A Vâlcea megyei Băile Olănești-en megrendezett országos döntőn a versenyzés során nem tettek különbséget a városi és falusi gyermekek között, így valóban az ország legjobb kisiskolás sakkozóival kellett megmérkőzni, csak az eredményszámítás történt külön.
„Azért indultunk a versenyen, hogy kicsi tapasztalatot szerezzünk ezen a szinten, lássuk, mire is vagyunk képesek a legerősebb mezőnyben. Úgy gondoltam, elégedettek lehetünk, ha mind a négy alfalvi játékos 1–2 partit meg tud nyerni és a középmezőnyben tudjuk zárni a tornát.
Nagyon elégedett vagyok és büszke mind a négy játékosomra” – összegez Kiss Arnold, a csapat oktatója.
A legnehezebb feladata az első (legerősebb) asztalnál játszó Kiss Hannának volt, aki a legjobbakkal kellett szembenézzen. A második osztályos Hanna 50 százalékos eredményessége nagyszerűnek mondható. A legtöbb pontot az előkészítő osztályos Kiss Abigél érte el, aki a hatból négy mérkőzését megnyerte. Vargyas Tamás és Kis Tímea számára ez volt az első igazi verseny, és ők is hozzátették a maguk pontjait, ami a csapatbajnoki aranyhoz kellett.
Kiss Arnold kiemelte, hogy az egész mezőnyben Hargita megye bajnokcsapata volt az, melynél három kislány versenyzett, máshol jellemző, hogy a csapattagok többsége fiú.
Az alfalvi sakkozók számára nem ért véget az idei versenyévad. Miután múlt héten Kiss Hanna Jászvásáron az iskolás sportklubok országos bajnokságán negyedik lett a női mezőnyben (azaz 11–12. osztályos lányok között), nemsokára húga, Abigél is ISK-s döntőn szerepel, az elemisek korosztályában.
Augusztusban pedig Nagyvárad lesz a célpont. Itt rendezik meg a 2018-as rapid- és villámsakk Európa-bajnokságot. Cél, hogy immár nemzetközi szinten is tapasztalatot szerezzenek. Addig is azonban az alfalvi sakkozók több helyi versenyen is részt vesznek, hogy a felnőttek között is megmutassák, mire is képesek.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Nehéz és hullámzó őszi idényt zárt a Sepsi OSK, amely azonban a gyengébb rajt ellenére a második helyen telel a labdarúgó 2. Ligában. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a csapat jó úton halad, és tavasszal reális esélye van elérni a kitűzött célt.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!