Magyarország címvédőként szállt vízre a döntőben, a mostani egységből Fojt és Pupp tavaly, Szegeden is benne ült a hajóban – majd a párizsi olimpián két bronzérmet szereztek –, a hármas és négyes beülőben pedig ezúttal az Eb-újonc Ujfalvi Laura, valamint Kőhalmi Emese lapátolt.
A magyar csapat az előfutamban aratott imponáló győzelem után a fináléban is remekül versenyzett, egy jó rajt után 250 méternél a spanyolokkal fej fej mellett haladt az élen. A táv második felében aztán Fojték elléptek riválisuktól és végül közel fél másodperces előnnyel előttük célba érve nagyszerű győzelmet ünnepelhettek. A harmadik hely a jól hajrázó németeké lett.
„Nagyon boldogok vagyunk, még alig hisszük el, hogy a miénk az aranyérem” – mondta az eredményhirdetés előtt az MTI-nek a vezérevezős, Fojt Sára.
„Nagyon bíztató volt az előfutam, de őszintén szólva én már az edzések alapján is nagyon bíztam abban, hogy ki fog jönni, ami bennünk van és amit ez az egység tud. Nagyon örülök, hogy ezt sikerült megmutatnunk. A döntőben azon volt a fókusz, hogy az előfutammal ellentétben jól rajtoljunk, ez sikerült is, a pálya többi része azonban most nem volt olyan tökéletes, valószínűleg a széllökések is közrejátszottak ebben és az is, hogy ez mégiscsak egy döntő volt. Összességében azonban így, hogy bejöttünk az első helyre, azt mondom, ez is jó pálya volt.”
„Én a spanyolokat nem is érzékeltem, de a lengyeleket és az ukránokat igen. Bíztam benne, hogy mivel a táv második fele nekünk erősebb, mint a többieknek, elöl lehetünk és szerencsére így is volt” – fogalmazott Pupp Noémi.
„Bíztunk egy dobogós helyezésben, az előfutam alapján pedig úgy éreztem, ez akár egy fényes érem is lehet, sikerült” – tette hozzá Ujfalvi Laura, aki első felnőtt Eb-jén máris aranyérmet szerzett.
„A futam közben nem jutott eszembe, de hatalmas öröm a számomra, hogy végre olimpiai számban is fel tudtam érni a dobogó legtetejére” – értékelt a sportág örökös bajnoka, az immár ötszörös világbajnok Kőhalmi Emese, akinek a maratoni szakágból is van további vb-aranya.
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Egyre súlyosabb következmények fenyegetik a Sepsi OSK középpályását: Cosmin Matei ügye a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (TAS) elé került, miután a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fellebbezett a korábbi, Romániában hozott felmentő döntés ellen.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Konfliktus tört ki egy kereskedelmi cég alkalmazottai között a harmadik műszakban Nagybányán, rendőröknek kellett beavatkozniuk – tájékoztatott szombat este Florina Meteș, a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Az Erbașu építőipari vállalat közlése szerint immár 25 százalékban elkészült az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak–Bisztraterebes szakaszával.
Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!