Csíkszéken február elején rendezték meg a selejtezőtornát, a benevezett öt csapat körmérkőzéses rendszerben döntötte el, kik jutnak tovább. A Madéfalvi SE mind a négy mérkőzését megnyerve első helyen kvalifikált a legjobb hat közé. A Csíkszentgyörgyi Fiság az utolsó fordulóban ki-ki meccsen legyőzte Gyimesbükk csapatát, így megszerezte a csoport második helyét. A negyedik helyen a Csíkszentkirályi Borsáros, míg az ötödiken, szerzett pont nélkül a Szépvízi MÜ zárt.
Udvarhelyszéken csupán ketten jelentkeztek, a Székelykeresztúri Egyesülés és egy baráti társaság alkotta Székelyudvarhelyi UH, így mindketten bejutottak a hatosdöntőbe. A párharc első mérkőzését szombaton rendezték Keresztúron, ahol
az izgalmas és fordulatos mérkőzés szünetében még az UH vezetett 3–2-re, a folytatásban viszont fordított az esélyesebb Egyesülés, és 6–4-re győzött.
A visszavágót február 22-én rendezik 17 órától a városi sportcsarnokban. A párharc győztese kiemelt lesz a döntő sorsolásakor.
Vasárnap csaptak össze a gyergyószéki körzet képviselői a szárhegyi sportcsarnokban. A négy együttes közül a Szárhegyi Bástya veretlenül, míg a Gyergyószentmiklósi Inter II. a második helyről kvalifikált tovább. A harmadik helyen a Csicsói Ezüstfenyő, míg a negyediken a Csíkszentmihályi Törekvés végzett.
„A versenykiírás szerint, akárcsak az elmúlt években is megszokott volt, minden körzetből két csapat jut be a döntőbe. Idén kevesebben jelentkeztek Udvarhelyszéken, mivel
A megyei bajnoksághoz a hivatalos leigazolások mellett a könyvecskében érvényes orvosi láttamozás is szükséges. A nagypályás megyei, illetve a körzeti bajnokságokban szereplő csapatoknak meg volt engedve, hogy azokkal a könyvekkel játsszanak, de nem jelentkeztek” – mondta el Bálint Attila szervező.
Megtudtuk, hogy ketten is jelentkeztek a hatosdöntő megszervezésére, Székelykeresztúr és Gyergyószárhegy, a finálé időpontjáról és helyszínéről a Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE) végrehajtó bizottsága a napokban fog dönteni.
A hatosdöntőn a mezőnyt két csoportba sorsolják, a csoportmérkőzéseket követően a harmadik helyezettek az ötödik helyért szállnak harcba, az első kettő pedig bejut az elődöntőbe. A legjobb hat közé jutott csapatokat díjazza a HMLE.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!