HIRDETÉS

Konferencia a sportról és ami összefügg vele

Az első nap voltak az előadások, a másodikon a gyakorlati részek kerület előtérbe
Fotó: Facebook/HargitaKK

2023. június 23., 18:47

Kétnapos sportkonferenciát tartanak Székelyudvarhelyen. A rehabilitáció, a sérülésmegelőzés és a kézilabda a fő irányvonal. Benéztünk, két résztvevőtől érdeklődtünk.

2023. június 23., 18:47

Csütörtökön a Harghita Business Centerben tartották a konferencia megnyitóját, Mester Zsolt főszervezőé volt az első szó. Azán követte ezt jó pár kézilabdaedző, volt válogatott játékos, egyetemi tanár, fitneszedző, kapusedző előadása.

HIRDETÉS

Másnap, a városi sportcsarnokban gyakorlati képzések következtek. Ekkor toppantunk be a sportkonferenciára, érdeklődtünk a résztvevőktől.

Kapcsolódó

„Másfél nap után elmondhatom, hogy hasznosak voltak az előadások. Itt nem csak az edzők vázolták szemléletüket, hanem ugyanúgy megfért a gyógytornász, a kinetoterapeuta, a masszőr, a videóelemző.

Sipos Lóránt •  Fotó: Beliczay László Galéria

Sipos Lóránt
Fotó: Beliczay László

A sportot már nagyon kompakt, állandóan fejlődő tudományágak veszik körül. Egyik sem létezik a másik nélkül, sok az összefüggés. Igazából, nagyon sok mindent már ismertem, de természetesen sok új információval gazdagodtam” – mondta el Sipos Lóránt, a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabda-együttesének edzője.

Hozzátette, az előadásokon túl remek alkalom volt, hogy találkozzanak a kollégákkal, elbeszélgessenek a kerekasztal keretében, vagy éppen a szünetekben.

A tréner megjegyzésként kiemelte, hogy nem olyan rég volt még egy hasonló rendezvény, sportkonferencia Csíkszeredában. Bár nem ugyanazon területeket érintette, de talán erre emiatt is jöttek el kevesebben. „Nincs sok ilyen jellegű konferencia a térségünkben, lehet, hogy a szervezőknek jobban össze kellene hangolniuk a naptárjukat” – tette hozzá.

A Székelyudvarhelyi Szejke SK U12-es lánycsapatával országos bronzérmet szerző Palatka Barna edző eddig mindig úgy választott konferenciát, hogy annak középpontjában a kézilabda álljon. Most olyan területre is betekintést nyert, amely a sportággal összefüggésbe hozható.

„Természetesen, kellenek az ilyen jellegű konferenciák. Nagyjából ismertem azon dolgokat, amelyeket itt feldolgoztak, de kaptam sok új infót is. Van, amit mi nem is tudunk beépíteni az edzésmunkánkba, például az, hogy heti öt erőnléti tréningünk legyen. Tehát, hiába beszélünk sérülésmegelőzésről, ha az adott munkafolyamatokat mi másképp csináljuk, mert ennyire van időnk, lehetőségünk.

Ami számunkra a legfontosabb lenne, hogy minél több gyakorlati elemmel ismerkedjünk meg. Mert a többit összeszedjük innen-onnan, de ezeket nem tudjuk, csak egy ilyen konferencia, vagy szakmai nap alatt”.

A Sportkonferencia történéseire a napokban még visszatérünk.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Többször is beintett a szurkolóknak, most lelép a Sepsi OSK kegyvesztett támadója

Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.

„Néhányan még mindig nem fogták fel, hogy a 2. Ligában vagyunk” – Burcă ultimátumot küldött a Sepsi OSK öltözőjébe

Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.

Székelyhon

Kigyúlt és a lángok martalékává vált a parajdi sóbánya melletti üzlet egy része

Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.

`
Krónika

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?

A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.

Krónika

Több tízezer külföldi diák tanul romániai egyetemeken, Magyarország az élmezőnyben

Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal

Főtér

Az ilyenekért nem lesz Románia soha európai ország, amíg nem történik csoda…

… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!

Ez is érdekelheti

Nyerj a Székely Sporttal három egyszerű lépésben!

Bár a nyár lassan búcsúzik, még van időnk kiélvezni az utolsó meleg napsugarakat – és közben Székely Sporttal játszva értékes nyereményeket nyerni!

Maradt bennük hiányérzet, de büszkék magukra a fiatal székely teqballosok

Összesen négy érem, két ezüst és két bronz, valamint egy ötödik helyezés volt a romániai válogatott mérlege a Pécsett megrendezett első ifjúsági teqball Európa-bajnokságon. A rendezvényt követően a főszereplők nyilatkoztak a helyszínen a Székely Sportnak.

BL-selejtezők, pályán a magyar kosárválogatott – a szerdai sportműsor

Szerdán délután a kerékpárosok indítják a sportkínálatot, de később igazi csemegék érkeznek: teniszt, atlétikát és válogatott kosárlabdát is láthatunk. A nap zárásaként, késő este ismét a Bajnokok Ligája főtáblájáért zajlanak a küzdelmek.

Elmaradt az arany, négy éremmel zárta az ifjúsági teqball Eb-t a romániai válogatott

Mindkét döntőben alulmaradtak a romániai válogatottat képviselő székelyföldi játékosok a Pécsett kedden késő délután befejeződött első ifjúsági teqball Európa-bajnokságon, amelyen két ezüstérmet és két bronzot szereztek.

Sérülések, kapusgondok, edzőcserék és hosszútávú remények – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében Gyurka Csaba és Szabó Előd Zsolt ismét átbeszélte a székelyföldi sport aktuális eseményeit: szóba került az FK–Craiova, a Sepsi OSK kapusgondja, a női- és a futsal-bajnokságok rajtja, valamint a hokis átigazolások.

Két kontinensbajnoki cím – ez a tét az ifjúsági teqball Eb zárásán

Két kategóriában bejutottak a döntőbe a romániai sportolók a Pécsett zajló ifjúsági teqball Európa-bajnokságon. Kedden késő délután női párosban és vegyesben küzdenek a kontinensbajnoki címért.

Pályán a Real Madrid, a Ferencváros a BL-főtábla felé lépne

A Real Madrid párharca zárja a spanyol bajnokság első fordulóját, a Ferencváros pedig az azeri Qarabag ellen kezdi meg a küzdelmet a Bajnokok Ligája-főtábláért. A kedd esti kínálatban tenisz, úszás és másodosztályú labdarúgás is helyet kapott.

Minél fényesebb medálokért küzdenek a négyes döntőben a fiatal székely teqballosok

Négy kategóriában még versenyben vannak a dobogós helyezésekért a romániai teqball-válogatott játékosai a pécsi ifjúsági Európa-bajnokságon. A keddi második játéknapon rendezendő négyes döntőkben céljuk a minél fényesebb medálok megszerzése.

Két bronzérem már a tarsolyban az ifjúsági teqball Eb-n

Kiválóan indította a Pécsett zajló kontinensbajnokságot a székelyföldi játékosokat felvonultató romániai ifjúsági teqball-válogatott, férfi párosban és női egyéniben is csoportmásodikként végeztek, ezzel bebiztosították legalább a bronzérmet.

Első hazai meccsét vívja a Sepsi OSK, a labdarúgásé a főszerep a hétfői sportműsorban

Bemutatkozik saját közönsége előtt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely a Vajdahunyadi Corvinul együttesét látja vendégül. Szerepel még a kínálatban topligás meccs, magyar másodosztály, valamint tenisz is.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!