Bákóban rendezték meg november 11–17. között a 2024-es romániai férfi ifjúsági ökölvívó-bajnokságot. Az U18-asok, a 2006–2007-es korosztály számára kiírt viadalon Székelyföldet két sportoló képviselte. Mindketten a VSK Csíkszeredától érkeztek, Szőcs Bence a 48 kg-os súlycsoportban, Gábor Márk pedig a 60 kilósok között lépett szorítóba.
Gábor Márk a nyolcaddöntőben – sajnos – vereséget szenvedett, és a 9. helyen végzett.
Szőcs Bence remekül szerepelt, az elődöntőben a nagyszalontai Dănuț Miteitelut győzte le, a döntőben pedig Alexandru Cocoranut, a zsílvásárhelyi Pandurii bokszolóját. Ez utóbbi összecsapást 5:0-ra nyerte a csíki fiú.
Tódor Loránd, a sportoló edzője elmondta, hogy a bákói viadalon 40 csapat 122 sportolója lépett szorítóba, és nagyon sok színvonalas mérkőzést láthattak a nézők.
„Szőcs Bence újrázott az idei országos bajnokságon, ahol minden mérkőzését nagy fölénnyel nyerte. A tavalyi két arany (Román Kupa és ob) mellé idén is két aranyat szerzett a két fontos versenyen, így két év leforgása alatt magáénak tudhat négy elsőséget az ország legrangosabb versenyein. Szőcs Bence tagja a korosztályos válogatottnak, 2025-ben pedig Románia rendezi az utánpótlás Európa-bajnokságot, amelyen reményeink szerint Bence is ott lesz” – nyilatkozta Tódor a Székely Sportnak.
Ifjúsági ökölvívó ob, 48 kg-os súlycsoport: 1. Szőcs Bence (VSK Csíkszereda), 2. Alexandru Cocoranu (Pandurii Tg. Jiu), 3. Octavian Ciotir (CS Botoșani) és Dănuț Mititelu (Nagyszalontai ACS Basti Box).
A 2024-es romániai ifjúsági ökölvívó-bajnokság aranyérmesei: 48 kg – Szőcs Bence (VSK Csíkszereda), 51 kg – Cristian Florentin Șerban (CSM Pitești), 54 kg – Alberto Alexandru Borlan (CSM Călărași), 57 kg – Fabian Stroe (CSM Ploiești), 60 kg – Ciprian Mario Iofciu (CSM Giurgiu), 63,5 kg – Daniel Adrian Grigorie (CSM Brăila), 67 kg – Antonio Dumitru (CS Rm. Vâlcea), 71 kg – Ștefan Stavri (Bukaresti Rapid), 75 kg – Szűcs István Lajos (Nagyszalontai ACS Basti Box), 80 kg – Eduard Petrică Mușet (CSM Brăila), 86 kg – Radu Nelu Simion (Bukaresti Dinamo), 92 kg – Gheorghe Cosmin Buleu (CSM Onești), +92 kg – Renato Constantin Gavril (CSS Unirea Iași).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!