A versenyt nyitó shakedown hivatalos edzést jelent, ami egy kijelölt szakaszon a ralifutam előtt zajlik. Ilyenkor a mezőny végigmegy egy rendszerint rövid, 2–3 km-es szakaszon, ahol kipróbálják az autókat. Itt már időt mérnek, de ennek gyakorlatilag semmilyen befolyása nincs a versenyre.
A versenyzők 90 százaléka ezt nem is edzésre használja, hanem a szponzorok képviselőit ülteti autóba. Persze vannak olyanok is, akik tesztelésre használják az autót, kipróbálják, hogy például milyen a felfüggesztés vagy a gumiabroncs. Utána, ha szükséges, a szervizparkban még állítanak az autón, a finomhangoláson van a lényeg a verseny előtt.
A szuperspeciális városi szakaszt jelent, amelynek lényege, hogy a sportot közelebb vigyék a szurkolókhoz.
Ez mindig nagyon látványos szokott lenni. Ugyanolyan gyorsasági szakasz, mint a többi, de ez jóval rövidebb, nem haladja meg a 3 km-t, ezt a város egyik kijelölt részén tartják. Ennek eredménye már beleszámít a versenybe, de sok pilóta a nézők szórakoztatását helyezi előtérbe.
A gyorsasági szakaszok (PS1–12) a verseny azon részei, ahol az időeredmények mérése történik, ezek nem épített versenypályák, hanem közutak kijelölt, lezárt szakaszai. Általában két település között rendezik. Lényegében ez jelenti magát a versenyt, a pilóták itt a leggyorsabban mehetnek. Ezeket az időeredményeket adják össze, és az a pilóta nyeri a versenyt, aki a legrövidebb időn belül teljesíti ezeket a szakaszokat.
Ami a verseny műszaki részét illeti, a versenyautó márkája melletti R5 megnevezés a típusszámot jelenti. Például egy Škoda Fabia R5 gyárilag, kizárólag ralira készített autó, ami 2000-es szívómotorral rendelkezik. A géposztályok, mint az RC4, RC3, RC2 vagy N a motor köbcentijétől függően vannak besorolva, a verseny végén ezeket külön is díjazzák.
A kisebb költségvetéssel rendelkező versenyzők, illetve a kezdők, fiatalok a másodosztályban, a Rali 2-ben versenyeznek. A költséghatékonyság miatt számukra rövidebb a verseny, kevesebb gyorsasági szakaszt kell teljesítsenek.
A Power Stage általában a rali utolsó szakasza, világbajnoksági mintára vették át 2016-ban a romániai bajnokságban is.
Ezen a gyorsasági szakaszon az első három helyezett bónuszpontokat kap (3, 2, illetve 1), amik hozzáadódnak a versenyen szerzett pontjaikhoz az összetett táblázaton.
Roppant fordulatos és küzdelmes mérkőzést vívott karácsony másnapján a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona. A rendes játékidő nem hozott döntést, a végén a vendégek örülhetettek.
Remek védekezésének és a hajrában nyújtott eredményes támadójátékának köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este győzni tudott a Brassó otthonában, a jégkorong Erste Ligában. Ebben a szezonban először nyertek a Corona ellen.
Három Kovászna megyei fiatal balesetezett Szeben megyében péntekre virradóra, egyikük kizuhant az autóból és életét vesztette.
Nagy vonalakban döntött a bukaresti kormánykoalíció a 2025 januárjától érvényes megszorító intézkedésekről, amelyekre a költségvetés magas, a román össztermék (GDP) 8 százalékát súroló hiánya miatt van szükség.
A romániaiak több mint negyede (27 százaléka) pesszimista a 2025-ös év kilátásaival kapcsolatban – derül ki Reveal Marketing Research felmérésének pénteken közzétett eredményeiből.
– És ki kérte fel? – Iohannis! – De neki nem járt le a mandátuma? – De!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!