A Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi Progym elődöntő első két összecsapásának a Cenk-alatti gárda ad otthont, március 18-án és 19-én, azaz vasárnap és hétfőn a címvédő lesz a házigazda. Gyergyószentmiklóson március 22-én, csütörtökön mérkőznek meg a felek, és ha szükséges, másnap ugyancsak a Progym lesz a házigazda. Amennyiben ezalatt sem dől el a küzdelemsorozat, március 25-én, vasárnap a Corona látja vendégül a piros-fehéreket. Minden összecsapás 18.30-kor kezdődik.
A másik ágon a Csíkszeredai Sportklub és a Bukaresti Steaua már túl van két mérkőzésen, a három győzelemig tartó párharcban a csíkiak a papírformának megfelelően 2–0-ra vezetnek összesítésben.
A jégkorongszövetség ezzel kapcsolatban annyit közölt, hogy a harmadik összecsapás (és ha szükséges, akkor a továbbiak) időpontjáról a két együttes fog megegyezni. A kikötés csak annyi, hogy az elődöntőnek legkésőbb március 25-ig be kell fejeződnie.
A döntő és a kisdöntő kezdésére nincs konkrét dátum. A határozat az, hogy az elődöntők befejezése után két nappal kezdődik az egyik fél négy győzelméig tartó sorozat az aranyért, illetve a három sikerig tartó menetelés a bronzért.
Mindkét esetben az 1-es számú elődöntő szereplőjénél lesz a pályaelőny, azaz a Sportklub, illetve a Steaua otthonában kezdődnek a sorozatok, és ha végig (7, illetve 5 meccsig) kinyúlna a küzdelem, akkor náluk is fejeződne be.
A meccseket a következő program szerint rendezik: 2 mérkőzés a Sportklub, illetve a Steaua otthonában, utána két nap pihenő. Ezt követően az ellenfelek otthonában jön a folytatás, majd helyszínváltásokkal egy nap szünet és egy nap mérkőzés váltakozik addig, amíg a párharcok el nem dőlnek.
Azaz természetesen a döntőben az 5., 6., és 7. meccset csak akkor rendezik meg, ha addig az egyik fél nem ért el négy győzelmet. A kisdöntőben a harmadik meccs után ugyanez a lehetőség.
A Progym szurkolótábora autóbuszos utazást szervez a brassói mérkőzésekre. Ez 40 lejbe kerül egy napra. Az autóbusz vasárnap és hétfőn 14.30-kor indul Gyergyószentmiklósról, a kultúrháztól. Előzetes jelentkezés szükséges. A buszra iratkozni lehet Gergely Imrénél, a 0740-288 772-es telefonon.
Több mint három évtizeden át szolgálta a gyergyószentmiklósi jégkorongot dr. Kovács Géza csapatorvos. A „Doki”, ahogy mindenki szólította, otthonában hunyt el 2018. március 10-én. Temetése csütörtökön 15 órakor lesz a gyergyóújfalvi katolikus temetőben.
Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.
Bejelentette visszavonulását a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Bogdan Mitrea. A Kolozsvári U 37 éves hátvédje a szezon végén hagy fel a labdarúgással.
Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.
Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!