Hirdetés

Szaúdi Nagydíj: Hamilton nyert Verstappen előtt, holtverseny az összetett élén

Fotó: Facebook/Formula1

MTI
2021. december 05., 22:04

A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton nyerte vasárnap az első Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat, ezzel holtversenyben az összetett élén áll a Dzsiddában második Max Verstappennel.

MTI
2021. december 05., 22:04

Hamiltonnak ez az idei nyolcadik futamgyőzelme, amelyet a plusz egy vb-pontot érő leggyorsabb kört megfutva aratott. A második helyen célba érő Verstappen rendkívül látványos és izgalmas párharcot vívott Hamiltonnal a kétszer félbeszakított futamon. Harmadikként Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba úgy, hogy az utolsó métereken vette át a dobogós helyet Esteban Ocontól (Alpine).

Hirdetés

A rajtnál nem történt változás az élen, Hamilton első maradt, másodiknak Bottas, harmadiknak pedig Verstappen fordult el. A 10. körben Mick Schumacher a gumifalnak csapta a Haast, a baleset miatt pedig a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. A Safety Car-időszak alatt a Mercedes mindkét versenyzőjét kihívta a boxba kerékcserére, Verstappen viszont nem állt ki új gumikért, így ideiglenesen átvette a vezetést. Ez a stratégiai döntés jónak bizonyult, különösen úgy, hogy piros zászlóval félbeszakították a futamot a balesetben megrongálódott fal javításának idejére, így Verstappen versenyautóján a megszakítás ideje alatt szabadon cserélhettek kereket a Red Bull szerelői.

A kényszerszünet után állórajtra került sor, melyet Hamilton kapott el jobban, de az első kanyarban Verstappen - a pályát elhagyva - visszaelőzte, sőt, a címvédő még egy pozíciót veszített, mert Ocon is elment mellette. Közben a másik Red Bull-lal Sergio Pérez a falnak csapódott, melynek következményeként még ketten ütköztek a mezőny hátsó részében, így újabb piros zászlós megszakítás következett.

Michael Masi versenyigazgató a Mercedes és a Red Bull csapataival - a televíziós közvetítésbe is bevágott rádiós egyeztetés során - „megegyezett” az új rajtsorrendről, miután az előző újraindításnál Verstappen a pályát elhagyva előzte vissza Hamiltont. A sorrend így Ocon, Hamilton, Verstappen volt az első három rajtkockában. A startnál Verstappen fantasztikus manőverrel már az első kanyarban megelőzte Hamiltont, majd rögtön Ocont is, akit aztán a kör végén a brit címvédő is lehagyott a célegyenesben.

A folytatásban Hamilton körről körre gyorsabb volt, mint Verstappen, majd a hajrához közeledve megtámadta riválisát, aki védeni próbálta a pozíciót, a két versenyautó majdnem összeért, a holland viszont bár elhagyta a pályát, de az élen maradt. Egy körrel később Verstappen az utolsó kanyar előtt jelentősen lelassított, mintha el akarta volna engedni az ellenfelét, Hamilton viszont nem akarta megelőzni, ennek nyomán hátulról nekiütközött a Red Bullnak. Valamivel később a holland versenyző öt másodperces időbüntetést kapott a versenybíróságtól, majd maga elé engedte brit riválisát, aki így simán nyerte a futamot, és ezzel teljes mértékben nyílttá tette a vb-címért folyó küzdelmet.

A világbajnokság egy hét múlva, az Abu-Dzabi Nagydíjjal zárul, ahol bajnokot avatnak.

