Az országos ralibajnokság mezőnyében legfiatalabb sportolónak számító Simone Tempestini, a rekordot jelentő négy bajnoki cím tulajdonosa azt tervezi, hogy idén is elindul néhány romániai futamon.
„Természetes volt, hogy indulunk az Európa-bajnokságon. Korábban már több versenyen is indultam, de az idei lesz az első a pályafutásom során, amikor egy teljes szezont fogok teljesíteni. A romániai motorsport számára az idei az első alkalom, amikor egy versenyzői páros részt vesz az Európa-bajnokság egész szezonjában.
– nyilatkozta Simone Tempestini.
Az idei rali Európa-bajnokság nyolc etapot foglal magában, a mezőny Portugáliában, Spanyolországban, Lettországban, Lengyelországban, Olaszországban, Csehországban, Cipruson és Magyarországon áll rajthoz. A szezon március 25-én kellett volna kezdődjön, de a koronavírus-járvány terjedése miatt az első fordulót szeptemberre halasztották.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Egy kis pluszra tehetnek szert utalvány formájában azok a vásárlók, akik bekapcsolódnak a Lidl legfrissebb kampányába.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!