Biró Krisztián az év sportolója Maros megyében

Székely Sport 2022. december 24., 11:10 utolsó módosítás: 2022. december 24., 11:12

A Marosvásárhelyi ISK-VSK kettős leigazolással rendelkező birkózója, Biró Krisztián végzett az első helyen a felnőtteknél a Maros megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság által összeállított, a 2022-ben legjobb eredményeket elért sportolókat felvonultató ranglistán.

Biró Krisztián ezüstérmet nyert a felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon Fotó: Haáz Vince

Biró Krisztián ebben az évben az országos bajnoki cím elhódítása és a Román Kupa-győzelme mellett ezüstérmet nyert a bulgáriai Plovdivban a felnőtt, U23-as korosztályú birkózó Európa-bajnokságon, valamint megnyerte a Dumitru Pîrvulescu&Vasile Iorga U20-as nemzetközi tornát.

Az olimpiai sportágakban a második helyen szintén a Marosvásárhelyi VSK sportolója, Fángli Henrietta zárt, ő többszörös országos úszóbajnok, és idén több régi rekordot is megdöntött. A harmadik a Segesvári ISK atlétája, Mădălina Florea lett, aki bronzérmet szerzett a thaiföldi hegyi- és terepfutó világbajnokságon.

A legjobb tíz között sorrendben Daniel Nicușan úszó (Marosvásárhelyi VSK), Adelin Piștănilă és Rareș Măgerușan evezős (Mureșul), Alexandru Mătea birkózó (Marosvásárhelyi ISK-VSK), Moréh Tamás íjász (Marosvásárhelyi VSK), Gombos Erik birkózó (Marosvásárhelyi ISK), Bartus Alexandru kerékpáros (Mureșul) és Adrian Timoce vívó (Marosvásárhelyi CSU) végzett.

A nem olimpiai sportágakban a megye legjobb sportolójának Varó Norbertet (Gombos Martial Arts) választották, aki a törökországi lábtenisz világbajnokságon aranyérmet nyert a felnőtteknél hármasban és vegyespárosban.

A csapatsportokban az első helyet a Marosvásárhelyi CSU párbajtőrözői szerezték meg, akik ezüstérmet nyertek az országos bajnokságban. A második helyen a szintén ezüstérmes Marosvásárhelyi ISK-VSK birkózócsapata végzett, a harmadikon pedig az országos bajnok Elektromaros Romgaz női tekései zártak.

Az ifjúságiaknál Georgiana Lircă birkózó (Marosvásárhelyi ISK-VSK) bizonyult a legjobbnak, aki Európa-bajnoki bronzérmes volt, emellett iskolai világbajnoknak, országos bajnoknak és Román Kupa-győztesnek is vallhatja magát. A legjobb csapatnak a több korosztályban is országos bajnok Marosvásárhelyi ISK birkózóit választották.