Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) az idény elején hozta létre harmadik számú kupasorozatát, az Európa Trophyt. Ide bármelyik ország élvonalbeli együttese benevezhet. A versenykiírás szerint nyolc régiót alakítottak ki, ezek győztesei jutnak majd be a nagydöntőbe.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ezt az idényt egy hazai rendezésű Bajnokok Ligája szerepléssel indította. Következett az Európa Kupa – ahol már lehúztak jó pár idényt. Miután itt is búcsúztak, megnyílt a lehetőség számukra, hogy részt vegyenek az új kupakiírásban.
„Rögtön éltünk is a lehetőséggel, jeleztük az ETTU-nak, hogy elindulunk, sőt egy torna házigazdai szerepkörét is elvállaljuk. Február 21-én zárul a nevezés. Románia a G jelű régióba kapott besorolást, Görögországgal, Bulgáriával, Észak-Macedóniával, Szerbiával, Montenegróval, Albániával, Ciprussal, Koszovóval, Moldovával és Ukrajnával.
– mondta megkeresésünkre György István, a klub vezetője, edzője.
Az első tornát április 8–10. között rendezik, addig is a csapat lejátssza a Szuperliga tavaszi teremtornáját, ezt március 23–26. között rendezik Izvorani-ban. Az ISK-SZAK a hatodik helyről várja a folytatást, célja, hogy az első négybe kerüljön, a felsőházi rájátszásba jusson.
A klubnak négy fiókcsapata szerepel a B osztályban, a Tamás Szabolcs, Sánduly Levente, Jenei Barnabás és Vajda Attila összeállítású gárda eddig százszázalékos teljesítményt nyújtott, számukra az a cél, hogy feljussanak a másodosztályba. Hétvégén Besztercére és Moinești-re utaznak az udvarhelyi együttesek.
Ami pedig a klub utánpótlás-nevelését illeti, az ETTU itt tervezi, hogy a jövőben elindítsa az ifjúsági Bajnokok Ligáját. Ide azon együttesek nevezhetnek, amelyek szerepelnek az európai kupaporondon. Az ISK-SZAK készen áll, hogy ide is benyújtsa nevezését, amennyiben létrejön a liga. Az már biztos, hogy a román szakszövetség az ifi 3-as korcsoport számára minden idei kiírást Székelyudvarhelyen rendez meg – egyéni és csapatverseny, Román Kupa és Top 12 –, itt a székelyföldi asztaliteniszezők komoly éremesélyekkel indulnak.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Újabb barátságos mérkőzést nyert meg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután szombaton kora délután megverte a szintén 2. Ligára hangolódó CS Tunari együttesét. A háromszéki alakulat két győzelmet és két döntetlent számlál eddig a felkészülés során.
Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!