Végeredmény, Szaúdi Nagydíj, Dzsidda (50 kör, 308,45 km, a pontszerzők):
1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 2:06:15.118 óra
2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 11.825 másodperc hátrány
3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 27.531 mp h.
4. Esteban Ocon (francia, Alpine) 27.633 mp h.
5. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren) 40.121 mp h.
6. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 41.613 mp h.
7. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 44.475 mp h.
8. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 46.606 mp h.
9. Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) 58.505 mp h.
10. Lando Norris (brit, McLaren) 1:01.358 perc h.
leggyorsabb kör: 1:30.734 perc, Hamilton (47. kör)
pole pozíció: Hamilton

A vb-pontversenyek állása 21 futam után (még 1 van hátra):

Pilóták:
1. Verstappen 369,5 pont
2. Hamilton 369,5
3. Bottas 218
4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 190
5. Leclerc 158
6. Norris 154
7. Sainz 149,5
8. Ricciardo 115
9. Gasly 100
10. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 77
11. Ocon 72
12. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 43
13. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 34
14. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 20
15. George Russell (brit, Williams) 16
16. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 10
17. Nicholas Latifi (kanadai, Williams) 7
18. Giovinazzi 3

Csapatok:
1. Mercedes 587,5 pont
2. Red Bull 559,5
3. Ferrari 307,5
4. McLaren 269
5. Alpine 149
6. Alpha Tauri 120
7. Aston Martin 77
8. Williams 23
9. Alfa Romeo 13

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Motorsport és válogatott meccsek – pénteken a képernyőn

A pénteki kínálatban a motorsporté a főszerep, miközben a labdarúgás világában ezúttal szünetelnek a tétmérkőzések, a válogatottak barátságos találkozókon lépnek pályára. A programban golf, tenisz, kézilabda és műkorcsolya is szerepel.

Jégre írt győzelmi sorozat: Nagy-Rozsnyai Lotti megállíthatatlan

Egy hétvége, két ország, kettőből két diadal. Ezt csinálja valaki Nagy-Rozsnyai Lotti műkorcsolyázó után, aki fantasztikus teljesítményt nyújtva nemrég megnyerte az országos bajnokságot, majd egy napra rá egy tallinni nemzetközi versenyen diadalmaskodott.

Fókuszban a románok párharca és a többi vb-pótselejtező elődöntője

Elkezdődnek az idei labdarúgó-világbajnokság pótselejtezős párharcai, csütörtökön az elődöntőket rendezik, a román válogatott Törökország ellen idegenben küzd a továbbjutásért.

Az FK Csíkszeredának fel kellett nőnie az élvonalhoz – Helyzetbe hozunk!

Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.

Nemzetközi mezőnyben bizonyított a csíki tekvandós

Ezüstérmet szerzett korosztályában a csíkszeredai Dombi Patrik a szófiai Ramus Open nemzetközi tekvandóversenyen.

Sepsi–Déva és sportágak kavalkádja vár ránk – szerdán a tévében

A téli sportok szerelmesei alpesi sí világkupát és a műkorcsolyavébét nézhetnek. Pályára lép a román U19-es válogatott, a futsalbajnokság rájátszásában a Sepsi-SIC a dévaiakat fogadja. Este ökölvívó gála, vízilabda BL és tenisz színesíti a kínálatot.

Egy délután, amikor a marosvásárhelyi sportot ünnepelték

A marosvásárhelyi sport került a középpontba kedden délután a Kultúrpalotában az Iskolás Sportklub fennállásának 70. évfordulója, valamint a Szász Albert Sportlíceum 25 éves jubileuma alkalmából szervezett ünnepségen.

Aranyat érő kűrök: bajnokokat avattak a székelyföldi műkorcsolyázók között

Az elmúlt hétvégén székelyföldi műkorcsolyázók is letették névjegyüket a román bajnokinak számító Tavasz Kupán, amelynek az otopeni-i Allianz-Țiriac Aréna adott otthont.

Dobogóra álltak a csíki és vásárhelyi ökölvívók a Román Kupán

Két székelyföldi bronzérem született az U17-es ökölvívó Román Kupán: a csíkszeredai Gábor Kristóf és a marosvásárhelyi Mihai Boros is dobogóra állt Călărași-on.

Egy tucat dobogós helyezéssel hangoltak a döntőre székelyföldi cselgáncsozók

Eredményesen szerepeltek a hétvégén a csíkszéki és háromszéki dzsúdósok az iskolás sportklubok országos cselgáncs-bajnokságának ónfalvi elődöntőjén: az U18-as korosztályban tizenkét alkalommal állhattak dobogóra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!