Egy héttel ezelőtt alig csúszott le a dobogóról Törökországban, ezúttal is kiválóan menetelt a sepsiszentgyörgyi kerékpáros, aki kemény csatát vívott a döntőben való szereplésért, de végül nem sikerült a bravúr. A kisdöntőben már esélyt sem hagyott a többieknek, így végül az ötödik pozícióban zárta a belgiumi kihívást.
Az XCE kategória után következett a short track (XCC) futam, ahol ismét próbára tette magát Molnár Ede.
A háromszéki Európa-bajnok ellentmondást nem tűrően tekert és teljesen megérdemelten a legjobbnak bizonyult, így egy újabb aranyéremmel bővült a kollekciója.
Ezekkel az értékes pontokkal összetettben megőrizte a negyedik helyét, a verseny pedig augusztus 18-án folytatódik São Paulo (Brazília) tartományban, majd szeptember 29-én Bengaluru (India) és november 3-án Rijád (Szaúd-Arábia) városában tesztelhetik tudásukat a versenyzők. Az idei XCE világkupa-sorozat összesen nyolc állomásból áll.
Eközben egy újabb komoly kihívásra készülhet Molnár Ede, ugyanis júliusban rendezik a Cross Country Eliminator világbajnokságot Németországban, a háromszéki sportoló pedig ott is rajthoz áll.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!