán váltja, a helyi születésű szakvezető korábban még vezette a szatmáriakat.
Ami pedig az ASA korábbi edzőjét, Bálint Lászlót (aki az első hat fordulóban irányította a csapatot) illeti, szintén a héten kinevezték a harmadosztályú FK Csíkszereda vezetőedzőjének.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!