A 27-szeres svájci bajnok vezetősége nem hosszabbította meg az osztrák vezetőedző, Goran Djuricin májusban lejáró szerződését, így a csapat felkészítését Kádár Zoltánra bízta. Az új vezetőedző székelyföldi származású, a háromszéki Uzonban született, labdarúgóként Brassóban nevelkedett, az edzői pálya lépcsőfokait pedig Svájcban járta végig.
A zürichi „Szöcskék” a 2018-19-es bajnokságban az utolsó helyen végzetek a svájci élvonalban, így 134 éves történetük során először kiestek az élvonalból. A Grasshoppers jelenleg a harmadik helyen áll a Challenge League néven futó másodosztályban, egyenlő pontszáma van a második helyen álló, hagyományosan a svájci bajnokságban szereplő liechtensteini FC Vaduzzal, de 15 ponttal lemaradva az éllovas Lausanne-tól. A bajnokság végén két csapat jut fel az élvonalba.
– Korábban nem vonzotta az edzői pálya, a főiskolán informatikát tanult, mégis komoly edzői tapasztaltra tett szert. Hogyan történt?
– Évekkel ezelőtt eszem ágában se volt edzősködni, de a futballtól nem tudtam távol maradni. Sokáig az utánpótlás-nevelésben, évekig 18 éven aluli együttesekkel dolgozva megszerettem az edzői pályát, képeztem magamat, öt éve pedig megszereztem a legmagasabb edzői képesítést, az UEFA Pro Licencet. Felnőtt csapattal másodedzőként először 2012-ben dolgoztam, amikor Uli Forte barátom lett vezetőedző a Grasshopphersnél. A csapatot megmentettük a kieséstől, majd a következő idényben Svájci Kupát nyertünk. Ezt követően Forte a Bernhez ment, én maradtam, más edzőkkel dolgoztam a Grasshopphersnél. Forte 2017-ben újra Zürichbe jött, de a városi rivális FC-hez, ahol újra együtt dolgoztunk, és újra Svájci Kupát nyertünk. Ő ismét csapatot váltott, én pedig visszajöttem a Grasshoppershez, ahol immár felkértek vezetőedzőnek.
– Mennyire stabil az anyagi helyzet az ön csapatánál?
– Az egyik legrégebbi svájci klubnál, a Grasshopphersnél megtörtént az, amire régóta sokan várnak. Az éveken át tartó pénzügyi bizonytalanság véget ért, új befektetők vették meg a csapatot, de a koronavírus miatt még nem találkoztunk az új kínai befektetőkkel, akik új alapokra szeretnének helyezni mindent. Ezért kértek fel vezetőedzőnek, de az is benne van a pakliban, hogy ősztől más terveik lesznek…
– Mikor folytatódik a svájci futballbajnokság?
– A svájci bajnokságok a koronavírus-járvány miatt szünetelnek, de elkezdődtek az edzések, tudomásom szerint május 29-én lesz az a nagy gyűlés, amikor döntenek a folyatásról. Több forgatókönyv van: az egyik a folytatás, a másik a téli rangsor (ahol másodikok voltunk) szerinti feljutás, a harmadik pedig a törlés. Mi készen állunk a folytatásra, a pályán szeretnénk kiharcolni a feljutást.
– Követi a romániai focit, jár haza Erdélybe?
– Természetesen követem, bár többször megtörtént, hogy csömöröm lett a romániai futballban történtektől, és többször és elhatároztam, hogy többé nem olvasok román sportújságokat. Követem, tudom, hogy a Sepsi OSK az élvonalban, az FK Csíkszereda pedig a másodosztályban szerepel. A Sepsi vezetőedzője, Leo Grozavu régi barátom, csapattársak voltunk az 1990-es években a Dinamónál, de nagyon jól vagyok Ilyés Robival is, idén télen a törökországi edzőborban találkoztunk.
Évente hazajárunk, szüleim Brassóban élnek, nekünk pedig van egy nyaralónk az erdővidéki Uzonkafürdőn. Kitűnő hely a kikapcsolódásra, csak a medvék zavartak meg néha.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!