Orosz sikerrel zárult az idei székely körverseny

Dobos László 2024. augusztus 09., 21:27

A kazahsztáni Astana csapatának orosz versenyzője, Lev Gonov nyerte meg a pénteken délután zárult székely kerékpáros körversenyt. A külföldiek uralták az idei kiírást, a verseny végén egyetlen magyar vagy román kerékpározó sem végzett az első tíz között.

Az idei székely kerékpáros körverseny legjobbjai, középen Lev Gonov Fotó: Halmágyi Zsolt

Összesen 120 sportoló állt rajthoz Székelyföld Kerékpáros Körversenyének 18. kiírásán, de végül csak 95-en tudták befejezni a viadalt. Lev Gonov szerdán este megnyerte a sepsiszentgyörgyi prológot, az egyéni időfutamot, majd a következő két etapon végig az élbolyban haladt, az 1. szakaszon a 10., a 2. szakaszon pedig 4. helyen zárt.

Csíksomlyót is érintette az idei körverseny Fotó: Pinti Attila

A pénteki, Marosvásárhely és Csíkszereda közötti viadalon számos szökési kísérlet volt, a versenyzőket az eső is eláztatta, de ennek ellenére nagyon jó, 45,56 km/órás átlagot teljesített a győztes, az ír Conn McDunphy.

Az ír Conn McDunphy nyerte a 2. szakaszt Fotó: Halmágyi Zsolt

Székelyföldi Kerékpáros Körverseny, 2. szakasz (171,8 km, Marosvásárhely – Nyárádszereda – Szováta – Székelyudvarhely – Szentegyháza – Csiba – Csíkrákos – Szépvíz – Csíkszereda):

1. Conn McDunphy (írországi, Team Skyline) 3 óra 46:16 perc, 2. Alessandro Romele (olasz, Astana Qazaqstan Development Team) azonos idővel, 3. Matthias Schwarzbacher (szlovákiai, ATT Investment) ai., 4. Lev Gonov (orosz, Astana Qazaqstan Development Team), 5. Riccardo Zoidl (osztrák, Team Felt Felbermayr) ai., 6. Iustin Ioan Văidian (román, Mentorise) ai.

Az összetett végeredménye:

1. Lev Gonov (orosz, Astana Qazaqstan Development Team) 6 óra 09.24 perc, 2. Michael Kurkle (cseh, Team Felt Felbermayr) azonos idővel, 3. Matthias Schwarzbacher (szlovákiai, ATT Investment) 6 másodperc hátrány, 4. Kacper Maciejcuk (lengyel, Santic Wibatech) 6 mh, 5. Alessandro Romele (olasz, Astana Qazaqstan Development Team) 7 mh, 6. Riccardo Zoidl (osztrák, Team Felt Felbermayr) 8 mh.

A legjobb romániai versenyző Daniel Crista volt, aki összetettben a 11. helyen végzett, míg a legjobb magyar Gönczy Gergő, aki a 36. helyen zárt. Csapatversenyben az Astana Qazaqstan Development Team diadalmaskodott.

•  Fotó: Pinti Attila
•  Fotó: Halmágyi Zsolt
Fotó: Halmágyi Zsolt