Miután múlt héten kénytelen volt megválni két meghatározó játékosától, a csapatkapitány Sánta Szabolcstól és az irányító svéd Jonathan Persontól (mindketten a BCMU Pitești-hez igazoltak), az együttes vezetőedzője, Szászgáspár Barnabás még egészségügyi problémái (műtéten esett át) ellenére is a helyettesítésükön dolgozott.
Megkeresésünkre a szakvezető elmondta, első lépésként sikerrel járt, hiszen egy általa régóta ismert ügynök segítségével az átigazolási időszak lezárásáig kevés költséggel megegyeztek egy beállóssal és egy irányítóval, azonban szerződtetésük a Román Kosárlabda Szövetségtől (FRB) függ, amelynek még jóvá kell hagynia leigazolásukat.
Ezt pedig könnyen lehet, hogy nem teszi meg, ugyanis a Maros KK-nak rengeteg tartozása van, köztük a sportági szövetség felé is, így kérdéses, hogy a FRB miként dönt ez ügyben.
Béres Lóránt klubelnök érdeklődésünkre közölte, a szövetség hétfőre ígért választ, és reménykednek, hogy ez pozitív lesz, így a folytatásban számíthatnak a két játékosra, akiknek nevét azonban nem árulta el.
Továbbá a szezon hátramaradt részére még mindig nem biztosított az összeg, amellyel végig tudnák vinni a bajnokságot – tudtuk meg Béres Lóránttól, aki hozzátette, mégis remélik, hogy menet közben minden kialakul, de mint mondta, egyelőre semmi sem biztos az együttes körül.
Mindenesetre Szászgáspár Barnabás bízik benne, hogy bár jelenlegi helyzetük katasztrofális,
a tartozások miatt már a Sportcsarnokban sem edzhetnek, helyette a Petru Maior Egyetem sporttermében tartják a felkészülést,
a vezetőségnek sikerül előteremteni ezt a minimális összeget, mert elmondása szerint ők végig küzdeni akarnak, és nem tartja lehetetlennek, hogy az új érkezőkkel akár a rájátszásba jutást is megvalósíthatják.
A bajnokság alapszakaszának hétvégi, 18. fordulójában a Maros KK a Temesvári Timba ellen kellett volna játsszon hazai pályán, azonban a találkozót a vendégek kérésére elhalasztották, és március 14-én, szerdán 19 órától pótolják be.
A Maros KK legközelebb a hétközi fordulóban szerdán lép pályára a megerősödött BCMU Pitești vendégeként, ahol máris találkozik a nemrég megvált két játékosától,
ezt követően pedig hétvégén hazai pályán újabb bajnoki esélyessel, a Nagyszebeni CSU-val játszik. A vásárhelyiek edzője szerint ezekkel a kemény csapatok elleni mérkőzésekkel jól rá tudnak készülni majd a közvetlen ellenfelekkel szembeni összecsapásokra, amelyeken bebizonyíthatják, hogy a középszakaszban megérdemlik a feljebb jutást.
Visszatérve a tetemes tartozásokra, a Totalbaschet.ro szakportálon megjelent dokumentum szerint az elmúlt évek alatt (2014-től kezdődően) a Maros KK korábbi vezetőségének és rossz menedzsmentjének meggondolatlan tevékenységével,
amellyel mindent tönkretettek, a klub több mint 4,4 millió lejes (közel egymillió euró) adósságot halmozott fel – írják.
A listán a különböző ügynökségek és cégek mellett, amelyeknek tartozik a klub, nem kevesebb mint 37 játékos neve szerepel, köztük a legtöbb pénz a volt játékosoknak, Alhaji Mohammednek, Goran Martinicsnak és Ivan Ivanovicsnak jár, illetve a mostani szezonban minden játékosnak.
Mindezek ellenére a klubelnök és a szakvezető egyetértettek abban, hogy nyáron lesz folytatása a marosvásárhelyi kosárlabdának: Szászgáspár Barnabás szerint az új projekttel, az újonnan létrehozandó Városi Sportklub (VSK) – amelynek ő az egyik megbízottja – nyújtotta támogatással a következő szezontól már normális keretek között működhet a klub.
Szászgáspár tudatta, lassan, de biztosan alakulgat a VSK, amely a tavasz folyamán fel lesz építve.
A Maros KK-ra vonatkozóan egyelőre nem tisztázott, hogy majd az ősszel kezdődő új szezonra a névváltással hol kezdi a bajnokságot: a szövetség engedélyezi maradását az élvonalban vagy a másodosztályból kell visszaküzdenie magát.
Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló:
Nagyváradi CSM–Kolozsvári U-BT 90–83 (21–20, 30–22, 14–20, 25–21)
Politehnica Iași–BCMU Pitești 88–95 (21–23, 30–26, 19–27, 18–19)
Nagyszebeni CSU–Galaci Phoenix 93–85 (18–25, 24–15, 18–22, 33–23)
Bukaresti Dinamo–SCMU Craiova 54–117 (14–28, 16–27, 11–33, 13–29)
Bukaresti Steaua–Temesvári BC – vasárnap, 19.45
Marosvásárhelyi Maros KK–Temesvári Timba – elhalasztották (március 14., 19 óra)
A bajnokság állása:
1. Nagyszeben 32 (14 győzelem/4 vereség)
2. Kolozsvár 32 pont (14/4)
3. Nagyvárad 31 (13/5)
4. Pitești 29 (11/7)
5. Temesvár 29 (12/5)
6. Steaua 29 (12/5)
7. Craiova 26 (9/8)
8. Galac 26 (8/10)
9. Maros KK 23 (6/11)
10. Timba 21 (4/13)
11. Jászvásár 19 (2/15)
12. Dinamo 18 (0/18).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!