A szentgyörgyi Szabadság téren, a Tamási Áron Színház előtt felállított színpadon 18 órakor tartják a verseny hivatalos megnyitó ünnepségét, melynek részeként ismertetik a benevezett 12 csapat tagjait, akik elsőként a 19 órakor rajtoló prológon tekernek majd. Az 5,3 km hosszú szakaszt Kovászna megye székhelyének utcáin rendezik.
Szerdán a körverseny történetében először rendeznek kizárólag Háromszéket érintő szakaszt a Sepsiszentgyörgy – Kovászna – Kézdivásárhely – Sepsiszentgyörgy – Hatod-tető – Barót – Miklósvár – Sepsibölön – Sepsiszentgyörgy útvonalon. A 11 órakor rajtoló, 191,3 km hosszú etap befutója délután fél négy körül várható, ezt követően tartják a díjkiosztó ünnepséget is a Szabadság téren.
A mezőny áthaladása során forgalomkorlátozásra kell számítani Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán, Kézdivásárhelyen és Baróton.
Számos újítás jellemzi az idei körversenyt, az esemény a korábban megszokott három nap helyett idén ötnapos lesz. A szervezők magasra tették a lécet, a résztvevő kerékpárosokra szokatlanul kemény és változatos feladat vár.
A prológ és a Kastély etap ugyan a sprintereknek kedvez, de a Király etappal kezdődően a verseny inkább a hegymenőket hozza előnyös helyzetbe.
Bátran kijelenthetjük, hogy az útviszonyok adta lehetőségek és okozta korlátok közepette a 2018-as körverseny vonalvezetésében a lehető legmagasabb fokon aknázta ki a Székelyföld Keleti-Kárpátokhoz kötődő földrajzi adottságait – írják közleményükben a szervezők.
Tizenegy év után először alakult ki olyan helyzet, hogy öt megyei jogú székelyföldi város is a verseny mellé állt és támogatja,
Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy és Székelyudvarhely után most már Gyergyószentmiklós és Kézdivásárhely is beszállt a szervezésbe.
A megkülönböztető mezek a tavalyiak, mindössze a sorrendben állt be némi változás. Idén először az éllovasnak járó Székelyföld-mez piros-fekete lesz. A legjobb hegyimenőnek az ezüstszínű mez jár, a pontverseny éllovasa narancs-fekete mezt fog viselni.
A 23 év alatti legjobb versenyző kék, a legjobb magyar versenyzőnek zöld, a legjobb romániainak sárga, míg a csapatverseny éllovasának a koromfekete mez jár.
Az előzetes bejelentkezések alapján közel 120 versenyző áll majd rajthoz, az alábbi 12 csapat színeiben versenyezve: Team Novák (romániai), Team MS Tina – Focus (román), Kőbánya Cycling Team (magyar), Destil – Parkhotel Valkenburg (holland), Apple Team (kazah), Bukaresti Steaua CSA (román), UVT-Devron West Cycling Team (román), Kontent DKSI (magyar), Epronex-Bike Hungary (magyar), Wohnbefinden Graz Arbö (osztrák), ARBÖ Headstart on fahrrad (osztrák), Moldávia válogatottja.
Idén 14 ezer eurót fognak szétosztani a legjobban teljesítő kerékpárosok között (tavaly 11,5 ezer euró volt az összeg).
Novák Károly Eduárd kontinentális kerékpáros csapata hat versenyzővel vesz részt, lévén számukra a szezon legfontosabb megmérettetése. Most debütál a csapat új tagja, az ukrán Jehor Dementyev. A további versenyzők: Balázsi Lóránt, Novák Károly Eduárd, Andrij Bratascsuk, Olekszander Prevar és Nicolae Tanovitchii.
Augusztus 7., kedd
18 óra – megnyitó, csapatbemutató (Sepsiszentgyörgy, Szabadság tér)
19.00 – Prológ (Sepsiszentgyörgy utcáin, 5,3 km).
Augusztus 8., szerda – Kastély etap
1. szakasz (195 km, rajt 11 órakor): Sepsiszentgyörgy – Réty – Cófalva – Barátos – Páké – Kovászna – Zabola – Imecsfalva – Szentkatolna – Kézdivásárhely – Csernáton – Maksa – Szépmező – Sepsiszentgyörgy – Oltszem – Málnás – Mikóújfalu – Nagybacon – Bibarcfalva – Barót – Köpec – Miklósvár – Nagyajta – Bölön – Hidvég – Árapatak – Előpatak – Sepsiszentgyörgy.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!