Szerdán délután az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) székhelyén rendezték az Európa Kupa második csoportkörének sorsolását. Az első csoportkörből továbbjutó négy, illetve a Bajnokok Ligájából kieső tizenkét klubot négy csoportba sorolták.
A felvezetőből kiderült, hogy a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a negyedik urnába került, a C csoport házigazdája lesz.
Az első kalapból a holland De Boer Taverzót kapták. Ők az Európa Kupa első csoportkörében házigazdák voltak, az első helyen zártak, belga–ukrán–holland trió alkotja a gárdát.
A másodikból azon klubokat húzták, akik a BL-ben épp lemaradtak a továbbjutásról, a másodikok lettek az első csoportkörben. Innen a Gwiazda Bydgoszcz, a lengyel aranyérmes jutott az ISK-SZAK-nak. Japán, olasz és moldáv asztaliteniszezők alkotják a csapatot.
Fortuna istennő úgy akarta, hogy a harmadik kalapból azt a Top Spin Messinát húzzák az udvarhelyiek mellé, akikkel az elmúlt hétvégén már megküzdöttek a Bajnokok Ligája csoportkörében.
„A legjobb, hogy házigazdák lehetünk, az európai szövetség ezzel elismeri, hogy rendre remek tornákat szerveztünk. Mind a lengyel, mind az olasz bajnok erős csapatot képez. Az előbbiekkel tavaly már játszottunk az Európa Kupában, utóbbiakkal pár napja. Van, amiért visszavágnunk, hiszen legyőztek bennünket. A hollandokat egyelőre nem ismerjük, egy tradicionális klubról van szó, ahol idegenlégiósok játszanak.
– fejtette ki György István, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK csapatvezetője, edzője.
A találkozóknak a városi sportcsarnok ad otthont október 19–23. között, az első két helyen záró csapat marad talpon.
A sorsolás után több együttes jelezte, hiba csúszott be – olyan ellenfeleket kaptak a csoportban, akikkel már játszottak ebben a szezonban –, így az ETTU kisebb módosításokat eszközölt.
A C csoportból eltávolították az olasz Top Spin Messinát, helyére a cseh EL Nino Prága került. A holland és a lengyel klubot nem mozdították el.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!