Hirdetés

Taroltak a bolyaisok a Sportolimpián

A legtöbb aranyérmet az úszók szerezték, de a többi sportágban is kiválóan teljesítettek a bolyaisok
Fotó: Facebook/Sportolimpia

2018. szeptember 26., 10:42

Negyedik alkalommal rendezték meg múlt héten az erdélyi magyar középiskolások számára kiírt Sportolimpiát. A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium diákjai kiváló eredményeket értek el, ők szerezték a legtöbb aranyérmet.

2018. szeptember 26., 10:42

Az RMDSZ és a Communitas Alapítvány által szeptember 19–22. között Kolozsváron megrendezett Sportolimpián 28 iskolából 547 diák versenyzett, 50 testnevelő tanár vezetésével. Maros megyéből három középiskola képviseltette magát: Vásárhelyről a Bolyai Farkas Gimnázium és a Református Kollégium, illetve Szovátáról a Domokos Kázmér Szakközépiskola.

A bolyaisok népes csapattal indultak a versenyen, 54 diák szállt harcba az aranyérmekért. Nyolc sportágban lehetett bizonyítani: asztalitenisz, atlétika, kosárlabda, kézilabda, labdarúgás, röplabda, strandröplabda és úszás.

Bálint Julianna és Jakab Barna testnevelő tanárok készítették fel a fiatalokat, a kolozsvári kiszállásra pedig önszorgalomból Kovács József nyugdíjas kémiatanár is elkísérte őket.

Kapcsolódó

A Bolyai Farkas Gimnázium tanulói úszásban bizonyultak a legsikeresebbeknek, öt aranyérmet gyűjtöttek ebben a sportágban. Ötven méteren rendezték a versenyeket, a lányok pedig mindhárom úszásnemben elsők lettek: Székely Éva gyorson, Lukács Henrietta háton, Szabó Nikolett pedig mellen. A fiúk közül Szász Róbert Máté bizonyult a legjobbnak a mellúszóknál. A 4×50 méteres vegyes váltónál is (két fiú és két lány) a bolyaisok nyerték meg az aranyat: Fángli Henrietta, Szabó Nikolett, Szász Róbert Máté és Rávai István.

Két első helyet szereztek még az asztaliteniszezők is: Fisher Anna egyéniben, illetve Varga Krisztina és Farkas Bence párosban. Utóbbi a fiúknál bronzérmes lett.

A kosárlabdacsapat harmadikként végzett •  Fotó: Bolyai Farkas Elméleti Líceum Galéria

A kosárlabdacsapat harmadikként végzett
Fotó: Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Atlétikában a Kovács Noémi, Szabó Henrietta, Balog Gergő és Tímár Ádám alkotta csapat a 4×100 méteres síkfutásnál második lett, a fiúk távolugróversenyén pedig Zibleanu Dániel diadalmaskodott. A 800 méteres női síkfutásban Osváth Katalin bronzérmes lett. Ugyancsak harmadik helyen végeztek a bolyaisok a fiúk kosárlabdatornáján.

Ezekkel az eredményekkel (8 arany, 1 ezüst, 3 bronz) a Bolyai Farkas Gimnázium az összetett éremtáblázat élén végzett, megelőzve a kolozsvári Báthory István Gimnáziumot.

Tavaly ezüstérmesek lettek a marosvásárhelyiek, akkor épp a báthorisok előzték meg őket. Idén viszont a bolyaisok kétszer több aranyérmet szereztek, mint a múlt évben, így győztek.

Jakab Barna testnevelő tanár természetesen elégedetten nyilatkozott diákjai teljesítményéről, de hozzátette:

Igazából nemcsak az eredmények számítanak, hanem az, hogy szinte minden erdélyi megyéből, még a szórványból is ennyi iskola delegálni tudta diákjait.

Hangsúlyozta, hogy a Bolyai Farkas Gimnázium szurkolótábora külön dicséretet kapott a szervezőktől a kitartó buzdításért.

Hirdetés

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem sportbázisán minden eseményt le tudtak bonyolítani, így közel voltak egymáshoz a különböző megmérettetések, és akiknek épp nem kellett versengeniük, elmehettek drukkolni iskolatársaiknak.

Jakab Barna még azt is elmondta, reményei szerint a testnevelő tanárok a közeljövőben összeülnek kielemezni a tapasztaltakat, hogy jövőre még gördülékenyebben tudják lebonyolítani a rendezvényt.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

Vérfürdő a közkedvelt ausztráliai strandon

Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Évértékelő, szurkolói pletykák és az FK Csíkszereda nehéz tele – Helyzetbe hozunk!

Az év utolsó adásában visszatekintünk a Helyzetbe hozunk! eddigi útjára, megvitatjuk a szurkolói pletykák szerepét, elemezzük az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK helyzetét, majd sportos kívánságlistát írunk 2026-ra.

Sznúker, sí, kosárlabda és angol foci – kedden a tévében

Változatos kínálat várja a nézőket kedden: elrajtolt a nyílt skót sznúkerbajnokság, alpesi síverseny lesz Courchevelben, magyar érdekeltségű kosárlabdameccs a Bajnokok Ligájában, valamint a Chelsea cardiffi vendégjátékával zárjuk az estét.

Az országos bajnokságon állt dobogóra a Csíkszeredai VSK úszója

Bronzérmet szerzett Bencze Biblia Zselyke a hétvégén Csíkszeredában megrendezett utánpótlás rövid pályás országos úszóbajnokságon. A helyi VSK valamennyi sportolója egyéni csúccsal zárt.

Zárul egy újabb játéknap a Szuperligában – a hétfői sportműsor

Két találkozó maradt hátra a labdarúgó élvonal huszadik fordulójából, ezeket játsszák le. A focimeccsek mellett kézilabda és sznúker.

Tévében az udvarhelyi futsalosok, véget ér a női kézivébé – vasárnapi sportműsor

Sportokban gazdag vasárnap vár ránk. Az év utolsó meccsén a VSK Székelyudvarhely a Galaci Unitedhez látogat, Rotterdamban véget ér a női kézivébé, folytatódnak a téli sportok világkupái, láthatjuk az AC Milant, a Juventust és a Real Madridot is.

Foci és téli sportok minden mennyiségben – a szombati sportműsor

Téli sportokkal indul, labdarúgó-rangadókkal zárul a szombati sportkínálat: világkupák síben, hódeszkában és sílövészetben, közben topligás meccsek LaLigából, Serie A-ból, Bundesligából és a hazai bajnokságokból is.

Pályán a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – pénteken a tévében

Erős felvezetővel futunk neki a hétvégének, igazán gazdag program vár ránk pénteken: ebből kiemelkedik a Sepsi OSK idei utolsó mérkőzése – a Conordia Chiajnát fogadja –, illetve az FK Csíkszereda kolozsvári kiszállása a CFR-hez.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Főszerepben az európai kupasorozatok – a csütörtöki sportműsor

A nap síkrosszal és sznúkerrel indul, este pedig jégre lép a román hokiválogatott. Folytatódnak az európai kupaküzdelmek: a Ferencvárosi TC, az FCSB és az Universitatea Craiova egyaránt hazai pályán bizonyíthat az Európa- és a Konferencia-ligában.

Hazai pályán a világ tetején és néha a gödör alján – Helyzetbe hozunk!

Két székely aranyérem a teqball-vb-n, fordulatokkal teli hétvége az Erste Ligában, hullámzó teljesítmény a focibajnokságokban és tanulságos események a kézilabdavébén. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!