A teremlabdarúgó 2. Liga az elmúlt hétvégén szünetelt az ortodox húsvét miatt, azaz minden csapatnak pihenő járt. Azonban ez lehetőséget adott arra, hogy az együttesek bepótolják a Kereszthegy–Pro Tineret mérkőzést, amit a vendégek kupamérkőzése miatt kellett elhalasztani márciusban.
A remeteiek számára jó előjel volt, hogy történetük első bajnoki pontjait éppen Segesvár csapatával szemben sikerült megszerezniük az ősszel.
Ugyanakkor remélhető volt a győzelem abból is, hogy a Pro Tineret mindössze négy pontot szerzett az egész sorozatban, és ezzel a legutolsó helyen áll. Ezzel szemben tudni lehetett, hogy a vendégek fiataljaiban van tehetség, nem hiába jutottak be az U19-es korosztályú csapatok számára kiírt Román Kupa elődöntőjébe.
Bármi megtörténhetett volna tehát, és a mérkőzés ideje alatt ez a „bármi” mind meg is történt.
Segesvár vezetett 1–0-ra. Remete fordított 3–1-re. Aztán rövid idő alatt 3–5 lett, hogy a szünet előtt 5–6-ra módosuljon az állás, azaz még mindig a segesváriaknál volt az előny.
A második félidőben előbb 6–6 lett, majd 6–7. Innen vette a kezébe végérvényesen az irányítást a Kereszthegy. Négy gólt lőttek egymás után a házigazdák, és eközben sikerült érintetlenül tartani a saját kapujukat. Így alakult ki a 10–7-es Kereszthegy-siker.
Ebben nagy szerepe volt a remeteiek gólgyárosának, Cătălin Dolteának, aki 7 gólt lőtt. Mellette még Nagy Zsombor (2) és Balázs István voltak a házigazda gólszerzői.
Pál Nándor, a Kereszthegy ügyintézője kiemelte még a szurkolók szerepét is. Szerinte ez a győzelem nagyban köszönhető annak, hogy a lelkes közönség akkor sem adta fel a buzdítást, amikor több góllal vezetett az ellenfél.
Hét végén rendezik meg a 19. fordulót: a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó épp a segesváriak vendége lesz (szombat, 18.30), a Kereszthegy pedig Brassóba utazik, ahol a Colțea fogadja (vasárnap, 18 óra). A Kézdivásárhelyi KSE a jó formában lévő Bukovina Vîcov otthonába látogat (vasárnap, 14 óra).
A teremlabdarúgó 2. Liga rangsora:
1. Kolozsvár 43 pont
2. Luceafărul 37 (–1 meccs)
3. Brassó 32 (–1 meccs)
4. Vîcov 30
5. Kézdivásárhely 30
6. Fortius 30
7. Piatra Neamț 29
8. Déva 23
9. Inter Gyergyó 17
10. Nagyvárad 11
11. Remetei Kereszthegy 11
12. Segesvár 4
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!