A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság által szervezett rendezvényt megtisztelte jelenlétével Novák Károly Eduárd, Románia sportminisztere, aki a gála elején átnyújtotta ifj. Simon Lászlónak a 2005-ben elhunyt édesapja nevét viselő névtáblát,
ezentúl ugyanis az 1976-ban Montrealban olimpiai bronzérmet szerzett egykori birkózó nevét fogja viselni a marosvásárhelyi Sportcsarnok.
Ezután következett a sportolók díjazása, amely keretében a reménységek (fiatal sportolók, legfeljebb 15 éves korig), a fogyatékkal élő sportolók, az ifjúságiak (ifjúsági csapatok, ifjúsági olimpiai és nem olimpiai sportágak) és felnőttek (felnőtt csapatok, felnőtt olimpiai és nem olimpiai sportágak) kategóriákban osztották ki az elismeréseket.
Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke és Kulcsár Károly parlamenti képviselő mellett olyan
neves hazai sportszemélyiségek adták át a legjobbaknak járó díjakat, mint Szabó Katalin többszörös olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász, akit vastapssal jutalmazott a népes közönség, Silvia Stroescu olimpiai bajnok tornász, illetve Otilia Bădescu korábbi világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező.
A Maros Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság már tavaly decemberben nyilvánosságra hozta a 2022-ben legjobb eredményeket elért sportolók ranglistáját, akik a mostani gála keretében át is vehették a díjaikat.
Az olimpiai sportágakban a felnőtteknél Maros megye legjobb sportolójának a Marosvásárhelyi ISK-VSK kettős leigazolással rendelkező birkózóját, Biró Krisztiánt választották, aki az elmúlt évben az országos bajnoki cím elhódítása és a Román Kupa-győzelme mellett ezüstérmet nyert a bulgáriai Plovdivban a felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon, valamint megnyerte a Dumitru Pîrvulescu&Vasile Iorga U20-as nemzetközi tornát.
A második helyen szintén a Marosvásárhelyi VSK sportolója, Fángli Henrietta zárt, ő többszörös országos úszóbajnok, és idén több régi rekordot is megdöntött. A harmadik a Segesvári ISK atlétája, Mădălina Florea lett, aki bronzérmet szerzett a thaiföldi hegyi- és terepfutó világbajnokságon.
A megye legjobb három sportolója közül egyikük sem vehetett részt a díjátadón, Biró Krisztián például központosított edzőtáborban készül a közelgő Európa-bajnokságra, de rövid videóüzenetben megköszönték az elismerést.
A nem olimpiai sportágakban a megye legjobb sportolója Varó Norbertet (Gombos Martial Arts) lett, aki a törökországi lábtenisz világbajnokságon aranyérmet nyert hármasban és vegyespárosban.
A felnőtt csapatsportokban az első helyet a Marosvásárhelyi CSU párbajtőrözői szerezték meg, akik ezüstérmet nyertek az országos bajnokságban. A második helyen a bronzérmes Marosvásárhelyi ISK-VSK birkózócsapata végzett, a harmadikon pedig az országos bajnok Elektromaros Romgaz női tekései zártak.
Az ifjúságiaknál Georgiana Lircă birkózó (Marosvásárhelyi ISK-VSK) bizonyult a legjobbnak, aki Európa-bajnoki bronzérmes volt, emellett iskolai világbajnoknak, országos bajnoknak és Román Kupa-győztesnek is vallhatja magát. A legjobb csapatnak a több korosztályban is országos bajnok Marosvásárhelyi ISK birkózóit választották.
A táncbemutatókkal színesített sportgála végén Thomas Moldovan államtitkár két életműdíjat is átadott, Aurel Rațiu marosvásárhelyi sportújságíró, aki több könyvet jelentetett meg a helyi sportéletről és Orbán István kétszeres világbajnok kézilabdázó tevékenységét, illetve pályafutását ismerték el.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!