A szatmárnémeti motoros egy héttel ezelőtt, öt etapot követően a 32. pozíciót foglalta el, azóta sikerült javítania ezen az Original by Motul kategóriában (szervízcsapat nélküli versenyzők). A legutóbbi szakasz alatt 612 km-t kellett megtenniük a versenyzőknek, ráadásul a puha homok, kövek nagyon megnehezítették a dolgukat. Gyenes huszonhetedikként ért célba, összességében pedig mindössze két futam maradt hátra.
A rutinos motoros számára ez már a 14. Dakar Rali, az eddigi tizenhárom próbálkozása során tizenegyszer sikeresen célba is ért. Tavaly összetettben a 27. helyen végzett, elsődleges célja az volt az idei eseményen, hogy ezt túlszárnyalja.
A 2024-es versenyen a hetedik szakaszon végzett a legjobb pozícióban, amikor huszonharmadikként fejezte be az adott útvonalat.
Csütörtökön nekivágtak a következő szakasznak, 420 km-es távolságot kell megtenniük egy speciális útvonalon, amelyek során kövekkel, kanyonokkal és dűnékkel kell megküzdeniük.
Könnyen lehet, hogy új vezetőedzővel vág neki a labdarúgó 2. Liga küzdelmeinek az élvonalból kiesett Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A másodosztályban ezüstérmes Bukaresti Steaua trénere, Daniel Oprița veheti át a háromszéki együttes irányítását.
A 2024–2025-ös idényben csupán négy Szuperliga-csapat hazai meccseire látogattak ki kevesebben, mint Sepsiszentgyörgyön. Az idény végi kulcsmérkőzéseken azonban újra megtelni látszott a lelátó, amikor a legnagyobb szükség volt a szurkolókra.
Százhúsz méterrel a föld alatt, a parajdi sóbányában működött Románia egyedülálló kalandparkja. A park egyik tulajdonosa próbálta menteni a menthetőt, de mára már víz alá került az egykori élménypark is.
Tönkrementek a mélyben levő sókészletek a parajdi sóbányában, de az Országos Sóipari Vállalat (Salrom) szerint mindent elkövetnek, hogy újraindítsák a sókitermelést és a turisztikai tevékenységet egyaránt.
Erdély egyik legismertebb turisztikai célpontja, a parajdi sóbánya a napokban drámai események színterévé vált.
Egyszerre kell nekünk a fa, a só és a pénz. A természet adja is, hogyne. Csak közben beomlik a bánya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!